Czy warto któreś z tych aut?

14 Maj 2022, 18:01

Jak w temacie , któreś z nich warte uwagi ?
[link do oferty na Olx wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
maw
Początkujący
 
Posty: 154
Miejscowość: Staszów

14 Maj 2022, 18:07

Jak miałbym z tego wybierać to grande punto ale mocy jednak może być przymało
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Maj 2022, 18:52

Polo ładne ale od handlarza który ma negatywne opinie.
Grande Punto też spoko ale sprowadzony i tylko 8k a gdzie zarobek handlarza? Do tego słabiutki silnik.
C4 również handlarz i również podejrzana cena.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Maj 2022, 22:51

Ok, a co Wy na to ?
[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
maw
Początkujący
 
Posty: 154
Miejscowość: Staszów

15 Maj 2022, 05:51

Czy w toruniu czy tam całym województwie kuj-pom osoby prywatne nie sprzedają aut, że wszystkie oferty są od jakiś handlarzy gruzem?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Maj 2022, 07:22

No właśnie w tej chwili rynek jest bardzo słaby w kujawsko pomorskim.
Chyba, że wy coś polecacie to jestem otwarty na propozycje
maw
Początkujący
 
Posty: 154
Miejscowość: Staszów

15 Maj 2022, 09:07

Moja rada jest taka...zrób tak jak ja robię czyli skupiam się na stanie auta a nie na filozofiach czy od handlarza czy od prywaciarza. Przy kwotach za jakie szukasz auta sądzę że z prywatnych rąk masz takie samo prawdopodobieństwo trafienia trupa jak w aucie sprowadzonym. Ja nawet obstawiam większe. Ostatnio poszukiwałem auta do 12k teraz szukam do 15k i najpierw sprawdzam auta sprowadzone. Sztukę za 12k kupiłem sprowadzoną bo te co były od polskich użytkowników nadawały się do pieca hutniczego. Może jak szukałbyś czegoś za 2k to tak ale też jest ta sama zasada stan.
Podsumowując masz blisko jedź patrz, sprawdzaj.

Dam Ci prosty przykład:

Wkleiłeś cytrynę C4 że Szwecji. Tam wystarczy zatankowanie tego auta do pełna + mycie + np.wymiana oleju z filtrami i masz połowę jego wartości. Więc pomyśl jak coś było w nim do zrobienia czy Szwed będzie go naprawiał wydając dwukrotność jego wartości czy odda go za pół darmo na czym i tak będzie zarobiony. Polak kupi, wskoczy na prom bez kajuty i za parę złoty ma go w pl. Sam go ogarnie i tyle w temacie. Do tego sporo wraca tirów na pusto dogadasz się i masz transport naprawdę śmiesznej cenie. W dodatku to jest cytryna którą trapią usterki można powiedzieć non stop co wiąże się z $$$ a w Szwecji ceny usług są dramatem.
Do tego łatwo sprawdzić takie auto po vinie. Jak nalot ma ok.nie jest ulepiony na sztukę to co ma tam Cię zaskoczyć?

Wiesz napisałem Ci tak bo w piątek wróciłem ze Szwecji z autem kupionym za cenę która w pl.jest nieosiągalna, diesel 2008r.z nalotem 135k.km.dostałem koła zimowe + 3/4 baku :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Maj 2022, 09:54

Może coś takiego?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Maj 2022, 12:38

Szukaj czegoś blisko domu - sprawdzaj stan techniczny i tym się kieruj. Wszelkie internetowe dywagacje odnośnie warto/nie warto mogą być spóźnione bo dobre samochody szybko znajdują nabywcę.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam