CERAMIZER ktoś używał?? czy to tylko chwyt reklamowy??

15 Lis 2017, 12:02

Poprawił mi parametry w silniku, nie mogę powiedzieć w sumie nic więcej poza subiektywnym odczuciem a to jest takie, że jeździ się po prostu płynniej i ciszej.
kira99
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 18 11 1989
Auto: Audi

22 Lis 2017, 13:59

Cicha jazda zależy też od tego jak wyciszone jest wnętrze auta, od dobrej jakości paliwa oraz od samego oleju, który także powinien być z wyższej półki. Sam ceramizer faktycznie działa i odczujemy różnice po przejechaniu mniej więcej 1 tysiąca km.
SpaCar
Początkujący
 
Posty: 52
Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

02 Wrz 2018, 13:23

KIEROWCA70 napisał(a):Ceramizer występuje od 25 lat na rynku polskim...

Post z 2015 roku - dzisiaj mamy 2018 rok...
Wychodzi na to że produkt o tej nazwie wszedł na RYNKI ŚWIATA w 1990 roku!
Cóś takiego!!!...można prosić o źródło takiego newsa?

Komuś coś się mocno zlasowało..
Dla was i waszych spadkobierców: ten produkt pojawił się na rynku najpierw jako "pan mechanik" gdzieś w 2003 roku, po paru latkach zmienił się w nazwę na tą tu powtarzaną.
Jakimś dziwnym trafem występowała zgodność opisów z produktami XADO a nawet był gdzieś w pierwszej dekadzie lat 2000 na jednym forum zrobiony MYK - przekierowanie z XADO na...no cóż..czego to się ludziska nie chytajom (brzytko) aby tylko zebrać coś tam..Dopiero Admin tegoż forum zareagował gdy zwróciłem mu uwagę na ten fakt.

Przestrzegam przed nieprzemyślanymi krokami - w internecie NIC nie ginie a screeny są ponadczasowe.
Nie istnieje wiedza skończona...
oldstaszek
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: Brzeg
Prawo jazdy: 0- 0-1967
Auto: XM + C6
Silnik: 2,5TD + 2,7 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback

02 Wrz 2018, 13:29

Anjin napisał(a):Zamiast serwować tu swoje mądrości z d..y, to poczytaj najpierw na necie czym jest ceramizer/rewitalizant,


Bardzo proszę NIE MIESZAĆ ze sobą ich NAZW - są to nazwy ZASTRZEŻONE w obu przypadkach.
Drugi element: zbieżność opisów to mimo wszystko jeszcze nie dowód na ich równoważność w procesie przemian warstw wierzchnich poddanych tarciu.
Nie istnieje wiedza skończona...
oldstaszek
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: Brzeg
Prawo jazdy: 0- 0-1967
Auto: XM + C6
Silnik: 2,5TD + 2,7 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback

18 Wrz 2018, 21:57

Mam golfa 4 1.6 8V z przebiegiem 240 kkm. bierze trochę oleju. zgodnie z zaleceniem producenta powinienem dodac 2 dawki w z przerwą miedzy nimi 500 km. dodalem jedną i po 200 km spokojnej jazdy (jak nakazuje producent) widzę, a raczej słyszę różnicę: silnik warczy jak stary samolot - ten dzwięk dobiega glównie z wydechu jakby tlumik miał dziure. Jest to szczególnie irytujace. a pojawił sie idealnie po 220 km przebiegu. Aż sie boję dodawać następną dawkę. Co radzicie?
adamdrang
Obserwowany
 
Posty: 1

02 Paź 2018, 17:04

Radzę dać sobie spokój z ceramizerem jeżeli dałeś jedna dawkę tak generalnie to jakiej firmy? Podaj nieco więcej szczegółów.
AutoIndustry
Nowicjusz
 
Posty: 19
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Avensis Verso (1995–2006)
    Znana również jako Toyota Picnic, Ipsum albo SportsVan, Toyota Avensis Verso doczekała się dwóch generacji. W założeniu była 6- lub 7-osobowym minivanem z dużym bagażnikiem. Samochodem rodzinnym, który ...

26 Kwi 2019, 13:09

Część, ja używam ceramizer od 3 lat, jeżdżę Zafirą 1.9 CDTI 2007 rocznik, przebieg ok 130 tys mil czyli ok 210 tyś km. Silnik brak znaczne ilości oleju. Ile? Dokładnie nie odpowiem, jeździłem z 5 litrowa bańką i dość szybko z niej ubywało. W ciągu roku zuzylem ok 7-8 litrów na jakieś 15 -20 tys km. Czy dużo? Nigdy tyle nie dolewałem w żadnym aucie. Po wymianie oleju dodałem ceramizer, zrobiłem trasę wg instrukcji. Dalej dolewam olej, ale mniej, ok. 1.5-2 litrów na rok. Olej to 0w-30(albo 40), jeden raz mechanik wlał mi gęstszy olej 5w-30(w każdym razie oznaczenia się zmieniła z 0 na 5), ubytek oleju spadł znacznie, a po dodatku ceramizer w zasadzie zapomniałem o dolewaniu.
Aha, niestety po każdej wymianie oleju trzeba od nowa wlać ceramizer. Ja dolewałem zawsze 1 miarkę, choć pewnie powinienem dwie..
Dla klarowności dodam, że nie jestem mechanikiem, nie robiłem żadnych testów przed i po, jedyna miarka było dla mnie ilość i częstotliwość wlewania oleju.
Pozdrawiam.
RafZ
Obserwowany
 
Posty: 2

09 Sie 2021, 11:40

Czy ktoś z Was widział ten filmik?

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Pała
Nowicjusz
 
Posty: 13

09 Sie 2021, 13:34

Te magiczne środki w pewien sposób są skuteczne, ale nie nastawiajmy się, że np. uciszy walący popychacz. Stosowałbym to profilaktycznie do zdrowego silnika. Tak samo jak dodatki do olejów, przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdzają, że zużyty olej jest mniej zdegradowany i posiada pierwiastki przeciwzużyciowe deklarowane przez producenta.

Więc uważam, że chemia najlepiej do zdrowego silnika. Czasem coś pomoże w trupie, ale to maskowanie problemu.
Gość114260
 

11 Sie 2021, 08:09

Gość114260, dzięki za opinię :)
Pała
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Wrz 2021, 11:51

Kiedyś stosowałem go w samochodzie w którym zmniejszył lekko pobór oleju poza tym wydawało mi się że silnik lepiej startuje zimy. Wtedy to był diesel z przebiegiem około 230tyś. km (poszły dwie dawki w niedużym odstępie czasu, druga po przejechaniu około 100km). Teraz zastosowałem go do silnika z przebiegiem 75 tyś. km ale już w jednej dawce zaraz po wymianie oleju tu więcej toyota-auris-hybrid-ii-wymiana-oleju-w-silniku-1-8-2zr-fxe-vt126635.htm.

To czy warto to już każdy musi ocenić we własnym zakresie. Ja uważam że warto bo według moich wcześniejszych przygód z tym preparatem są tylko plusy. Oczywiście trzeba się liczyć z dodatkowym jednorazowym kosztem około 80 zł na jakieś 70 tyś. km jak byśmy chcieli stosować go z zaleceniami producenta.

Załączam instrukcję w PDF jak by komuś była potrzebna.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016