Bezpieczne dla zdrowia czyszczenie/odkażanie klimatyzacji

28 Lut 2012, 11:57

Witam, chciałem się zapytać jakie środki do czyszczenia/odkażania klimatyzacji polecacie? Jeżeli mam małe dziecko w samochodzie, to czy przez jakiś czas po zastosowaniu jakiegoś aerozolu czy chemii to czy będzie będzie to bezpieczne?
na rynku jest wieeele produktów różnych firm, ceny też różne.....czy jak kupię najtańsze to będzie ok?
proszę o rady....
bartekdzi
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2007
Auto: Audi A4

07 Mar 2012, 10:14

ok, użyłem tego środka
http://www.enyrun.pl/produkty/zmywanie/cl-820-3/
klima wyczyszczona, brzydki zapach zniknął, do lata myślę, że pojeżdżę
bartekdzi
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2007
Auto: Audi A4

07 Mar 2012, 16:41

Do samodzielnego uzytku najlepsze są tzw "bomby" a aerozolu. Odpalasz auto, wałczasz klimę, otwierasz obieg wewnętrzny powietrza, stawiasz puszkę z preparatem na dywaniku po stronie pasażera, wciskasz dyszę i zamykasz drzwi. Preparat leci cały czas, aż do momentu opróżnienia opakowania.
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

27 Maj 2012, 19:22

Jak wozisz bobasa w aucie to ja nie radziłbym ekperymentować z żadnymi chemikaliami na własną rękę, bo róznie się to może skonczyć :? Ja też mam dwuletnią córę i siedmiomiesięcznego synka i na czyszczenie klimy jeżdżę tylko do dobrego serwisu perfectclima, bo trochę się jednak obawiam, a tak mam chociaż pewność, że nic się złego im nie stanie.
franzz
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 23
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 01 01 2001

27 Sie 2012, 14:35

Jestem takiego samego zdania co "franzz". Ze zdrowiem nie ma co ryzykować. Szczególnie swoich pociech. A co do serwisu to potwierdzam, że dobry.
jędrekAS
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 15 04 1999

30 Sie 2012, 11:47

Witam an forum, Co prawda z usług tego serwisu nie miałem okazji korzystać,ale przeważają pozytywne opinie. Dbając o klimę posłuży nam ona dłużej,nie będzie problemów także z pleśnią i wilgocią w samochodzie.
ZmienOlej
Początkujący
 
Posty: 75
Prawo jazdy: 01 01 1991
Auto: BMW M3