Czy tak powinna się zachowywać temperatura w dieslu?

12 Maj 2022, 20:04

ineedl napisał(a): jechałem normalnie to max 92
To jest katalogowa temperatura otwarcia termostatu w Twoim silniku . Z tym że jest to temperatura gdy termostat zaczyna się otwierać . Możesz dla świętego spokoju wymienić . Nie sądzę aby coś się zmieniło . Termostat jest tutaj razem z obudową , z czujnikiem temperatury . Ceny za coś konkretnego , markowego zaczynają się od 150 zł . Włoszczyznę kupisz taniej ale możesz popłynąć i będzie kolejny temat . Napisałem że razem z obudową ...........hm. Są dostępne same wkłady za trzy dyszki . Do źeżbienia . Tutaj życzę powodzenia . Poza tym jak tam nie było wieki odkręcane to jest ryzyko że jakaś śrubka się urwie . A było i był kłopot . Generalnie . trzyma temperaturę , nie gotuje płynu to jeżdzić i się nie zamartwiać .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

12 Maj 2022, 20:10

Dziękuję za pomoc. Jutro będę jechał autostradą to przetestuje czy tak będzie miał dobrą temperaturę
ineedl
Zaawansowany

Zdjęcia: 86
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.1 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2002

14 Maj 2022, 20:40

W piątek auto przejechało ponad 200km autostradą , z prędkością najczęściej 140 , temperatura utrzymywała się na 91 czasem zdarzało się że urosła do 97 ale po tej granicy zaraz zaczęła spadać do poprzedniej.
ineedl
Zaawansowany

14 Maj 2022, 21:37

ineedl napisał(a):temperatura utrzymywała się na 91 czasem zdarzało się że urosła do 97
Tak się zastanawiam skąd kolega tak dokładnie określa temperaturę silnika co do stopnia :?: Czyżby jakiś interfejs diagnostyczny podłączony podczas jazdy ? Czy to jednak spojrzenie na wskażnik na zegarach ? Jeśli spojrzenie na zegary to skąd kolega wie że to dokładnie 91 , czy np 93 stopnie lub 97 stopni :?: . Zegar

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Wskażnik analogowy pewnikiem obarczony jakimś tam błędem wskazań .Tzw. aptekarska dokładność ze strony kolegi :idea:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi

14 Maj 2022, 21:42

Moje wskazania są na podstawie tego co widzę na wskaźniku. Wiem że on jest obarczony błędem i dokładną temperaturę mógłby wskazać tylko sprzęt podłączony do samochodu. 91 czy ,97 to orientacyjne liczby które można powiedzieć że wskaźnik pokazuje patrząc na niego gołym okiem. Nie służyły mi one do tego żeby dokładnie określić temperaturę lecz po to żeby pokazać wahania wskaźnika podczas jazdy
ineedl
Zaawansowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy mogę czasowo wycofać pojazd z ruchu? - tylko rozbite samochody
    Aktualnie można wycofać czasowo samochód osobowy z ruchu jednak nie w każdym przypadku bo są tu pewne ograniczenia. Od 31 stycznia 2022 roku został rozszerzony katalog pojazdów wycofanych z ruchu właśnie o kategorię ...
    Toyota Auris Hybrid II - czyszczenie filtra powietrza baterii trakcyjnej
    Bateria trakcyjna znajduje się pod tylną kanapą i z lewej strony mamy kanał wlotu powietrza do chłodzenia baterii. Zaraz za plastikową kratką znajduje się przymocowany do niej od środka okrągły filtr siatkowy który ...

•