Co może być przyczyną dużego poboru paliwa? + naprawa

31 Mar 2008, 18:50

Mam opla corse B z 99 1.4 16v cdx z silnikiem ecotec. Auto uważane za jedno z oszczędniejszych w swojej klasie (mowa o paliwie). Jakoś nie wydaje mi się żeby tak było skoro auto potrafi wciągnąć 8-10 L w mieście a i na trasie nie ma zbyt dużej różnicy 6-8L. Zanim odwiedzę jakiś warsztat (może nie trzeba) proszę o kilka uwag i ewentualnych rad na ten temat... dzięki.
max
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • 31 Mar 2008, 22:34

    Mam Astrę II z takim samym silnikiem. W trasie spala mi 5,5-7 litrów (w zależności od stylu jazdy). W mieście 7 litrów, może nawet 8 przy dynamicznej jeździe.

    Troszkę jakby Ci ta Corsa pali za dużo.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 3725

    01 Kwi 2008, 07:15

    Podstawowe czynniki wpływające na zużycie paliwa to m.in.:
    1 - technika jazdy ("ciężka noga", jazda "skokowa" = wysokie spalanie);
    2 - sposób eksploatacji (pełna obsada + pełny bagażnik = większe zużycie);
    3 - ogumienie (za szerokie gumy, za niskie ciśnienie = więcej pali);
    4 - stan zawieszenia (rozjechana zbieżność = większy apetyt na paliwko);
    5 - stan filtrów (dawno niewymienione - zwłaszcza powietrza = większe zużycie paliwa);
    6 - jakość paliwa (tanie niemarkowe stacje, "chrzczone" paliwo = większe zużycie);
    7 - "tjunink" (anteny, spojlery, bagażnik dachowy = więcej spali);
    8 - elektryka (mocne audio z dopałką, jazda na "halogenach", "neony", "zenony", mocniejsze żarówki - np. 100/90 zamiast fabrycznych 60/55 = zwiększone spalanie);
    9 - stan techniczny silnika (wyeksploatowany, katowany motor, zanikające pierścienie, wypalone gniazda zaworowe = większe spalanie);
    oraz milion innych drobiażdżków...

    Zanim wybierzesz się do mechanika z wrzaskiem, że za dużo pije - sprawdź, czy któryś z powyższych czynników u Ciebie nie występuje...

    A przy okazji - to chyba nie ten topic - to pytanie raczej powinno się znaleźć w "Problemach technicznych"... - Niniejszym przenoszę, a następnym razem sam zadbaj o właściwy topic... ;)
    Pozdr
    fourup
    Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 974
    Miejscowość: Kraków, Słomniki
    Prawo jazdy: 08 01 1999
    Auto: Mercedes S124 250D
    Silnik: OM602
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1990

    15 Lis 2017, 12:09

    Mniej mi pali i w mieście i w trasie odkąd wlałem dodatek do oleju, to jest fakt. Może nie jest tak, że zalewam dwa razy mniej, ale te 10 procent myślę że jestem finansowo do przodu. Także ja mam z preparatem dobre doświadczenia, dokładnie zamawiałem przez internet.
    kira99
    Nowicjusz
     
    Posty: 7
    Prawo jazdy: 18 11 1989
    Auto: Audi
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Skoda Scala z jakim silnikiem?
      Zupełnie nowy, kompaktowy model w portfolio ŠKODY dostosowuje swoją moc i charakter do indywidualnych potrzeb kierowców. SCALA dostępna będzie w czterech wariantach silnikowych: trzech benzynowych i jednym wysokoprężnym. ...
      Audi SQ5 TDI - silnik V6 diesel Biturbo o mocy 313 KM
      Silnik 3.0 TDI z podwójnym turbodoładowaniem generuje olbrzymią moc 230 kW (313 KM), a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 650 Nm i jest dostępny od 1450 do 2800 obr/min. Audi SQ5 TDI dostępne jest na rynku od 2013 ...