Daihatsu Sirion, Daewoo Matiz, a może coś innego do 2-3tys. max 1.0l?

Re: Daihatsu Sirion, Daewoo Matiz, a może coś innego do 2-3tys. max 1.0l?

18 Wrz 2017, 08:13

Miałem kiedyś Matiza, moja koleżanka niedawno kupiła też takie autko córce do podszkolenia się po zdanym egzaminie na prawo jazdy. Największym atutem tego auta są bez wątpienia koszty serwisu i części - nowy termostat kupiła za 10 zł, używaną przepustnicę za 15 zł, a tylną kanapę (oryginalna była poprzecierana) za 20 zł. Grunt to znaleźć egzemplarz bez rdzy (o dziwo jest to prostsze niż w przypadku Civica VI) i doprawdy za grosze można doprowadzić ten samochód do perfekcyjnego stanu technicznego. A jeśli znajdzie się egzemplarz z sekwencją to już w ogóle bajka.
Zgadzam się, że to auto idealne do miasta - zwinne, sprytne, nawet brak wspomagania nie przeszkadza. Na trasie irytuje trochę kiepska stabilność - gwałtowne manewry nie wchodzą tu w grę, podczas wyprzedzania tira nie raz serce mocniej zabiło :) Ale po pewnym czasie można się przyzwyczaić.
Jak ktoś musi mieć coś do jazdy, nie ma za dużych wymagań i potrzebuje odłożyć trochę grosza na inne przyjemności Matiz jest autkiem w sam raz dla niego.
hondziarz
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Auto: honda

18 Wrz 2017, 12:38

No dobra. To może tak:

-Jechałem i CC i SC jak i Matizem. Cóż... Przy moim wzroście, tylko w Matizie przy wybojach nie uderzałem głową o podsufitkę ;)
-ABS i poducha to obowiązek... Miałem kiedyś bardzo poważny wypadek i gdyby nie poducha byłoby krucho. Wiecie, względy psychologiczne.
-Klimę mogę odpuścić, ale wciąż będzie punktowana ;)
-Rozważałem takie pojemności, ale w sumie do tego 1.4 mogę podbić.
-W związku z powyższym - co sądzicie o Fiatach Bravo/Brava/Siena/Palio (tak w tym wypadku może być kombi) z silnikami 1.2? O Punto wiem dużo i na razie go nie uwzględniam.
-Zdaję sobie sprawę, że spalanie może wzrosnąć. Załóżmy, że podbijam do max 7l/100km. Ale to już absolutny max.
-Powtórzę, nie oczekuję nie wiadomo czego. Może być i poobijany, byle rdza go nie zjadła na wylot.
-Padła w temacie Corsa B? Rozważę.
-Samochód będzie kupowany w grudniu. Teraz robię rozeznanie na jakich modelach głównie się skupić, także linków nie będę jeszcze podsyłał.

Pozdrawiam
AnonimAntoni
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Chevrolet Tacuma
Silnik: 1.6 16V 107KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Wrz 2017, 14:55

AnonimAntoni napisał(a):Zdaję sobie sprawę, że spalanie może wzrosnąć. Załóżmy, że podbijam do max 7l/100km. Ale to już absolutny max.

Brava/Siena/Palio nawet z 1.2 spali ciut więcej.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

23 Wrz 2017, 14:24

Nawet przy spokojnej jeździe? Zawalidrogą nie jestem, ale z drugiej strony nie jeżdżę z pedałem gazu w podłodze i nie próbuję pobijać fabrycznych danych dotyczących przyspieszenia ;)
AnonimAntoni
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Chevrolet Tacuma
Silnik: 1.6 16V 107KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: MPV
Rok produkcji: 2007

23 Wrz 2017, 15:03

Po mieście musisz liczyć jakieś 8-8.5l.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    Skrobaczka do szyb samochodowych Skrobaczka do szyb samochodowych
    Skrobaczka do szyb to narzędzie niezbędne dla każdego kierowcy, który zimą, podczas mrozów parkuje swoje auto na zewnątrz. Przydatna jest także zmiotka, a dla mniej cierpliwych odmrażacz lub mata antyszronowa ...

•