Coś z napędem na 4 koła, niekoniecznie SUV do 50 tys

05 Cze 2015, 22:26

Niestety musiałem się rozstać z moim Forkiem XT i zapewne będę musiał kupić coś tańszego.
Forester był rewelacyjny, miał tylko jak dla mnie jeden spory minus, mianowicie bardzo niewygodne fotele. Żeby nie to bym zapewne kupił starszy model i dalej się cieszył.
Chcę coś do jazdy głównie w weekendy i na wakacje.
Moje typy to:
- Subaru Legacy/Outback
- BMW 5 ix
- Lexus RX
Jeśli Subaru to 2 litrowa benzyna, jeśli coś innego to pewnie jakiś większy silnik i LPG. Nie chciał bym aby koszt przejechania 100 km przekraczał 50 zł.
BMW i Lexus za takie pieniądze miały by 7-8 lat, więc już troszkę, a może coś innego?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

06 Cze 2015, 09:37

fiko7 napisał(a):Nie chciał bym aby koszt przejechania 100 km przekraczał 50 zł.

to nie szukaj SUVa i napędu 4x4
przy takiej wielkości aut to tylko LPG

fiko7 napisał(a):BMW i Lexus za takie pieniądze miały by 7-8 lat, więc już troszkę

mój ma 15 lat i nic się nie dzieje - rocznik to nie jest wyznacznik dobrego auta
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Cze 2015, 10:11

Wiem że rocznik nie jest wyznacznikiem dobrego auta ale w autach troszkę starszych częściej dochodzi do jakichś drobnych awarii, które np mogą uprzykrzyć zagraniczny wyjazd.
Ostatnio w bardzo zadbanej Corolli, która u znajomego jest od nowości a teraz ma 13 lat i około 100 tys przebiegu pękł przewód hamulcowy. Guma sparciała i z wieloma innymi elementami też tak może być. Przy wymianie żarówki pękł mu jakiś tam plastik, też ze starości.
Poza tym szukam auta troszkę większego i im auto starsze tym bardziej trzeba się spodziewać kręconych mocno liczników.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

06 Cze 2015, 16:20

Jeszcze myślę o Pacyfice i Hondzie Legend. Ktoś coś doradzi?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

07 Cze 2015, 20:16

Dzisiaj wpadło mi w oko Volvo XC90, tylko tam któregoś silnika benzynowego nie polecają i podobno skrzynie automatyczne są wadliwe?
A może BMW E90?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

07 Cze 2015, 20:25

Automaty nie są zbytnio udane, ale najgorzej jest w przypadku diesli. XC90 to już sporo wyższe koszty utrzymania, warto przemyśleć zakup. Czytałem też, że padają turbinki i może być problem z 4x4. O e90 to niech ktoś inny powie coś
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co zrobić gdy zderzenie jest nieuniknione?
    Wśród wielu kierowców można spotkać się z opinią, że w przypadku sytuacji awaryjnej – uderzenia w potencjalną przeszkodę (drzewo czy inny samochód), należy uderzyć bokiem auta. Nic bardziej mylnego! ...

08 Cze 2015, 21:12

Tak przejrzałem oferty Volvo i stwierdzam, że w tej cenie można już kupić z rok starsze BMW X5, które wg mnie jest dużo ciekawszą opcją niż Volvo.
Zacząłem też myśleć o ML'u, ale silniki Mercedesa chyba nie za bardzo znoszą gaz?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok