Chłodnica Fiat Brava

03 Paź 2018, 15:47

Coś mi się stało z chłodnicą, wyciekł płyn. Mam nadzieję, że nic poważniejszego nie będzie. Ale chłodnicę trzeba wymienić. Mam wersję Brava 1.2 16v 80KM z klimatyzacją. Muszę kupić chłodnicę. Na zdjęciu starej mechanik pokazał, że w prawym górnym rogu jest króciec - do mojej wersji potrzebuję chłodnicy bez zbiorniczka. Szukam w internecie po numerze części, ale nie wiem.

Mechanik na zdjęciu pokazuje, że musi być coś takiego:
[zdjęcie]

Szukam tego, ale nie wiem, która będzie właściwa:
https://autowanda.pl/czesci-do-auta/fiat/brava-1995,1di/1-2-16v-80-80km,f6b/chlodnica-wody,7f

Ktoś się orientuje która będzie właściwa? Teoretycznie wszystkie się nadają do modelu, bo tak wyszukuję, ale jednak w praktyce tak nie jest.
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

03 Paź 2018, 15:53

Nie masz oznaczenia nigdzie na tej chłodnicy? Ten króciec powinny mieć wszystkie jak są do tego modelu samochodu i silnika.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

03 Paź 2018, 16:56

No właśnie dziwna sytuacja, bo nie. Oznaczenie mam, ale pokazuje chłodnice z odpowietrznikami, jakimiś zaworkami, a mechanik mówi, że ma być taki króciec. Dziwna sprawa. Tylko problem w tym, że on znalazł pasującą za 460 zł. To bardzo duża kwota i chciałem znaleźć we własnym zakresie, tylko nie mogę. Dziwne-numer się zgadza, a jednak to nie to.
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

04 Paź 2018, 08:36

No dobra, a ten króciec jest podłączony do zbiorniczka wyrównawczego? W innej chodnicy pasującej też na pewno będzie tyle że może w innym miejscu, o to chodzi?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Alfa Romeo Disco Volante Spyder
    Kolejnym dowodem na to, że Włosi doskonale znają się na tworzeniu kabrioletów, jest Alfa Romeo Disco Volante Spyder. To samochód bazujący na coupé Alfa Romeo 8C Spider, ale w istotny sposób przerobiony ...