Co wybrać; BMW X5 czy MITSUBISHI PAJERO ? POMÓŻCIE;)

Re: Co wybrać; BMW X5 czy MITSUBISHI PAJERO ? POMÓŻCIE;)

16 Gru 2010, 17:07

Jaguar od dawna już nie jest tym samym co kiedyś. A Land/Range Rover to dla mnie żadna legenda, technicznie najpewniej wypada bladziutko przy BMW/MB, od taka to klasa premium... z resztą już nieraz słyszałem, że to niezły badziew te Range Rovery itp. Nie kompromituj się poraz kolejny.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
0

16 Gru 2010, 17:17

w sumie to teraz myślę o Bmw X5 i range rover , któe waszym zdaniem lepsze.? taki range z silniczkiem 3.0d
Ostatnio edytowany przez MAXER93, 16 Gru 2010, 17:21, edytowano w sumie 1 raz
MAXER93

0

16 Gru 2010, 17:20

Z pewnością dość drogie utrzymanie jeżeli chodzi o części, ale to norma w takiej klasie aut.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

0

16 Gru 2010, 17:25

jednak przepatrzyłem sobie i modele do 70 tys.zł sa niestety automat skrzynia a ja chcę manual, wiec prosze mi napisac kto wie jakie są wady x5
MAXER93

0

16 Gru 2010, 17:29

Zajrzyj na forum BMW, ja w X5 nie siedzę.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

0

16 Gru 2010, 17:40

Yhy, czyli np. taki Mercedes mimo, że jest starszy niż Jaguar, ma mnóstwo sukcesów sportowych i jest chyba najbardziej innowacyjną marką świata nie jest premium? :roll: litości.
Trochę znajomości :roll: historii takie premium dla ubogich jak Audi(jako Horch) czy Mercedes były ekskluzywnymi markami zanim Jaguar w ogóle powstał.
Wiem, że teraz na forum bycie anty BMW/MB jest trendy i cool ale naprawdę czasem warto się zastanowić nim się coś palnie.
Wracając do RR to krzyczeć sobie możecie ale to on a nie X5 czy ML stoi w Luwrze jako przykład samochodu idealnego :smile: myślę, że nie bez przyczyny.
Ostatnio edytowany przez Jasiek90, 16 Gru 2010, 17:47, edytowano w sumie 1 raz
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pasy bezpieczeństwa bez tajemnic Pasy bezpieczeństwa bez tajemnic
    Choć pasy bezpieczeństwa mogłyby się wydawać prostym urządzeniem, w swojej współczesnej formie są skomplikowanym elementem konstrukcyjnym. Nieustanne prace rozwojowe i duże nakłady finansowe producentów, takich ...
    Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę? Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę?
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...

• Re: Co wybrać; BMW X5 czy MITSUBISHI PAJERO ? POMÓŻCIE;)

16 Gru 2010, 17:40

jiGsaw ale się nie zwracam do ciebie tylko do wszystkich więc wypowiadasz się bardzo samolubnie. W dalszym ciągu prosze o opinie co do BMW X5 a w szczególności co do jej wad.
    MAXER93

0

16 Gru 2010, 17:43

Siedzę na tym forum trochę dłużej niż Ty i niestety większość tutaj to dzieci neo pokroju AreBie, także naprawdę nie trać czasu i idź na forum tematyczne. W każdym razie zdziwię się jak dostaniesz tutaj rzeczowe informacje nt X5.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

0

16 Gru 2010, 17:49

Dokładnie.
    O szczegółowe informacje najlepiej pytać się użytkowników.
    Wracając do X5 to myślę, że warto przeczytać ten test: http://www.auto-motor-i-sport.pl/testy/ ... -1203.html
    pomijając MB wszystkie można kupić za założoną kwotę.
    Jasiek90
    Stały forumowicz

0

16 Gru 2010, 18:17

Tutaj na hasło X5;X3; Seria 3,7 itd nie otrzymasz odpowiedzi, bo nawet skoro to są dobre auta i ktoś Ci je przybliży i napisze to i tak 90% powie że to ble, a ble dlatego że BMW a BMW to im się kojarzy tylko z E36 bo ciężko zrozumiećże stare auto może być lepsze niż kilka-naście lat młodze furki Toyoty czy innego Szmelcwagena :wink:

Dobrze...mi na hasło Range Rover kojarzy się P38 który próbował myśleć za kierowce choć myśleć wogóle nie potrafił. Słysząc Range Rover kojarzy mi się Classic ze słabymi mostami... i pewnie dla gościa którego stać na zakup, stać na utrzymanie to napewno nie będzie stać go na naprawy, ale nie dla tego że braknie kasy, poprostu będzie tyle stał w serwisie...
    Osoba która napisała że Range Rover stoi w Luwrze widocznie ma pojęcie o historii tego auta...stoi fakt, ale Classic który był pierwszą generacją...To tak jakbyś postawiłtam Patrola, Land Cruisera czy G klase, kwadratowe, bez wyposażenia itp.

