Budowa autostrady Piotrków Tryb-Częstochowa

03 Wrz 2019, 13:55

Mam pytanie, czy opłaca się wymieniony w temacie "rozkopany odcinek" objechać równoległa trasą DK91? "Mapa Google" pokazuje, że ten przejazd zajmie ok. 25min dłużej. A jak jest w praktyce? Opłaca się tam jechać czy faktycznie jest lepiej "przebolec" te wszystkie zwężenia, ronda itp? Dodam, będę tamtędy jechał byćmoże jeszcze w tym miesiącu, w sobotę ok. 19-20.
Tomasz91
Nowicjusz
 
Posty: 10

04 Wrz 2019, 07:47

Tomasz91 napisał(a):"Mapa Google" pokazuje, że ten przejazd zajmie ok. 25min dłużej. A jak jest w praktyce?
To w teorii ale może się zdarzyć że coś będą robić i wystarczy że wstrzymają ruch nawet na 5 min. to już czas się sporo wydłuży. Kolejna sprawa to kurz i brudne drogi podczas takie budowy nie mówiąc o nierównościach jakie musisz pokonać.

Ja bym chyba wybrał DK91. O tej porze w sobotę przejedziesz ją bez większych problemów. Na wysokości budowy autostrady masz maksymalną prędkość 60km/h ale w rzeczywistości jedzie się tam wolniej.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5220
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

04 Wrz 2019, 09:13

Na chwilę obecną DK91 będzie się jechało lepiej - mniej hamowania, stania, rozpędzania się itd. Na budowanym odcinku drogi, często wstrzymywany jest ruch. Na chwilę, ale wstrzymują. Robi się wtedy dość duży korek i zanim się rozładuje, to znowu wstrzymują. DK91 jedzie się z kolei przez wioski, miasteczka, pola i jedzie się lepiej, bo miejscami masz sporo terenu niezabudowanego i można jechać szybciej niż remontowanym odcinkiem. I przede wszystkim się jedzie. Tylko jadąc przez pola i lasy zwracaj uwagę na zwierzynę leśną, bo w ostatnim czasie lubią sobie stać przy samej drodze i nawet przejeżdżające samochody nie robią na nich wrażenia.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 17297
Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Baterie ze stałym elektrolitem Toyoty – co wiadomo do tej pory?
    Toyota jest znana jako pionier elektryfikacji samochodów i największy producent hybryd. Jednocześnie marka inwestuje w rozwój technologii pojazdów na wodór. To jednak nie znaczy, że największy ...
    Mazda MX-5 - samochód do driftu
    Ciekawie prezentuje się również Mazda MX-5, szczególnie jej druga generacja o oznaczeniu NB. To niewielki, tylnonapędowy kabriolet, którego największymi zaletami są niska masa i rozsądne ceny. Auto kupimy ...

  •