Czy ktoś [odpłatnie] pomógłby mi kupić auto?

03 Maj 2023, 11:31

Potrzebuję osoby, które mogłaby obejrzeć i sprawdzić auto, czy się nadaje do zakupu.
Nie mam upatrzonego konkretnego modelu, mam budżet ok. 35.000.
Chciałabym, by auto było gotowe do jazdy, by nie trzeba było nic w nim naprawiać. Nie mam preferencji co do wyglądu ani innych rzeczy - ma jeździć.
Jestem zdesperowana, bo otaczjące mnie osoby, które się znają na samochodach (a nie mam takich zbyt dużo wokół siebie) albo nie mają na to czasu, a jak już czas się znajduje, to okazuje się, że podesłana przeze mnie oferta jest już nieaktualna.
Dlatego chciałabym komuś po prostu zapłacić, żeby mi w tym pomógł.
Jest tu taka osoba?
Nadia
Nowicjusz
 
Posty: 6

03 Maj 2023, 11:38

Są firmy które zajmują się dokładnym sprawdzaniem samochodu przed zakupem dając ci szczegółowy raport co do usterek itp.
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Maj 2023, 12:50

A skąd jesteś? my się tym zajmujemy. małopolska.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

03 Maj 2023, 16:34

ja jestem z Łodzi, ale jakby był samochód taki już gotowy, by wziąć i jechać, to w dowolną część Polski przyjadę
Nadia
Nowicjusz
 
Posty: 6

04 Maj 2023, 08:02

Nie namawiam, ale możesz skorzystać z oferty naszego forumowego sprawdzacza aut - wejdź sobie w ten dział - sprawdzanie-aut-przed-zakupem-moto-zakup-vf501.htm
Albo na stronę https://moto-zakup.pl/menu/pakiety-2/ i tam wszystko masz opisane dokłądnie. Ja sam kilka lat temu skorzystałem i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Maj 2023, 16:51

Jaki segment jest brany pod uwagę,auto małe czy kompakt? Najpierw wypadałoby wybrać konkretny model najmocniejszego zawodnika,od tego trzeba zacząć.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

05 Maj 2023, 09:23

Pogadaj z ekipą z Motomózg :)
KacperT4
Początkujący
 
Posty: 73

05 Maj 2023, 09:28

Dziękuję, na ten moment skorzystałam z usługi moto-zakup.pl Czekam na opinie od nich. Dam znać czy udało się kupić auto, które sobie upatrzylam. :)
Nadia
Nowicjusz
 
Posty: 6

05 Maj 2023, 20:09

te wszystkie firmy to wg. mnie troche za przesadnie przeprowadzają oględziny, zanim kupisz cokolwiem to i za 10-15 aut Ci będą chcieli sprawdzić, a moze i o to chodzi żeby $$$ wyciągnąć :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

06 Maj 2023, 07:02

Wiadomo, nie to co handlarze z teoriami wyssanymi z palca
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

08 Maj 2023, 19:56

Nie lepiej kupić auto z polecenia?
Znajomy sprzedaje bardzo ładne i zadbane Volvo C30 w twoim budżecie.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

09 Maj 2023, 13:39

W takim przypadku to chyba lepiej z polecenia, niz tracić pieniądze na dodatkowych specjalistów...
janedoeee
Nowicjusz
 
Posty: 6

09 Maj 2023, 14:08

To zależy jak masz możliwość kupna auta które polecają znajomi i wiesz że oni znają się na samochodach to jak najbardziej tak. Jednak będzie tu ograniczony zasięg, a taki raport na temat samochodu możesz zamówić praktycznie z całej Polski.

Raport kupuje się wtedy jak jesteś zdecydowany na to auto w 99% i wykorzystałeś możliwości darmowego, własnego sprawdzenia pojazdu. Wtedy to ma sens.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

09 Maj 2023, 14:47

Jeśli ktoś potrzebuje np.VOLVo S80 w dieslu 2.4 D5,w manualu,jest na OtoMoto,ten z 2001 r,315 tyś km,okolice Krosna,miałem dzisiaj po niego jechać wraz z bratem,ale w sumie po co nam tyle aut,gość sprzedaje bo auto się mu znudziło,jedyna inwestycja jaka czeka nabywcę ,to wymiana opon,jak nam mówił,bdb stan.po rozmowie od razu porządnego człowieka potrafimy wyczuć,to osoba prywatna,kwestia jeszcze targowania się,jest na to szansa.Podejrzewam,że auto będzie w takim stanie mechanicznym jak moje W210,silnik podobnie pancerny.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

09 Maj 2023, 17:06

Otrzymałam raport z firmy poleconej przez @MotoAlbercik Był przygotowany bardzo czytelnie i zrozumiale (nawet dla osoby, która zupełnie nie ma wiedzy na temat samochodów). Po zapoznaniu się z opinią w raporcie nie kupiłam samochodu, o którego oględziny poprosiłam.
Szukam dalej :)

PS Oczywiście, że z polecenia lepiej, tylko trzeba takie zaufane polecenie mieć :)
Nadia
Nowicjusz
 
Posty: 6