Falujące obroty i wypadnie zapłonu na zimnym silniku Focus mk2 1.8

16 Wrz 2021, 15:21

Witam
To mój post sprzed roku
"Witam
Biorąc pod uwagę że mamy naprawdę kilku fachowców na grupie zapytam o to co myślicie albo jak mieliście to jak naprawiliście foczki gdy: silnik zimny i jadę sobie focusem 1.8 125 koni 2009,wrzucam drugi bieg i gonie do około 4 tysiące obrotów po czym wrzucam luz i obrotomierz opada do 1 tys obrotów i potem zaczyna falowac do 1.1 i 900, 1.2 i 800, 1.3 i 700 itp i samochód gasnie. Żeby go "uratować" wrzucam bieg i obroty wracają do normalności a silnik dalej pracuje. Czyściłem przepustnice i robiłem adaptacje na nowo. Nie ma żadnych błędów na kompie, a przepustnica otwiera się i zamyka prawidłowo. Silniczek krokowy jest tutaj razem z przepustnica więc nie miałem jak wyczyścić. Kompletnie nie wiem o co chodzi a nie chciałbym kupić przepustnicy i potem żeby okazało się że 500 zł wydałem a problem nadal istnieje.... "
Nie udało mi się tego zdiagnozować i olałem sprawę ale teraz chyba problem narasta bo jest taka zmiana, że auto po odpaleniu na zimnym silniku jest w stanie zgasnąć nie tyle na biegu jałowym co na normalnym przy dojeździe do ustąp pierwszeństwa czy znak stopu gdzie muszę zredukować bieg i przez tą chwilę co wcisnę sprzęgło i wrzuca z 3ki na 2ke auto już nie jedzie bo wypada zapłon. Dodam że nie ma żadnych błędów na kompie, mechanik rozkłada ręce.
Pomóżcie
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

16 Wrz 2021, 15:29

Mifol napisał(a):przy dojeździe do ustąp pierwszeństwa czy znak stopu gdzie muszę zredukować bieg i przez tą chwilę co wcisnę sprzęgło i wrzuca z 3ki na 2ke auto już nie jedzie bo wypada zapłon. Dodam że nie ma żadnych błędów na kompie, mechanik rozkłada ręce.
To nie wypada zapłon tylko gaśnie silnik. Jak byś miał problem z wypadającym zapłonem to pojawiły by się stosowne błędy. W przypadku opisanych przez ciebie problemów sprawdziłbym czujnik wału i wałka rozrządu.

Napisz jeszcze czy silnik jak jest nierozgrzany to również tak samo potrafi zgasnąć?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

16 Wrz 2021, 16:02

Przepraszam, zgasnąć sobie lubi. Z tego co obserwuję to tylko na zimnym silniku. Potem po pracy jak już jest w miarę ciepło to nie zauważam takiej zależności. Przewaznie jak dojadę do końca parkingu pod blokiem i chce włączyć się do ruchu to zgasnie no i raz go muszę odpalić a potem w miarę nagrzania jest ok.
Ktoś tam pisał o nowym oprogranowaniu sterownika pcm, inny o przepustnicy a w necie to znalazłem multum przepływomierz, pompa paliwa itp itd

Czyli czujnik wału i walka rozrządu nie daje błędów na kompa? A wiesz proszę jak to sprawdzić? Czy tylko metoda prób i błędów czyli wymiana w ciemno?

Dodam że falowanie obrotów występuje tylko wtedy kiedy koła się kręcą. Na postoju jest ok.
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

19 Wrz 2021, 10:31

By nie błądzić i nie tracić kasy na darmo,należy sprawdzić poprawność działania sterownika silnika,ogólnie w tym modelu w benzyniakach lubią szwankować,od tego należy zacząć.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

20 Wrz 2021, 18:36

Witaj
Sprawdzę i dam znać
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

29 Wrz 2021, 08:55

Hej
Pomogło, zostało mi tylko szarpanie silnikiem na przy 3100 obrotów...
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus RX L to naziemna klasa biznes dla całej rodziny
    Kto pamięta jeszcze, jak lata się samolotem? Piloci z pewnością, ale spójrzmy na sytuację oczami pasażerów. Liczba rejsowych lotów jest w obecnej sytuacji minimalna, a wiele osób tęskni za podróżami, ...
    Flagowy SUV Lexusa zostanie zelektryfikowany
    Koncern Toyota zapowiedział przyspieszenie upowszechniania samochodów zelektryfikowanych – hybrydowych, hybryd plug-in oraz aut czysto elektrycznych, zasilanych akumulatorami lub wodorowymi ogniwami paliwowymi. ...