Czy to zerwany pasek rozrządu? Passat B5 1.9 101KM

29 Gru 2023, 20:12

Albert zejdź na ziemię jak i z cenami tak i terminami, ludzie na wymianę klocków czekają tygodniami.... 150 za głowice? Chyba za umycie, 2 tyg temu odebrałem głowice fordowską, wymiana 2 zaworów + standard, 2 tyg leżała w kolejce i zapłaciłem prawie 1300zł , u mnie w dość małym mieście (60 tyś ludzi) jest tylko 2 którzy robią obróbki, nie wszyscy mieszkają w takim świetnym regionie jak u Ciebie że naprawa głowicy za 100 zł i dodatkowo na jutro :ok:
Halo halo tu ziemia.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • 29 Gru 2023, 20:34

    Kao napisał(a):2 tyg temu odebrałem głowice fordowską, wymiana 2 zaworów + standard, 2 tyg leżała w kolejce i zapłaciłem prawie 1300zł , u mnie w dość małym mieście (60 tyś ludzi) jest tylko 2 którzy robią obróbki,
    Ja zaś miałem zajeb...go farta .Tylko trzy dni czekania na remont głowicy do Yaris 1.0 .Promocja czasowa :mrgreen: Dwa zawory wydechowe do wymiany plus regulacja luzów na zaworach ( szklanki :/ ) plus planowanie . Cena ...... 1300 zł .........
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4723
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    29 Gru 2023, 20:39

    Ja powiem ze swojego punktu widzenia gdzie wymienia się rocznie ileśdziesiąt silników to żaden remont tylko zakup używki albo regenerowane go słupka. Jak silnik jest tani to używka z gwarancją rozruchową.

    Naprawy są czasochłonne i b.drogie a ryzyko wtopy rozmyte.

    W ciągu ostatnich lat wykonaliśmy może jedną albo dwie naprawy.

    bonifacy napisał(a):miałem farta . Trzy dni czekania na remont głowicy do Yaris 1.0 . Dwa zawory wydechowe do wymiany plus regulacja luzów na zaworach ( szklanki ) plus planowanie . Cena ...... 1300 zł ..

    Niestety szklankowce 16v tak kosztują. Pewnie LPG było grane ? :D
    szybki
    Moderator - Tuning
     
    Posty: 10345
    Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe

    29 Gru 2023, 20:56

    szybki napisał(a):Niestety szklankowce 16v tak kosztują. Pewnie LPG było grane ? :D
    Tak na margines tego watku . Pytasz o Lpg ? O tak , oczywiście . Kupił a wiedział że czek się świecił i pluł błędem że wypada zapłon na pierwszym cylindrze . A co tam .... pomyślał że na lpg tak ma być .Heh.. do czasu jak nie przeszedł przeglądu :mrgreen: Spaliny..... poza normą . Fajnie było widać w programie diagnostycznym jak wypadają zapłony ......Co ciekawe to luzy na zaworach były ale .... poprzedni właściciel rzeżbił szklani ale to było za póżno .....zawory na wydechu wypalone
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4723
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    29 Gru 2023, 21:06

    bonifacy napisał(a):Kupił a wiedział że czek się świecił i pluł błędem że wypada zapłon na pierwszym cylindrze .

    Pewnie było gaszenie czeka kompem a potem rozgrzany silnik i telepanie i znowu kamerka :D

    Przy tych silnikach lepiej zadbać o strojenie LPG i nie dawać w palnik za ostro.
    szybki
    Moderator - Tuning
     
    Posty: 10345
    Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe

    29 Gru 2023, 21:28

    szybki napisał(a): a potem rozgrzany silnik i telepanie
    I tutaj Cię zaskoczę . Stałe wypadanie zapłonu było tylko na wolnych obrotach . Natomiast podczas jazdy według licznika wypadania zapłonów ( program diagnostyczny ) sporadyczne , tak naprawdę mało istotne . Heh.....diagnoza na pograniczu tzw. trudnego przypadku . No pomiar ciśnienia mógł coś zasugerować . Na pierwszym cylindrze niżej 3 bara jak na pozostałych. Motor miał moc jak na tą konstrukcję. Weż teraz wytłumacz klientowi że trzeba robić remont jak mówi - przecież auto jedzie ....
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4723
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    30 Gru 2023, 07:13

    MotoAlbercik napisał(a):Nigdzie nie jeżdżę - mechanik wysyła pracownika z głowicą i po nią. Czas oczekiwania góra dwa dni. Warsztatów akurat w mojej okolicy które robią głowice jest dość sporo. Koszt to 100 do 150 zł.

    :lol: te100zł to ciekawe za co?

    BTW ostatnio i40 1.7 crdi uszczelka pod głowicą , zamknąłem w kwocie 6000zł, W tym doleciał jeszcze kpl. rozrząd za 1000zł ponadplanowo, w tym obróbka i kpl. remont głowicy 800zł, robocizna mechanika 1700zł i reszta to części zamienne. Mam FV do wglądu, mogę udostępnić.

    Także za 100zł to ja nie wiem co to jest i za co ? możliwe że tylko za samo planowanie. a gdzie uszczelniacze zaworowe, sprawdzanie szczelności, docieranie zaworów lub ich wymiana, sprawdzanie prowadnic lub ich wymiana, sprawdzenie lub wymiana gniazd zaworowych , generalnie rzecz biorąc dzisiaj 100zł to 1 roboczogodzina mechanika i to po znajomości te 100zł
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    30 Gru 2023, 10:54

    bonifacy napisał(a): Nikt nie zrobi głowicy za tą kasę po kontakcie , chyba że tylko planowanie

    No mówię o planowaniu....Bo o czym więcej pisać, jak nie wiesz co z głowicą się stało i co jeszcze będzie do roboty z nią :?:
    bonifacy napisał(a):Albert .....siejesz zamęt ...kończ waś wstydu oszczędż

    Nie przesadzaj bonifacy...Dyskutować się boisz? Swoje racje narzucasz tak jak Kao?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    30 Gru 2023, 12:24

    MotoAlbercik napisał(a):Swoje racje narzucasz tak jak Kao?
    przecież od tego jest forum aby podzielic się doświadczeniami/poglądami :ok: utopileś się w kupię głupot które sam nawypisysywałeś, szkoda, ale przyzwyczailiśmy się że Twoja racja jest najtwojsza bez możliwości podważania.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16188
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    30 Gru 2023, 16:03

    Kao napisał(a):przecież od tego jest forum aby podzielic się doświadczeniami/poglądami

    Kao napisał(a):utopileś się w kupię głupot które sam nawypisysywałeś, szkoda, ale przyzwyczailiśmy się że Twoja racja jest najtwojsza bez możliwości podważania.

    No i jak to się ma do tego co napisałeś wcześniej? Jak ja nie mam racji, to ty ją musisz mieć? Ot, takie myślenie snoba - jak jest dyskusja, to patrzeć jak tylko można wynieść swoje racje żeby była twoja racja...Ale niech ci będzie Kao - twoja racja, mój spokój :yes: I tego sie3maj - masz rację.
    Podsumowując temat - lepiej wg Kao jest kupić stary silnik i założyć i będzie ok :ok: A jak coś w nim się sypnie, to pretensje do Kao, bo to on podsunął ten pomysł. Czyż nie tak Kao? Czy znowu jakoś się wykręcisz?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    30 Gru 2023, 18:11

    MotoAlbercik napisał(a):Czy znowu jakoś się wykręcisz?
    a gdzie ja się wykrecam? Ja? To nie ja pisze brednie ze koszt naprawy glowicy to 100-150 zł a jak kilka osób podważyło to nagle że źle zrozumieliśmy bo chodziło o planowanie :lol:
    MotoAlbercik napisał(a):lepiej wg Kao jest kupić stary silnik i założyć i będzie ok
    tak jak wspominałem wyżej, nie wiem co jeszcze nie zrozumiałe.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16188
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    30 Gru 2023, 19:15

    MotoAlbercik napisał(a):No mówię o planowaniu....Bo o czym więcej pisać, jak nie wiesz co z głowicą się stało i co jeszcze będzie do roboty z nią :?:

    planowanie za 100zł to jest tylko planowanie za 100zł a nie jest wymiana uszczelki pod głowicą za 100zł. Bo mechanik za robociznę nie wiem czy za 1000zł to dzisiaj zrobi.
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    31 Gru 2023, 10:43

