CERAMIZER ktoś używał?? czy to tylko chwyt reklamowy??

21 Lut 2015, 16:15

Ja tam mam bardzo sceptyczne nastawienie do tych reklam na YT, widać, że szczere opinie to to nie są. Opieram się raczej na własnym doświadczeniu, a ono pokazuje, że duzo lepszym preparatem jest Ceramizator - sprawdza mi się bez zarzutu od kilku lat.
mankell
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 18 01 2009
Auto: volkswagen golf

22 Lut 2015, 10:52

Ciekawa opcja z tym zapytaniem źródła jak to ma działać i dlaczego działa :)
Nie znam Ceramizetora to chyba coś nowego co się pojawiło na kształt ceramizera czy liqui
Sensei
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Prawo jazdy: 01 01 2003

23 Lut 2015, 18:53

Napisałem do nich tak:

Dzień dobry,
Na jednym z for internetowych ma miejsce zażarta dyskusja na temat sposobu działania Ceramizera. Bardzo chcielibyśmy poznać sposób działania tego środki, a najbardziej interesuje nas co się dzieje z rysami na gładziach cylindrów po zabiegu honowania?


z góry dziękuję za odpowiedź.


Zoabczymy co odpowiedzą.
wampir50
Nowicjusz
 
Posty: 38
Auto: Mazda

23 Lut 2015, 19:22

No i dobrze zrobiłeś :D ,specjaliści od Bishopa zastanawiają się dlaczego tego ceramizera jest tak malutko?! Czyżby z obawy,że mógłby zaszkodzić? Oni też tłumaczą,że wzrost ciśnienia w komorze spalania jest powodowany tym,że ten środek uszczelnia tylko rejon styku pierścienia z gładzią cylindra,czyli wychodziło by na to,że jest wcierany w strukturę porowatości gładzi cylindrycznej,czy ja chciałbym by w taki sposób miała przebiegać regeneracja mojego silnika?!Tak,oczywiście,ale tylko wtedy ,gdybym chciał się auta pozbyć i taki ceramizer mógłby poprawić kondycję silnika na moment sprzedaży ,,strupa,,No i co?! Ano to,że niejeden z Was kupi tak ,,zregenerowany,, silnik myśląc ,że jest w b.dobrym stanie(kondycji),ja osobiście takiego auta bym nie chciał.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Lut 2015, 22:49

wydaje mi się, że ludzie mylą ceramizer z ceramizatorem i stąd rozbieżności w opiniach. ja korzystam z ceramizatora od lat i nie zauważyłem żadnych efektów negatywnych. a silnik chodzi mi lżej i jest nieawaryjny
mankell
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 18 01 2009
Auto: volkswagen golf

24 Lut 2015, 02:22

Eee, wątpię, Ceramizator jest dużo popularniejszy, o Ceramizerze pierwsze słyszę :P A przynajmniej nie obiło mi się o uszy żeby ktoś go polecał. O Ceramizatorze non stop gada się, że sporo zmniejsza spalanie jeśli się nim potraktuje paliwo ;)
sarenbrandt
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: audi a4 b7

24 Lut 2015, 18:33

Dostałem odpowiedź od Ceramizera:
Honowanie to tworzenie mikrorys na gładziach cylindrów po to by olej się lepiej trzymał powierzchni.

Ceramizer w pewnym stopniu będzie te rysy niwelował ale z drugiej strony ceramizer magnetyzuje olej a więc jego własności powodują że olej trzyma się lepiej powierzchni tarcia.
wampir50
Nowicjusz
 
Posty: 38
Auto: Mazda

25 Lut 2015, 09:53

szkoda,że żaden ze mnie fizyk bo bym pomęczył tych producentów :)

Ja wiem, że używałęm Ceramizer a nie ceramizator,który wydaje się po prostu... podróbką.
Sensei
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Prawo jazdy: 01 01 2003

25 Lut 2015, 17:52

Ceramizer odkądpamiętam jest na rynku, z ceramizatorem natomiast się nie spotkałem ;/ chyba jest od niedawna na rynku. Czy podróbka to nie wiem ale widocznie chcą się kojarzyć z ceramizerem i się podszywają.
wampir50
Nowicjusz
 
Posty: 38
Auto: Mazda

27 Lut 2015, 00:22

dokładnie wampir50 :)
Phantom - czy ta odpowiedź jest dobra? :p
Sensei
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Prawo jazdy: 01 01 2003

28 Lut 2015, 20:47

Dla mnie to jeden pies :D Oczywiście,pisałem kiedyś,że jeden z tych ceramizerów przeszedł test pozytywnie,podniósł ciśnienie na słabych cylindrach nawet o 30 %,ale moto doktor też podnosi ciśnienie sprężania :D Jeśli się jeździ wokół swojei parceli,to sobie można robić eksperymenty.Powtarzam jeszcze raz,jeśli miałbym remontować silnik czymś wlewanym do niego,to tak na zdrowy rozum,byłbym raczej nie poważny.Tak oni fajnie odpisali,likwiduje rysy na gładziach,no ale ceramizer magnetyzuje olej.Nie wiedzą o tym,że teraz każdy szanujący się producent olejów stosuje dodatki zapobiegające szybkiemu ściekaniu oleju ze ścianek cylindrów?! Nawet Orlen.Oczywiście o krok dalej poszedł Castrol ze swym Magnateciem,film olejowy nie ścieka nigdy.Podobnie jest z Bishopem.Jeszcze raz powtarzam,w zaolejonym cylindrze nie ma odpowiednich warunków do tego by ceramika pokryła warstwą gładź.Niech oni wytłumaczą w jaki sposób to się dzieje w przypadku ceramizerów.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Mar 2015, 15:38

PhantomASA1 napisał(a):Dla mnie to jeden pies :D Oczywiście,pisałem kiedyś,że jeden z tych ceramizerów przeszedł test pozytywnie,podniósł ciśnienie na słabych cylindrach nawet o 30 %,ale moto doktor też podnosi ciśnienie sprężania

OK,
ALe Motodoktor zagęszczał olej a to co innego i wszyscy wiemy jakie oplakane skutki może to mieć. Jak ktoś na nie to pozostanie na nie i tyle :)
wampir50
Nowicjusz
 
Posty: 38
Auto: Mazda

28 Mar 2015, 15:20

Moi rodzice wlewali ceramizer,o tym drugim specyfiku poza zbliżoną nazwą to nie słyszałem
bpa
Początkujący
 
Posty: 77
Auto: volvo v40

29 Mar 2015, 17:21

no bo ten ceramizator, to tak jak było mówione, chcą się podczepić...
wampir50
Nowicjusz
 
Posty: 38
Auto: Mazda

30 Mar 2015, 22:40

Panowie, ale ich zdemaskowaliście :)
Już się nie odzywają :) My o ceramizerze powiedzielismy już niemal wszystko, szkoda ze nikt jeszcze nie chce robić eksperymentu i spróbować uzyc :]
Sensei
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Prawo jazdy: 01 01 2003