Co i jak - jak to wygląda?

22 Paź 2007, 20:39

Wczoraj kupiłem swój pierwszy samochod, w związku z czym mam do bardziej wtajemniczonych pare pytan (dodam jeszcze ze samochod nabylem za 300zl- narazie chce pocwiczyc jezdzenie no i jest to fiacik 126p):
1. Czy za przerejestrowanie samochodu sie placi? I jezeli tak to ile?
2. Czy gdybym nie placil OC i nie robil przegladu to jest opcja ze zaczna sie upominac o zaplate? (oczywiscie samochod niebylby wtedy jezdzony)
3. Jesli potem sprzedam samochod to OC sie kasuje?
4. Jesli poprzedni wlasciciel oplacil samochod do maja to ubezpieczenie przechodzi na mnie?

Wiem, ze na niektore z tych pytan odpowiedz mogla byc juz udzielona, ale nie moglem znalezc i zebralem wszytskie pytania w jednym miejscu. Przepraszam, jesli zrobilem cos nie tak.

Z gory dziekuje za odpowiedzi...
Dziambyt
Nowicjusz
 
Posty: 16

23 Paź 2007, 00:22

Za przerejestrowanie samochodzika się niestety płaci.Ile - zależy czy jest na białych czy czarnych tablicach,ale max to jest coś koło 170 zł.Co do OC procedura jest taka - kupując samochód masz 30 dni na jego przerejestrowanie.W ciągu tych 30 dni musisz tez zdecydować,czy pozostajesz na OC poprzedniego własciciela,czy zakładasz swoje.Wtedy poprzedni właściciel dostanie zwrot części składki.Ale możesz jeździć na jego OC.Ty w ZU tylko dopłacisz różncę składki.Jak nie pofatygujesz się do ZU to mogą cię znaleść i koszt to 2000 kary.Co do przeglądu - nikt oprócz niebieskich nie będzie się czepiał.Ale jak cię złapią to masz przesrane.To samo bedzie jak spowodujesz wypadek lub bedziesz uczestnikiem tego wypadku - za brak OC lub przeglądu masz przesrane.
Jak sprzedasz samochód to nowy właściciel może jeździc na twoim OC lub wykupić swoje wówczas ty dostaniesz zwrot części składki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia
    Witajcie, dopadł mnie problem urwanej świecy NGK chciałem wymienić wczoraj świece w moim Voyagerze z silnikiem 3.3 i w tylnej głowicy środkowa świeca została ukręcona. Pozostałe dwie odkręciły się bez większych problemów ...
    Największy pakiet mocy: silnik - Audi RS 6 Avant
    Jednostka napędowa 4.0 TFSI montowana w nowym Audi RS 6 Avant rozwija 441 kW (600 KM) mocy oraz moment obrotowy 800 Nm dostępny w wysokim zakresie od 2100 do 4500 obr/min. Od 0 do 100 km/h to sportowe kombi rozpędza się w ...