Czyszczenie tapicerki - znacie dobre środki?

24 Lut 2016, 22:44

Najlepiej wynająć firmę, która pierze tapicerkę. Tylko w takim przypadku można ją wyczyścić tak, by wygląda jak nowa.
kuba77
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 12 03 2000
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

26 Lut 2016, 12:21

Zalezy o jakiej firmie mowa. Te z większych miasto potrafią na tyle skasować, że lepiej będzie samemu próbować po kilka razy..
goods23
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Żabia Wol
Prawo jazdy: 15 10 1984
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

23 Wrz 2016, 12:58

Według mnie najlepsze środki stosują firmy typu DywanSzop. Samej nigdy mi się nie udało doczyścić w zadowalający sposób mimo, że stosowałam różne środki. Nie ma to jak profesjonaliści ;)
michalmroz
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: opel vectra

26 Wrz 2016, 10:40

jak mi trzeba to używam proszku karchera, najlepiej się u mnie sprawdza
gaper
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Opel Astra

26 Wrz 2016, 11:59

znajomy ma myjnię parową i od niego bierzemy często środki. MAją bardzo dobrą chemię.
alizee
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 04 05 1980
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: BMW
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

27 Paź 2016, 14:19

rewelacyjna chemia jest tutaj marka Detail King. Sami używamy środków do prania tapicerki, mycia szyb i wosku tej marki
alizee
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 04 05 1980
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: BMW
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Zagato Roadster 2012
    BMW Zagato Roadster to eleganckie wcielenie BMW Zagato Coupé, Koncept jest niezwykle trójwymiarowy, szeroki i odznacza się masywnie wyprofilowanym przodem. Przednia sekcja została dynamicznie pochylona i osadzona ...

15 Lis 2016, 17:23

Ja używam większości chemii z firmy ProElite, do prania ręcznego mogę Wam polecić NanoTextil , do odkurzacza np. Textil Cleaner do mniejszej zabawy czyli plamki na fotelach albo na podsufitce proponuje General GT fajnie też czyści plastki, wogóle chemia z ProElitu jest spoko, parę miesięcy temu namówił mnie kolega z myjni i tak juz ProElite zagościło na stałe na mojej myjni.
Dusiak18
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 18 02 1978
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Mondeo MK IV
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2011

23 Gru 2016, 20:03

Moim zdaniem najlepiej komuś zlecić auto detailing. Aż tak droga usługa to nie jest, a od czasu do czasu można taki prezent samochodzikowi zrobi :) Jezeli ktoś jest z miejscowosci warszawa lub okolic to polecam tę firmę VCentrum. Mi super wyczyścili tapicerkę.
Arowana14
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Audi A5

23 Lut 2017, 16:05

Wszystko zależy od tego ile kasy chce się wydać. Np w moim przypadku gdzie mam prawie 18 -sto letnią Vectrę, która w obecnym stanie jest warta 3000zl to taki detailing to nieopłacalna sprawa. Wolę sobie za tą kasę coś w zawieszeniu wymienić :D w przypadku niższych budżetów to raczej jakieś specyfiki. Na coś takiego trafiłem All Cleaner (rodek do czyszczenia tapicerek ze skóry, ekoskóry i tekstyliów. Świetnie radzi sobie z rozpuszczaniem nawet trudnych zabrudzeń – tłustych plam, śladów po gumie, zabrudzeń organicznych. Jest silnie skoncentrowany, dlatego czyszczenie tapicerki jest szybkie i łatwe oraz nie wymaga szorowania. Preparat zawiera nanocząsteczki srebra, które zabezpieczają powierzchnię przed pleśnią i grzybami.) . Tapicerkę przy odrobinie wysiłku doprałem, łącznie z takimi trudniejszymi plamami. Na pewno to lepsze niż taki marketowy psikacz, który nic nie daje.
ferens90
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 08 02 2010
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

29 Mar 2017, 15:40

Odpowiednio rozcienczone APC szczotka i jazda, ewentualnie jak ktoś ma dostęp do odkurzacz piorąco-ssący.
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

14 Cze 2017, 12:08

gaper napisał(a):jak mi trzeba to używam proszku karchera, najlepiej się u mnie sprawdza
Potwierdzam. tylko tu trzeba trzymać się ściśle proporcji i pamiętać o tym żeby proszek dobrze się rozpuścił w wodzie. Szczotka z odpowiednio twardym włosiem do tapicerki również się przyda więc można o niej wcześniej pomyśleć.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Cze 2017, 08:39

Jeżeli chodzi o naprawdę bardzo dobrej jakości środki chemiczne to tutaj jest ich zbiór. Używam ich od kilku lat i jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Kamilxxx2
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 13 11 1993
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: X14XE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1924

20 Lip 2017, 09:41

Polecam oddanie auta w ręce specjalistów.
"Wiele osób, które posiadają własne auta i czasami zdarza im się przewozić pasażerów, bez przerwy muszą walczyć z licznymi zabrudzeniami jakie te osoby potrafią pozostawić w ich wozach. Zazwyczaj są to jedynie powierzchowne plamy, czy też zwykły kurz, który da się w łatwy sposób usunąć. Problem pojawia się w momencie, w którym taki kierowca stwierdzi, że jego samochodu nie da się wyczyścić najprostszymi, domowymi sposobami. W takiej sytuacji po przejściowym załamaniu, pojawia się pomysł zasięgnięcia porady specjalisty, który najprawdopodobniej będzie w stanie pomóc. Posiada on bowiem potrzebne środki czystości, dzięki którym bardzo łatwo jest w stanie pozbyć się nawet największych zabrudzeń. Często nie jest nawet konieczne, aby pojazd zostawiać w zakładzie na dłuższy czas. Niekiedy wystarczy bowiem zaczekać parę minut, aby samochód był czysty i wyglądał jak nowy. Czyszczenie brudnej tapicerki w Białymstoku staje się więc w ostatnich latach o wiele łatwiejsze niż mogłoby się to laikom wydawać. Warto więc skorzystać z usług specjalnie do tego wyszkolonych i posiadających wszelkie potrzebne materiały specjalistów, którzy usuną zabrudzenia.

Samochód po odebraniu z zakładu, w którym go czyszczono nie będzie nosił żadnych śladów. Nie trzeba już kupować odpowiednich pokrowców na fotele, ponieważ nawet trudne zabrudzenia mogą się okazać bardzo łatwe do wyczyszczenia dla specjalisty.
"
Jestem stałym klientem od roku, serdecznie polecam ;)
TomekKania
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 16 07 2004
Auto: Golf 4

24 Lip 2017, 08:23

Zgadzam się Prochem i Chemspec dają redę .Ja od kilku lat pracuję tylko na Prochemie a podsufitkę czyszczę C409 na sucho.wtedy mam pewnośc ze nie spadnie nikomu na głowę.Chemspec też ma dobre produkty. :ok:
DarO77
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 06 01 1988
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Sie 2017, 20:39

Ja też uważam, że lepiej zaprowadzić do jakiegoś punktu niż czyscic domowymi sposobami. Żyjemy w takich czasach, że teraz taka usługa miliony nie kosztuje. Ja np. podjeżdżam do znajomego, który ma odkurzacz z Green steam (a jamyyjnie parowe) i nie raz widze jak gościu ma tylu klientów, że szok. Sam palę, więc możecie sobie wyobrazić że moje taicerki do najświeższych nie należą…ale własnie taka para niweluje zapachy i rozpuszcza wszystkie bakterie, ja jestem naprawdę zadowolony
Mariusz57
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 05 1973
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Audi A8
Silnik: 4,2
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994