Dodge, Chrysler a może coś innego?

11 Paź 2016, 00:12

Witam,

Od dłuższego czasu poszukuję reprezentatywnego samochodu, którym będę mógł jeździć zarówno na weekendowy wypad z rodziną jak i na spotkania biznesowe.

Niestety ale mam ograniczony budżet i maksymalnie na samochód mogę przeznaczyć ok. 40 tyś. (im bliżej 30 tym lepiej :) ) przeczytałem wiele tematów z których wynika, że to za równo za mało pieniędzy jak na porządny samochód jak i za dużo jak na zakup auta.

Jeżeli chodzi o rocznik to myślę o roku 2006 wzwyż, najlepiej automat ale nie jest to koniecznością. Oczywiście dla zminimalizowania kosztów nastawiony jestem na LPG (ewentualnie benzyna, gdzie we własnym zakresie przerobię samochód na LPG).

Mam wielką słabość do agresywnej i masywnej sylwetki. Dlatego pierwszym moim wyborem jest Dodge Journey gdyż już od 4 lat nad nim się zastanawiam, jednak chciałbym się jeszcze doradzić z racji, że może uda nam się znaleźć jakąś inną markę. W internecie idzie znaleźć wiele informacji na temat jego standardowych usterek: odpadające reflektory, skrzynia biegów, nakładki, ale wychodzę z założenia, że jak o samochód się dba i stale go kontroluje to jest duża szansa na zminimalizowanie awaryjności. Model 2008 - 2010 stoi w granicach 30 - 40 tyś. złotych. więc myślę, że cena jest odpowiednia.

Druga propozycja to Chrysler 300cc ten samochód również urzekł mnie już ładne kilka lat temu i pomimo, że minęło sporo czasu to nadal prezentuję się bardzo elegancko. Oczywiście pierwsze co przeraża mnie w tym samochodzie to jego moc, jestem osobą która nie jeździ szybko i z pewnością nie wykorzysta w pełni jego możliwości. Jednak jego wygląd jak i wyposażenie w pełni spełnia moje oczekiwania.

Samochód będzie garażowany jednak na pewno ok. tygodnia, dwóch w miesiącu będzie stał pod "chmurką" z tego względu, że często wyjeżdżam i nie mam możliwości garażowania go na wyjazdach.

Podane marki, zdecydowanie nie prezentują taniej eksploatacji, ale ta kwestia także ma tutaj dużo do powiedzenia, dlatego Dodge wygrywa z Chrysler'em, jednak chciałbym poznać Wasze zdanie i ewentualne inne propozycję, bo może jest samochód o którym istnieniu nie wiem a jest mi pisany :) (Sedan / Suv - tego szukamy).

Większość z pewnością pomyśli sobie, że "wieśniak" szuka auta do lansu, no ale nic nie poradzę na to, że mam swoje upodobania co do wyglądu a jednak życie jeszcze nie pozwala na to aby móc sobie pozwolić na Jaguara XJ który jest moim strzałem w 100% Mam nadzieję, że mogę liczyć na fachową pomoc i wspólnie znajdziemy auto.
arkadiuszgert
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 25 06 1992
Auto: Daewoo Nubira

11 Paź 2016, 12:40

Możesz spojrzeć na dogde avengera. Diesel crd to silnik na pompowtryskach od vw. O benzynowych niewiele wiem. Dynamiką nie będzie powalał bo waży prawie 1,5tony, jednak wygląd z zewnątrz świetny.
Jest też cts
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Paź 2016, 13:19

Tu Ci przyznam rację Avenger wygląda bardzo ładnie z zewnątrz jednak w większość tych wersji jest to Diesel czego chciałbym uniknąć, oraz ciężko znaleźć bogatszą wersję wewnętrzną (tapicerka, automat etc.)

Daję like bo pomimo, że jest on mi znany to i tak dobra propozycja w moim przedziale wymagań i ceny :)

Ogólnie, jeżeli chodzi o modele Dodge, to ciekawi mnie jeszcze model Magnum ponieważ stoją w podobnych stawkach co Avenger, ale przy doinwestowaniu idzie dostać wersję panoramiczną z jasną skórą w wewnątrz, co zdecydowanie wychodzi na plus w kwestii wyglądu, dodatkowo dużo wersji LPG śmiga po aukcjach.

O CTS nie wiem nic ale przestudiuję i na pewno wypowiem się na temat tego samochodu w tym temacie, oczywiście napiszę to w tej wiadomość jak by nie pokazały się nowe by nie pisać jedna pod drugą :)
arkadiuszgert
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 25 06 1992
Auto: Daewoo Nubira

11 Paź 2016, 13:46

Z ciekawości troszkę sobie pogrzebałem.
[link do mobile.de wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
IMO te 30k to już kwota, z którą można myśleć o wyjeździe po samochód. Plus to też silniki, które można znaleźć - w PL jeszcze nigdy nie trafiłem na benzynę inną niż 2.0.
Może nie ze stanów, ale lexus gs300 może Cię zainteresować.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Paź 2016, 14:12

IMO te 30k to już kwota, z którą można myśleć o wyjeździe po samochód. Plus to też silniki, które można znaleźć


Tutaj przyznaję rację, akurat nastawiłem się na testowanie i szukanie tego odpowiedniego samochodu więc nie będzie to pochopna decyzja.

O ile Polska nie stanowi dla mnie żadnego problemu i jestem wstanie odwiedzić każde miasto by zobaczyć samochód, o tyle wyjazd poza granicę wiążę się już z pomocą drugiej osoby (bariera językowa, negocjacje, sprawdzenie samochodu).

Jeżeli chodzi o Cadillaca to nie przekonał mnie i myślę, że z tej propozycji zrezygnuję.

Lexus od 2005 piękny i na pewno wrzucam go do listy ewentualnego zakupu, widzę, że wstrzeliłeś się w moje gusta idealnie bo biały to kolor którego pożądam :naughty: a ten Avenger świetny jednak przeraża mnie myśl kupna samochodu zagranicą.

Dodatkowo serwis aukcyjny wypluł mi ładnego: Lexusa GS III 2006r. zagazowany w automacie, o bardzo dużej mocy wręcz nawet za dużej jak dla mnie bo 4 300 cm3 300 KM
i przebiegu 90tyś.
arkadiuszgert
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 25 06 1992
Auto: Daewoo Nubira
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Fabia MONTE CARLO - wariant sportowo-lifestylowy
    Nowa SKODA FABIA MONTE CARLO dopełnia czwartą generację gamy modelowej kompaktowego bestsellera marki. Wariant MONTE CARLO symbolizuje rajdowe korzenie SKODY, a jego cechami charakterystycznymi są czarne elementy nadwozia ...