Auto około 17 tys. Mazowieckie , najlepiej automat

16 Gru 2018, 20:05

Witam,

Poszukuje jakiegoś auta w kwocie około 10 tys., do max 15 .
Najlepiej województwo Mazowieckie i najlepiej automat.
Niestety nie ma wiele ogłoszeń z automatami, które mi się podobają, więc manual też wchodzi w grę.
Proszę o ocenę ogłoszeń, które znalazłem.
1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
3. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
4. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
5. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
6. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
7. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
8. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
9. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
szymon0791
Nowicjusz
 
Posty: 7

03 Sty 2019, 14:09

Witam,
Po obejrzeniu kilkunastu samochodów zaczynam mieć wreszcie swoje typy.
Samochód kompakt w cenie 10-17k, preferuje automat, raczej benzyna,
raczej dobrze pracująca z gazem, gdyż rozważam montaż instalacji. Większość czasu jeżdzę w mieście, dojazdy do pracy 20 km w jedną stronę.
Popatrzyłem i podobają mi się poniższe:
1. Opel Astra H 1.8 125 km Poki co mój faworyt. ( w benzynie jest 4 biegowy czy 5 biegowy automat ? Na różnych stronach są różne informacje). Zacząłem rozważać też diesla 1.9 ale trochę boję się o usterki w prawie 15 letnim samochodzie...
2. Mazda 3 1.6 lub 2.0 . Tylko słyszałem że średnio z rdzą, średnio z LPG i skrzynia też może być mułowata.
3. BMW seria 1 2.0 . Tu być może trochę musiałbym dołożyć, ale najładniejsza z wyglądu dla mnie.
4. Kia Ceed / Ford Focus mk 2. Tylko też ponoć słabo z LPG w obydwu przypadkach.
5. Rozważam też Lexusa IS200, który urzekł mnie swoim wyglądem.

Który z tych samochódów byście polecali ? Ewentualnie na co jeszcze mogę spojrzeć ?

Co do mojego faworyta to nie ma dużo ogłoszeń, głownie sprowadzane, z komisów ale może teraz po nowym roku trochę się ruszy bo okres świąteczny itd.
Kilka przykładowych ogłoszeń do oceny :
1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
3. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
4. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
5. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
szymon0791
Nowicjusz
 
Posty: 7

04 Sty 2019, 07:42

W Lexusie teoretycznie powinno być najdrożej ale odpadają dwa drogie elementy, czyli sprzęgło i dwumas. Na pewno spalanie będzie najwyższe.
Ten z linku wygląda dobrze. Niestety jak to w poliftach rysuje się to gumoleum na desce rozdzielczej.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Sty 2019, 15:18

BMW 1 w tym budżecie odrzuciłbym w ogóle.
Dobre automaty w tym budżecie to:
Mercedes (W203)
japońskie - Lexus IS200, Mazda 6 I, Toyota Avensis II, Honda Accord VII

Z niemieckich aut z automatem może Mondeo Mk3 2.0, Passat B5 FL.

Ogólnie stare dobre automaty to te hydrokinetyczne, ale one wymagają trochę większej mocy i nie były ze względu na wielkość montowane w małych autach. Dlatego szukaj segmentu D, w segmencie C automaty były wtedy rzadkością.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Sty 2019, 21:15

@ossy segment D jest dla mnie za duży, nie mam gdzie zaparkować pod blokiem takiej kolubryny :) o Mercedesie nawet myślałem ale też przez liftem gniją, a po lifcie mają jakiś problem z silnikiem - chyba coś z łancuchem rozrządu. No z automatów to tylko stary automat wchodzi w grę, żadne DSG CTV, w 10-14 letnim aucie.

Jako że poszukuje auta kompakta do około 15k w automacie, dobrego pod lpg po przeanalizowaniu niezliczonej ilości ogłoszeń i recenzji wychodzi na to że mam do wyboru tylko Opla Astre, Citroena C4 lub Audi/Golfa ( ze słabym silnikiem). Jako że nie ma praktycznie Astry która by mnie by interesowała to proszę ocenę tych ogłoszeń C4 :

1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ( tu dzwoniłem ponoć wszystko było ( rozrząd, oleje w silniku, w skrzyni ) robione w samochodzie, ale we własnym warsztacie więc faktur nie będzie. Samochód sprowadzony z Francji dwa lata temu, ponoć był porysowany, więc został cały pomalowany - to mnie niepokoi.
3. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Tego oglądałem : [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Generalnie wyciek oleju między skrzynią a silnikiem, wyciek freonu z instalacji klimatyzacji, nie działaja czujniki parkowania i spryskiwacze reflektorów. Przód malowany ( o tym wiedziałem) i tylne drzwi ( o tym nie raczył powiedzieć).
Ostatnio edytowany przez mike, 25 Sty 2019, 21:18, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Masz już jeden wątek, nie zakładaj kolejnych
szymon0791
Nowicjusz
 
Posty: 7