Daihatsu Sirion, Daewoo Matiz, a może coś innego do 2-3tys. max 1.0l?

Re: Daihatsu Sirion, Daewoo Matiz, a może coś innego do 2-3tys. max 1.0l?

18 Wrz 2017, 08:13

Miałem kiedyś Matiza, moja koleżanka niedawno kupiła też takie autko córce do podszkolenia się po zdanym egzaminie na prawo jazdy. Największym atutem tego auta są bez wątpienia koszty serwisu i części - nowy termostat kupiła za 10 zł, używaną przepustnicę za 15 zł, a tylną kanapę (oryginalna była poprzecierana) za 20 zł. Grunt to znaleźć egzemplarz bez rdzy (o dziwo jest to prostsze niż w przypadku Civica VI) i doprawdy za grosze można doprowadzić ten samochód do perfekcyjnego stanu technicznego. A jeśli znajdzie się egzemplarz z sekwencją to już w ogóle bajka.
Zgadzam się, że to auto idealne do miasta - zwinne, sprytne, nawet brak wspomagania nie przeszkadza. Na trasie irytuje trochę kiepska stabilność - gwałtowne manewry nie wchodzą tu w grę, podczas wyprzedzania tira nie raz serce mocniej zabiło :) Ale po pewnym czasie można się przyzwyczaić.
Jak ktoś musi mieć coś do jazdy, nie ma za dużych wymagań i potrzebuje odłożyć trochę grosza na inne przyjemności Matiz jest autkiem w sam raz dla niego.
hondziarz
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Auto: honda

18 Wrz 2017, 12:38

No dobra. To może tak:

-Jechałem i CC i SC jak i Matizem. Cóż... Przy moim wzroście, tylko w Matizie przy wybojach nie uderzałem głową o podsufitkę ;)
-ABS i poducha to obowiązek... Miałem kiedyś bardzo poważny wypadek i gdyby nie poducha byłoby krucho. Wiecie, względy psychologiczne.
-Klimę mogę odpuścić, ale wciąż będzie punktowana ;)
-Rozważałem takie pojemności, ale w sumie do tego 1.4 mogę podbić.
-W związku z powyższym - co sądzicie o Fiatach Bravo/Brava/Siena/Palio (tak w tym wypadku może być kombi) z silnikami 1.2? O Punto wiem dużo i na razie go nie uwzględniam.
-Zdaję sobie sprawę, że spalanie może wzrosnąć. Załóżmy, że podbijam do max 7l/100km. Ale to już absolutny max.
-Powtórzę, nie oczekuję nie wiadomo czego. Może być i poobijany, byle rdza go nie zjadła na wylot.
-Padła w temacie Corsa B? Rozważę.
-Samochód będzie kupowany w grudniu. Teraz robię rozeznanie na jakich modelach głównie się skupić, także linków nie będę jeszcze podsyłał.

Pozdrawiam
AnonimAntoni
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Opel Zafira A
Silnik: 1.8 16V 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

20 Wrz 2017, 14:55

AnonimAntoni napisał(a):Zdaję sobie sprawę, że spalanie może wzrosnąć. Załóżmy, że podbijam do max 7l/100km. Ale to już absolutny max.

Brava/Siena/Palio nawet z 1.2 spali ciut więcej.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km

23 Wrz 2017, 14:24

Nawet przy spokojnej jeździe? Zawalidrogą nie jestem, ale z drugiej strony nie jeżdżę z pedałem gazu w podłodze i nie próbuję pobijać fabrycznych danych dotyczących przyspieszenia ;)
AnonimAntoni
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Opel Zafira A
Silnik: 1.8 16V 125KM
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

23 Wrz 2017, 15:03

Po mieście musisz liczyć jakieś 8-8.5l.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przebieg, rocznik, stan czy marka? Co jest ważne przy zakupie? Przebieg, rocznik, stan czy marka? Co jest ważne przy zakupie?
    Szukam auta minimum 2010r. z przebiegiem 100tys. Max., do którego nie będę nic musiał dokładać. Chcę aby miał bogate wyposażenie i spalanie na poziomie 7-8l. Oczywiście bezwypadkowy i od pierwszego właściciela – ...
    KWID CONCEPT - solidny i jednocześnie zabawny wygląd KWID CONCEPT - solidny i jednocześnie zabawny wygląd
    Samochód KWID CONCEPT, został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Delhi w 2014 roku. Postanowiliśmy go Wam przedstawić ponieważ jest Sympatyczny, a przy tym auto ma budzący poczucie solidności design, w połączeniu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Tańczące dziewczyny
      Nissan 350Z
      Renault Kangoo Z.E. - 10000 sprzedanych egzemplarzy