Buczenie jednostajne przy stałej prędkości

Buczenie jednostajne przy stałej prędkości

19 Lis 2019, 22:05

Witam,
Model Citroen - C4 II VTi 1.6
Usterka - ciągłebuczenie o wysokiej częstotliwości łu-łu-łu-łu (2-3 na sekunde)
Kiedy występuje - szerokie spektrum, ale radio nie zagłusza jak jest prędkość 48-56 km/h (na różnych biegach), dodatkowo musi być lekko wciśnięty pedał gazu albo wcale.
Kiedy ustaje jak się jedzie poniżej lub powyżej tych prędkości, wdepnie się mocniej gaz oraz jak się wciśnie sprzęgło.

Co furce dolega?
sirlpg
Nowicjusz

Re: Buczenie jednostajne przy stałej prędkości

20 Lis 2019, 12:39

sirlpg napisał(a):Kiedy występuje - szerokie spektrum, ale radio nie zagłusza jak jest prędkość 48-56 km/h (na różnych biegach), dodatkowo musi być lekko wciśnięty pedał gazu albo wcale.
A jak wrzucisz luz to odgłos buczenia cichnie? Tak jak przy wciśniętym sprzęgle?

Mi to wygląda na problem z łożyskiem lub łożyskami w skrzyni.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam

20 Lis 2019, 19:04

Tak, na luzie odgłos cichnie.
sirlpg
Nowicjusz

21 Lis 2019, 10:38

sirlpg napisał(a):Tak, na luzie odgłos cichnie.
Wszystko wskazuje na skrzynię. Zobacz jeszcze czy jak buczenie występuje i będziesz lekko skręcał w jedną lub drugą stronę czy cos się wtedy zmieni, uciśnie odgłos.

Może to być też jeden z przegubów wewnętrznych. Najlepiej podnieść przód do góry włączyć silnik i wrzucić np. dwójkę i posłuchać czy dźwięk będzie wstępował.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy boisz się zwrócić uwagę kierowcy będąc pasażerem samochodu? Czy boisz się zwrócić uwagę kierowcy będąc pasażerem samochodu?
    Blisko 30% pasażerów samochodów czułoby się niekomfortowo, prosząc kierowcę, żeby zwolnił. Nadmierna prędkość należy jednak do najczęstszych przyczyn wypadków i powinniśmy reagować, gdy nasze bezpieczeństwo ...
    Elektryfikacja według Toyoty Elektryfikacja według Toyoty
    Toyota pracuje nad zelektryfikowanymi samochodami od 25 lat. Pierwszym efektem tych prac była hybrydowa Toyota Prius, która trafiła do seryjnej produkcji 22 lata temu. Japończycy zajmowali się samochodami elektrycznymi, ...

•