Fiat Punto

05 Maj 2010, 19:45

Witam a mianowicie tak jak w temacie dokonałem zakupu Fiata Punto oczywiście nie mając wiekszego pojęcia. Z zewnątrz i wewnątrz było ok czysty zadbany. Kiedy odwiedziłem swojego mechanika to na dzieńdobry powiedział mi żebym szykował ok 2000 na kolejne naprawy które trzeba na już z wymianami oleju rozrządu. Szybko moje pocieszenie znikło.
więc pytanie do was czy mogę je sprzedać i w jakim terminie . Pojazd ten nie jest jeszcze przerejestrowany na mnie przegląd ma do końca 2010 r oraz posiadam fakture zakupu gdzie widnieje mój i mojej małżonki podpis.
Doradzcie mi bo nie mam zamiaru tyle jeszcze pieniędzy inwestować

Pomocy
mariope
"silna wola jest kluczem do sukcesu"
mariope
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Brzeg

05 Maj 2010, 20:02

mariope napisał(a):więc pytanie do was czy mogę je sprzedać i w jakim terminie

Oczywiscie ze mozesz go sprzedać.Nie musisz wcale go rejestrowac na siebie.
mariope napisał(a):r oraz posiadam fakture zakupu gdzie widnieje mój i mojej małżonki podpis.

Nie wiem czy dobrze zrozumialem.Sprzedający wystawił Ci fakturę-kupiłes z komisu
czy u handlarza... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Maj 2010, 20:57

otrzymałem fakture zakupu to generalnie nie był komis koleś miał 8 aut na podwórku czyli zwykły handlarz. No dobra czyli nie mam obowiązku po 30 dniach go rejestrować? a gdy bedzie kupiec to jaką umowe mu wypisać ? po miedzy kim ? Wytłumaczcie mi to tak na chłopski rozum.
mariope
"silna wola jest kluczem do sukcesu"
mariope
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Brzeg

05 Maj 2010, 21:09

mariope napisał(a): Wytłumaczcie mi to tak na chłopski rozum.

1/Nie wiem dokladnie czy musisz odwiedzić US.Jezeli masz fakturę zakupu 2%podatku
nie placisz ale moze jednak trzeba US odwiedzić-formalnośc /pieczątka na fakturze
ze jesteś zwolniony z opłaty skarbowej/itp.Musisz się tego dowiedziec... :!: :!:
2/Po tym wszystkim zrob sobie ksero tej faktury...
3/W przypadku jak będziesz mial farta i trafisz kupca to piszesz umowe pomiędzy
Tobą i kupującym oraz dajesz mu orginał faktury od handlarza... :!: :!:
Niby masz obowiązek w ciągu 30 dni zgłosić sie do WK w celu przerejestrowania ale
jezeli tego nie zrobisz nikt Ci głowy nie urwie.Najwazniejsze to załatw US... :!: :!:
Pamiętaj tez zeby nie pisać na umowie większej sumy sprzedazy niz masz na fakturze
od handlarza bo będziesz musiał odprowadzić podatek do US/tzw wzbogacenie/
Myślę ze to chyba wszystko.... :!: :!: :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Maj 2010, 22:32

a co ty myślisz że jak kupisz inne auto to nic nie trzeba w nim robić?oleje filtry i rozrząd to podstawa w kupionym aucie.płacisz i autem jeżdzisz.nikt dobrego nie sprzedaje ,ja bym to przemyślał.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań

06 Maj 2010, 07:42

ryba1977 napisał(a):a co ty myślisz że jak kupisz inne auto to nic nie trzeba w nim robić?oleje filtry i rozrząd to podstawa w kupionym aucie.płacisz i autem jeżdzisz.nikt dobrego nie sprzedaje ,ja bym to przemyślał.





Co do twojej wypowiedzi to się zgadzam byłem przygotowany na oleje filtry rozrząd lecz sprawa wygląda nieco inaczej.Ale to tak jest jak się nie wie gdzie zaglądnąć a nawet ciężko się było schylić pod spód auta " bo było mokro" :sad: Jest jednak mądre powiedzenie " KTO SZYBKO KUPUJE TEN DWA RAZY KUPUJE"
Nauczka na przyszłość jest
pozdrawiam i dziękuje za wypowiedzi.
mariope
"silna wola jest kluczem do sukcesu"
mariope
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Brzeg
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi museum mobile - mobilność jutra
    Audi museum mobile w Ingolstadt przedstawia wizję mobilności jutra. Na wystawie specjalnej "Audi future lab: mobilność ", od 6 grudnia 2012 r. do 17 marca 2013 r., można podziwiać inicjatywy producenta na temat silników ...
    Test Volvo V90 2018r. D4 190KM Inscription
    Udostępniono mi, w celu przetestowania, Volvo V90 z 2018 r. Samochód ten był w bogatej wersji wyposażenia Inscription oraz posiadał kilka istotnych dodatków. Atutem był dwulitrowy, czterocylindrowy silnik diesla, ...