Dylemat z autem dla masażysty - 5500zł

05 Gru 2014, 14:36

Omega mimo że ma dobre opinie to jednak jakość ich blachy i podłogi (kiedyś jako pasażer "prawie" straciłem nogi w vectrze). Myślę, że w tym wypadku poszukać jeszcze jakiś 850 w kombi. Chociaż przyznam, że wolałbym coś wielkości e30 touringa czy audi 80 (nie za duże a pakowne). Ktoś powyżej pisał żeby może popatrzeć na golfa. Ja kiedyś oglądałem 3 GTI (115 km 8v) i była całkiem całkiem. Kolega za to miał VR6 i teraz trochę płacze po tym jak sprzedał. Co myślicie nad pospolitym Golfem (a może Corrado :P ) wśród tych aut co szukam?
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

05 Gru 2014, 14:54

Jeżeli masz możliwości i chęci podłubać trochę w samochodzie to spokojnie znajdziesz e30 w stanie ,,do dopieszczenia". Tak jak już wcześniej pisałem części mechaniczne nie są drogie.
Z doświadczenia, w tańszych egzemplarzach często leci z magla ( używka ok 200zl) pompa wspomagania może się kończyć ( jakieś 50-80 zł) końcówki drążków ( groszowe sprawy) zawieszenie ( też nie ma nic drogiego, zawias prosty jak budowa cepa). W 4 cylindrowych jednostkach wałek może być wytarty ( zestaw regeneracyjny w skład którego wchodzi wałek, dźwigienki, popychacze, uszczelniacze itp to koszt od 600-1000zł w zależności od producenta) bywa że podpory wału są wytłuczone ( 30-80zł w zależności od producenta) Na prawdę części nie są drogie a samochód prosty do przesady więc nawet osiedlowy mechanik sobie ze wszystkim poradzi.
Omegę odpuść, szczególnie te starsze. Na wartości tracą i tracić będą a większość ulega szybkiej biodegradacji :D
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

05 Gru 2014, 15:08

Z e30 jeszcze znalazłem takiego tylko kawałek drogi mam do niego i jest sprowadzony "zarejestrowany" (nigdy nie czaje ogłoszeniń gdzie za auto już nie trzeba płacić opłat cenych czy innych).
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

05 Gru 2014, 15:16

JSM napisał(a):http://otomoto.pl/bmw-316-zarejestrowan ... 01985.html

Wygląda bardzo przyzwoicie jak za te pieniądze, do tego najładniejszy moim zdaniem kolor dla e30 diamantschwarz metallic :D Szkoda, że nie ma lpg ale do m40 spokojnie pasuje zwykła instalacja II gen. za ok 1600zł. Fajne oryginalne bbsy 14", nawet dekielków nikt nie ukradł :D Fotele tylko wypadało by ogarnąć bo są zmęczone zyciem ale to standard ;)
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

05 Gru 2014, 16:48

Zwykla insfalacja gazowa to przezytek w samochodzie, a co dopiero w bmw... Poza tym E30 w tej kasie jest bez sensu i z m40... no chyba, ze chcesz to odrestaurowac i zacząć eksploatacje od rozebrania wnetrza do golej blachy by zrobić korozje.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

05 Gru 2014, 19:16

Co do LPG II przesadzasz, miałem II gen zarówno w m40 jak i m20 i nie narzekałem.
Dlaczego bez sensu? Ten egzemplarz może być dobry na początek przygody z e30. Touring + m40 = najmniejsze prawdopodobieństwo trafienia na zarżnięty egzemplarz. Na dodatek brak agro-dodatków dobrze wróży. Wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, zakosztuje czaru e30 to za jakiś czas kupi R6 :D OD czegoś trzeba zacząć. Sam psioczyłem zawsze na m40 do czasu trafienia na na prawdę zdrowiuteńki egzemplarz. A była to przesiadka z m60... :mrgreen: Cylindrów o połowe mniej ale jakoś to przeżyłem choć łatwo nie było :D Wiadomo rakietą m40 nie jest lecz jak wąłek nie wytarty i wkręca się do czerwonego pola to do normalnej jazdy ujdzie.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

