Boczny wiatr

02 Mar 2017, 16:00

Hey czy u was w autach występuję zjawisko takiej jak zmiana toru jazdy przy silniejszym bocznym wietrze?Mam passata b5 i u mnie jest to odczuwalnie aczkolwiek nie jakoś drastycznie ale przy wyższych prędkościach trzeba być czujnym.Doradzano mi żeby amorki wymienić ale na diagnostyce są w porządku, wydaję mi się że przy miękim zawiasie jaki u mnie jest to norma ale mogę się mylić.
MATRIX266
Początkujący
 
Posty: 96
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 17 02 1987
Auto: VW

02 Mar 2017, 17:23

Przy słabych amorach będzie bardziej znosiło, ale znoszenie przy mocnym wietrze będzie odczuwalne w każdym aucie. Im większa powierzchnia boczna tym większa siła wiatru działa na samochód. W kombi będziesz to bardziej odczuwał niż w sedanie nie wiem jaką masz wersję nadwozia.

Bardzo często przy nawet mniejszym wietrze jest to odczuwalne jak jedzie się ekspresówką lub autostradą i jest przerwa w panelach oddzielających jezdnię. Czasem widać jak samochód przed nami mija koniec panelu i momentalnie przesuwa się o kilkadziesiąt cm na pasie na którym jedzie.

Jak duży wiatr boczny to można zaobserwować po ciężarówkach że naczepa nie jedzie idealnie z ciągnikiem.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wodorowa Toyota Mirai we flocie ADAC
    Niemiecki automobilklub ADAC powiększył swoją flotę o wodorowo-elektryczną Toyotę Mirai. Sedan zasilany ogniwami paliwowymi będzie na co dzień używany przez pracowników klubu w północnej Bawarii. Samochód ...
    Świeć przykładem i odblaskiem poruszając się po drogach
    Jedną z najważniejszych zasad bezpieczeństwa jest zasada widoczności. Uczestnicy ruchu drogowego powinni zadbać o to, by być widocznym dla innych i sami być jak najlepiej przygotowani do tego, by obserwować drogę i jej otoczenie. ...