    Kao napisał(a):To nie ja pisze brednie ze koszt naprawy glowicy to 100-150 zł

    A gdzie ja napisałem, ze koszt naprawy głowicy to 100 zł :?: Wspaniałym intrygatorem i kłamcą jesteś :ok: No chyba, że twój poziom inteligencji jest na takim poziomie, że faktycznie pomyślałeś, że piszę o naprawie...Wtedy tutaj, publicznie cię przepraszam i żal mi ciebie. Bo inni od razu się domyślili, że chodzi o planowanie głowicy. I nie kłam, że 100 zł napisałem, bo pisałem 100 do 150 zł ( teraz może ciut więcej, bo wszystko z dnia na dzień drożeje ). Kwota 100 - 150 zł ( za planowanie dopiszę, żebyś znowu nie próbował przekręcić ) to kwota z okolic maja tego roku. A jak myślałeś, że za 100 zł ktoś naprawi głowicę, to jesteś przewielkim mechanikiem... :ok: O ile wogóle mechanikiem jesteś. Bo dla mnie jesteś tylko zwykłym wymieniaczem, czego dowodzi ten temat - lepiej silnik wymienić, bo łatwiej, prościej, mniej roboty, silnik wymienisz, kasę skasujesz od klienta i jesteś zadowolony. Ale żeby pomyśleć o naprawie, to już nie, bo stracisz czas, w którym mógłbyś zarobić na kolejnej wymianie czegoś...A jak ten wymieniony silnik padnie, to ty jesteś czysty, bo ty tylko wymieniałeś...Winnym jest klient, bo to on kupił silnik i dał ci do wymiany....Nie ma to, jak uknuć intrygę, żeby uciec od odpowiedzialności...No chyba, że nie umiesz zrobić remontu silnika, bo jesteś zwykłym wymieniaczem, a nie prawdziwym mechanikiem.
    Kao napisał(a): a jak kilka osób podważyło to nagle że źle zrozumieliśmy bo chodziło o planowanie

    A gdzie ktoś napisał, że podważa to co napisałem? Chyba dopiero po tym, jak ty w swojej intrydze napisałeś, że ja pisałem o naprawie...I przeinaczyłeś to na swoją korzyść. Bo reszta się domyśliło, że chodzi o planowanie...Tylko ty zamiast przyjąć godnie do wiadomości, to postanowiłeś uknkuć przeciwko mnie kolejną chorą intrygę i nakłamać wszystkim na forum, że ja twierdziłem, ze za 100 zł można zrobić remont głowicy...Jesteś przeinteligentny Kao...A dowodem na to jest twoje powyższe stwierdzenie. Gratualcje Kao :ok: Jesteś najlepszym intrygantem na forum :ok:
    Kao napisał(a):tak jak wspominałem wyżej, nie wiem co jeszcze nie zrozumiałe.

    A to, że czasami bardziej opłaca się dołożyć i mieć zrobiony remont swojego silnika, niż mieć założony kolejny silnik, który w krótkim czasie może się okazać trupem. I zwróć uwagę w szczególności na słowo "może", bo oczywiście nie wszystkie silniki ze złomu muszą być od razu trupami. Ale takie ryzyko jest. To tak specjalna dla ciebie podpowiedź, żebyś znowu w jakiś sposób nie przekręcił na swój sposób tego, co napisałem.
    A tak podsumowując dotychczasową dyskusję w temacie - jesteś Kao najlepszym intrygantem na forum. Po raz kolejny, dzięki tobie, kolejny temat uzyskał dwie strony, a za chwilę będzie miał kolejną...Po raz kolejny Kao zniszczyłeś temat i ośmieszyłeś nasze forum swoją intrygą i kłamstwami... A jak to się stało? Przypomnę wszystkim - Kao napisał, ze w rzeczonym samochodzie nie opłaca się naprawiać silnika, tylko lepiej wymienić. Ja napisałem z kolei, że warto pogadać z mechanikiem, czy nie lepsza byłaby naprawa zamiast inny silnik. No ale forumowemu intrygantowi nie spodobało się to, że ja podważyłem to, co on napisał i postanowił uknuć po raz kolejny intrygę, żeby mnie ośmieszyć. Stwierdził, a potem mnie wyśmiał, że napisałem na forum, iż remont głowicy to koszt 100 zł... Kolejnym krokiem zapewne by było, że ja stwierdzam, że remont silnika będzie tańszy niż jego wymiana....No ale ta intryga już się nie uda...Od razu też wszystkim napiszę, że oczywiście Kao nigdzie czegoś takiego do tej pory nie napisał - to jest tylko moje uprzedzenie ewentualnej, kolejnej, knutej przez Kao intrygi.
    Jednakże Kao jesteś najlepszy na forum :ok: Przepraszam, że miałem czelność i odwagę podważyć to, co napisałeś...Jeszcze raz przepraszam i kłaniam się nisko przed tobą...
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000