10 Gru 2014, 10:05

Ostatnio znajomy polecił mi bym rozejrzał się za volvo 850 i podrzucił mi taki egzemplarz blisko mnie:
[link do oferty na Olx wygasł]
Czytałem o tym silniku r5 tdi, że jest dość wytrzymały chociaż jest wiekowy. Fajne wyposażenie i dość obszerny. No i łatka ostatniego prawdziwego niezniszczalego volvo. Co sądzicie o tym autku?
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

17 Kwi 2016, 12:29

Witam wszystkich ponownie!
Nie chce zaczynać nowego tematu, bo dalej będzie dotyczył auta dla mnie - masażysty/fizjoterapeuty gdzie spokojnie przewiozę stół do masażu (który mały nie jest ale za siedzenie wchodzi zajmując całe miejsce kanapy) tylko, że kwota tym razem jest 12 tys. (jak by dało radę to bym prosił o zmianę w tytule tylko kwoty).
Także po dość nieudanym zakupie Volvo 850 2.5 TDI, na które narzekać nie mogę poza wiekiem = pada to, tamto cieknie i idzie kasa w niego, oraz po uzbieraniu kasy na coś nowszego postanowiłem ponownie szukać auta. Głównie jeżdżę sam bądź +1. Miesięczne przebiegi to ok 1000-1400 km gdzie 15% trasa reszta warszawskie miasto. A czego będę szukał?
- hatchback lub kombi (nie wykluczam coupe i sedanów)
- auta dynamicznego
- najlepiej rocznik 2000+
- myślę że tym razem bym zainwestował w benzynę (+później LPG) ale klekota nie skreślam ;)
Z aut co mnie interesowały by to:
- BMW e39/e46 2.5 (lub 3.0d)
- Seat Leon I 1.9 TDI 110 Km
- Honda Civic VII 1.6
- Honda Accord VI
- Lexux IS 200 (bardziej kombi)
- Subaru Impreza II 125 km (bardziej kombi)
- Subaru Forester I 125 Km (lub 170 km)
Przyznam, że z tego zestawienia najbardziej jestem myślami z Subaru tylko obawiam się że 125 (w szczególności w forseterze) to będzie trochę mało jak na dynamiczną jazdę. Ale nie wykluczam 170 tylko bardziej bym musiał się dowiedzieć z eksploatacją. Drugie to e39.
Co myslicie? Jakieś za/przeciw bądź inne pomysły?
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

17 Kwi 2016, 13:02

JSM napisał(a):- Lexux IS 200 (bardziej kombi)

Za 12000 zł ciężko o dobrego Leszka będzie. Sam chciałbym takie kupić ale to już raczej na drugie auto :P
Jak benzyna i potem LPG to może Mondeo Mk3 2,5 V6 (tylko ciężko będzie trafić ale może kupisz), Vectra B z końca produkcji z 2,5 V6 może trafisz :wink: Choć 2,0 16V łatwiej albo 1,8 :D
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

17 Kwi 2016, 13:33

BMW z tymi silnikami w tym roczniku raczej po za budżetem.
Lexus tez po za budżetem.

Zainteresuj się może:
Roverem/MG
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Toyota Avensis I
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

SAAB 9-3
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Citroen Xsara
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Natomiast Civic'a VII 1.6 można już szukać.

Linki przykładowe
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

20 Kwi 2016, 17:22

Za Forda w tak niespotykanym silniku to odpuszczę sobie. Saab jak i MG są dość ciekawe ale za parę lat mogę mieć problem z odsprzedarzą - mało popularne.
Przyznam że najbardziej mi chodzą po głowie dwa auta:
- BMW e46 (sedan, kombi, coupe) 2.0 w górę
- Subaru Impreza GG z 2.0 125 km
Oba auta bym na pewno gazował. Bete ma kilku moich znajomych, więc sobie ja zbadam, gorzej z imprezą. Na pewno na + dla e46 jest komfort, wygoda, przestrzeń i wyposażenie. Możliwości jezdne tak samo świetne zapewne. Nie wiem jak dokładnie by było z eksploatacją, wszyscy mówisz ze "-" na subaru, ale chciałbym poznać stan faktyczny jak to jest. Miał ktoś może ona auta i może co nie co o nich napisać?
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996