Drgania na postoju Skoda Fabia 2

Drgania na postoju Skoda Fabia 2

29 Cze 2018, 21:29

Dzień dobry,
Około 2 tygodnie temu zauważyłem, że na światłach na byle jakim biegu (nawet jałowym) z wciśniętym sprzęgłem jak i na luzie bez sprzęgła występują jakieś dziwne drgania dopiero przy zatrzymaniu samochodu.
Biegi wchodzą normalnie, auto rozpędza się bardzo dobrze, nie ma problemu z biegami, nie szarpie w czasie jazdy.
Nie wiem czy to ważne ale na zimnym silniku te objawy nie występują.
Auto Skoda Fabia 2 1.4 TDI
Z góry dziękuję za pomoc
Kacper192
Nowicjusz

Prawo jazdy: 13 11 2017
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Skoda Fabia 2
Silnik: 1.4
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Drgania na postoju Skoda Fabia 2

02 Lip 2018, 02:00

Sprawdź poduszki silnika i skrzyni. Przy rozgrzanym silniku guma staje się bardziej miękka i wtedy takie drgania mogą być bardziej wyczuwalne.

Jak dodasz lekko gazu to drgania przestają być odczuwalne?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam

04 Lip 2018, 11:27

Sprawdzę, dziękuję.
Po dodaniu nawet troszeczkę gazu wszystko jest okey. Problem robi się jak się zatrzymam do 0.
Kacper192
Nowicjusz

04 Lip 2018, 11:57

Kacper192 napisał(a):Po dodaniu nawet troszeczkę gazu wszystko jest okey. Problem robi się jak się zatrzymam do 0.
Teraz jeszcze patrzę że masz 1.4 TDi z 2010 roku, a tam powinno być koło dwumasowe które może być przyczyną takich drgań właśnie na postoju. Wiesz jakie masz oznaczenie silnika?

Sprawdź jeszcze czy obudowa filtra nie stuka o obudowę zbiorniczka płynu hamulcowego. Wiem, że coś takiego zdarzało się i potrafiło powodować wyczuwalne drgania silnika właśnie na wolnych obrotach.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam

03 Sie 2018, 10:12

Zawór podciśnienia zaczął głośno chodzić wraz z drganiami :) Pomogła wymiana właśnie tego zaworka.
Dziękuję za chęć pomocy
Kacper192
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów
    Toyota rozszerza swój program ciężarówek na ogniwa paliwowe, pokazując nowy model elektrycznego ciągnika siodłowego na wodór do przewożenia kontenerów. Samochód zadebiutował na konferencji ...
    BMW ActiveHybrid 3 BMW ActiveHybrid 3
    Podwyższona sprawność, której towarzyszy lepsza dynamika samochodu BMW ActiveHybrid 3, to wynik połączenia cenionego i nagradzanego silnika spalinowego z innowacyjnym napędem elektrycznym. Technologia BMW TwinPower ...

•