Citroen Saxo VTR - światła nie świecą...

Citroen Saxo VTR - światła nie świecą...

12 Mar 2011, 13:01

Witam. Mam problem z Citroenem Saxo VTR 1.6, wczoraj kiedy wracałem nim, to nie świeciły mi wgl. tylne światła (tylko przeciwmgielne i migacze). Przednie świecą OK, bezpieczniki wszystkie sprawdziłem i dobre, jedynie to jeden bezpiecznik ciągle mi wywala gdy nacisnę stop. Nie wiem co jest, czy instalacja czy jakieś jeszcze bezpieczniki, ale pomóżcie mi bo kompletnie jestem w tym głupi. Jeszcze dziś wywaliło mi prawe przednie światło mijania, wymieniałem 3 żarówki i nic (sprawdzałem i są dobre) gdzie może być problem?
omen
Nowicjusz

Miejscowość: śląsk

Re: Citroen Saxo VTR - światła nie świecą...

13 Mar 2011, 11:07

Skoro pali bezpiecznik to masz zwarcie w układzie. Sprawdź przewody od lamp może gdzieś są przycięte lub ktoś wkręcając np osłonę przejechał wkrętem po wiązce i robi zwarcie.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

Re: Citroen Saxo VTR - światła nie świecą...

14 Mar 2011, 18:19

Tak, problem rozwiązany. Kable były przecięte, pod podłogą. Przewierciłem blachą z linki do ręcznego... :D
omen
Nowicjusz

Miejscowość: śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)? Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)?
    Na drogach nie brakuje roztargnionych kierowców, którzy parkując samochód zostawiają go bez wrzuconego biegu i zaciągniętego hamulca postojowego. Skutkuje to wytoczeniem się auta na drogę, zsunięciem ...
    Jak wybrać akumulator dla samochodu? Jak wybrać akumulator dla samochodu?
    Nic nie trwa wiecznie, zwłaszcza żywot akumulatora samochodowego. Jego zużywanie się w wyniku eksploatacji to naturalny proces. Przychodzi moment, kiedy trzeba dokonać wyboru i wymienić bezużyteczny akumulator na nowy. Na ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      S2020005