Zresztą jesli ktoś twierdzi że Jaguar jest wyżej niżMerc to gratuluje...Jaguar wielkości klasy C czy Serii 3 to naprawdę prestiż, analogicznie do klasy E i Serii 5 co w nim prestiżowego? Mercedesa też możesz skonfigurować jak Jaguara a nawet lepiej bo to ta sama półka, co innego jakby Porónać Merca i Rolsa to wiadomo że Rols jest klasą wyżej, ale w momencie kiedy Rols nie myślał jeszcze o produkcji aut to już istniały takie luksusowe pojazdy z MM w logo :mrgreen: Maybach Manufaktur :wink:
    Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
    Jogi4x4
    Stały forumowicz

Miejscowość: PZL
    Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
    Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
    Paliwo: Diesel
    Skrzynia biegów: Manualna
    0

16 Gru 2010, 18:22

Temat marki Jaguar moim zdaniem się zamyka odkąd należy do Forda, a teraz to chyba do TATA, czy jakiegoś podobnego badziewia.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

0

16 Gru 2010, 18:27

A dlaczego?
    W najnowszym TG jest porównanie XJ z 7er, redaktor stwierdził, że Jaguar może nie jest tak komfortowy jak BMW ale za to lepiej się prowadzi i daje więcej frajdy z jazdy.
    Wiem, że dyskuscja czysto teoretyczna ale skoro Jaguar subiektywnie jest lepszy od BMW w dyscyplinie dla tej marki koronnej jak radość z jazd to temat z pewnością nie jest zamknięty.
    Jasiek90
    Stały forumowicz

0

16 Gru 2010, 18:28

Nie mówmy o Jaguarze, w latach 70' miały motory Rovera czy innego Leylanda i były to badziewne silniki, słabe, palące kosmicznie, później było troche lepiej ale bez rewelacji, silniki to odświeżone konstrukcje z lat 80' itp. Jag sięnie sprzedawał, oddali go Fordowi który aby jakośto podciągnąć wprowadza modele coraz niższych klas, aż w końcu oddali to hindusom...

[ Dodano: 16 Grudzień 2010, 18:33 ]
    Jaguar nie jest subiektywnie lepszy tzn. jest dla tego kto nim jeździł, każdemu przypada coś innego do gustu, zresztą wątpię żeby jakieś odgórne rzeczy nie wpływały na TG na Polskę. :wink: Jeszcze mi powiedz żę to któryś z tej trójki to testował :wink:
    Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
    Jogi4x4
    Stały forumowicz

Miejscowość: PZL
    Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
    Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
    Paliwo: Diesel
    Skrzynia biegów: Manualna
    0

16 Gru 2010, 18:36

Założę się, że wiele marek samochodowych chciałoby trafić pod tak dobre(bogate) skrzydła jak Jaguar.
    Deprecjonujecie tą markę naprawdę nie wiem dlaczego :roll: jest prestiżowa na równi z MB i BMW z racji swojej egzotyki jest bardziej ekskluzywna.
    Obruszyło mnie to, że ktoś nazwał marki bardziej zasłużone marki premium do premium dla ubogich a Jaguara ni stąd ni zowąd prawdziwym premium, ten post ArBie nadaje się do plebiscytu na najgłupsze posty :wink: no cóż każdy ma gorsze dni.
    Szkoda tylko, że Wam waśnie interpersonalne przesłaniają czasem cel forum jakim jest porada zainteresowanym sakupem poszczególnych aut.
    Najpierw jeden wyniósł Jaguara pod niebiosa a teraz reszta go chce zrzucić na dno, ze skrajności w skrajność jak czarno-biały Pentax :wink:
    PS: testował je red. Szymon Sołtysik.
    Jasiek90
    Stały forumowicz

0

16 Gru 2010, 18:45

jiGsaw słuchaj wątpię żebyś był na tym forum dłużej gdyż ja tu jestem chyba już z 3 lata ale jako człowiek biznesmen-przedsiębiorca nie jestem w stanie pamiętać haseł i jak hasła gubiłem to zakładałem nowe konto, po prostu miałem prawo zapomnieć haseł i założyć nowe konto gdyż mam inne sprawy na głowie, więc nie licytujmy się kto jest dłużej na forum bo to do niczego nie prowadzi, a zwróciłem ci uwagę gdyż pokazałeś samolubność i zachowałeś się jak jakiś administrator gdyż odesłałeś mnie na forum bmw x5 . Ale mamy tutaj mówić o tym co będę kupować.

[ Dodano: 16 Grudzień 2010, 18:49 ]
    Jednakże mój wybór jest skierowany co do BMW X5. Dziękuje tym aktywnym forumowiczom i tym mniej aktywnym. A tym forumowiczom którzy wprowadzili dyskusję o Jaguarach powiem jedno:
    jesteście nie godni by służyć na tym forum gdyż nie trzymacie się tematu i piszecie o czymś o czym nie wspomniałem.

Pozdrowienia dla zarządu tego forum i dla tych forumowiczów którzy trzymali się tematu.
    MAXER93

0

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI
      MINI Clubman Bond Street, tył