Auto od handlarza

Auto od handlarza

10 Lut 2015, 01:08

Witam,

Mam możliwość zakupu samochodu używanego od firmy. Auto zostało sprowadzone z Niemiec. Właściciel firmy posiada umowę niemiecką kupna-sprzedaży pomiędzy poprzednim właścicielem, a jego firmą, innymi słowy wg umowy ostatni właściciel - Niemiec jest sprzadającym, zaś jego firma kupującym (pieczątka), jednak oczywiście nie jestem w stanie zweryfikować czy ta umowa jest autentyczna. Właściciel firmy oferuje mi Fakturę VAT-marża przy zakupie.

Moje pytanie jest jaka jest potencjalna moja odpowiedzialność w przypadku gdy kontrola krzyżowa urzędu celnego wykaże, że Niemka nie sprzedała jednak tego samochodu jemu a jakiemuś innemu pośrednikowi?

Ewentualnie, jak zweryfikować, że wszystkie dokumenty brzydko mówiąc trzymają się kupy?

Czytając coś takiego:
http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/nie-podpisuj-umowy-na-niemca/w1sw5
to mam pewne obawy ale w mojej konkretnej sytuacji to nie ja bede widniec jako kupujacy tylko jego firma.
doompie
Obserwowany

Auto: Nissan Primera P11.144

Re: Auto od handlarza

15 Lut 2015, 21:46

Jeżeli auto nie jest w bazie aut skradzionych, to nie ma się co przejmować. Nikt nie będzie sprawdzał komu kto sprzedał samochód. Liczą się papiery.
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...
    Jak zaplanować powrót z wakacji? Jak zaplanować powrót z wakacji?
    Wracając z urlopu samochodem należy zadbać o odpowiedni odpoczynek, zaplanować postoje i utrzymywać prędkość zgodną z przepisami. Odpowiedni odpoczynek Kierowca powinien być wypoczęty i wyspany. Najlepiej podróż wcześniej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      S2020005