Felgi Dotz Le Mans 16" - Problem

20 Cze 2021, 13:00

Cześć,
Ostatnio miałem stłuczkę, w której poważnie ucierpiała jedna z moich felg Dotz Le Mans 16" 5x100 (kobieta uderzyła w bok mojego samochodu). Komplet już swoje lata ma, więc niestety nie da się danych felg kupić nowych, stąd mam do was kilka pytań:

- Znalazłem jeden sklep internetowy gdzie teoretycznie dana felga jest do kupienia, lecz ze sklepem w żaden sposób nie mogę się skontaktować (telefon i mail nie istnieje), więc chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was miał do czynienia z danym sklepem?
Link: http://www.maxtuning.pl/index.php?dzial=felgi&firm=dotz&f=3

- Rozważam również zakup używanej felgi, bądź całego kompletu, lecz tak samo jest problem z ich dostępnością, więc jeśli ktoś z forum ma takie felgi i chciałby je sprzedać to jestem zainteresowany.

- Ostatnie pytanie dotyczy odszkodowania z OC sprawcy. Czy jest możliwe, że gdy nie da się kupić danej felgi z powodu braku ich dostępności mogę żądać od ubezpieczalni pokrycia kosztów zakupu całego kompletu felg?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc,
Pozdrawiam
Sernik
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 0

20 Cze 2021, 14:14

Sernik napisał(a):Znalazłem jeden sklep internetowy gdzie teoretycznie dana felga jest do kupienia, lecz ze sklepem w żaden sposób nie mogę się skontaktować (telefon i mail nie istnieje), więc chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was miał do czynienia z danym sklepem?
Odpuść sobie skoro brak jakiego kolwiek kontaktu bo moz się okazać że po zakupie i przelewie nie otrzymasz towaru.
Sernik napisał(a):Rozważam również zakup używanej felgi, bądź całego kompletu, lecz tak samo jest problem z ich dostępnością, więc jeśli ktoś z forum ma takie felgi i chciałby je sprzedać to jestem zainteresowany.
Może być tak że nie dostaniesz już takiej felgi więc wtedy nie pozostanie Ci nic innego jak zakup nowego innego kompletu felg. Po tym możesz spróbować te trzy co ci zostały sprzedać na sztuki.
Sernik napisał(a):Ostatnie pytanie dotyczy odszkodowania z OC sprawcy. Czy jest możliwe, że gdy nie da się kupić danej felgi z powodu braku ich dostępności mogę żądać od ubezpieczalni pokrycia kosztów zakupu całego kompletu felg?
Wątpię aby coś takiego było możliwe ale spróbować zawsze można. Przypuszczam, że przy odszkodowaniu wypłacanym przez ubezpieczyciela gdzie naprawiasz auto na własną rękę nic takiego nie będzie podlegało negocjacji.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

21 Cze 2021, 13:01

Dzięki za odpowiedź, byłem dzisiaj u znajomego wulkanizatora i stwierdził, że felga jest lekko skrzywiona. Zastanawiam się nad jej naprawą. Miał ktoś może doświadczenie z naprawianymi felgami aluminiowymi i może się wypowiedzieć na temat trwałości/opłacalności danej usługi?

Zdjęcia felgi:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Sernik
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 0

21 Cze 2021, 13:20

Na zdjęciu nie widać jak ona dokładnie jest skrzywiona? To co widać powierzchownie to uszkodzenia te da się bez problemu naprawić. Koszt wyjdzie pewnie taki jak kupno nowej takiej felgi ale jak nie można jej dostać... Spróbuj zapytać ta gdzie regenerują / naprawiają felgi jak by to wyglądało w przypadku tej. Tylko nie wiem czy do malowania nie powinieneś oddać wtedy całego kompletu żeby wszystkie wyglądały identycznie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34