Ford problem z zawieszeniem

11 Sie 2009, 15:00

witam mam forda fiestę mk4 problem dotyczy tego że cały czas coś puka w tylnim prawym kole. Wymienione zostały obydwa tylne amortyzatory, tulejka przy amortyzatorze, i tulejka na wachaczu wszystko jest nowe. Z auta zostały wyjęte wszystkie rzeczy które mogły pukać, koło jest ok. Pomóżcie bo już mi się skończyły pomysły co to może być??? Byłem na hamowni na szarpakach i nic...
smailer
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 106
Miejscowość: ok Kalisz
  • 11 Sie 2009, 15:46

    W takim razie to nie koło skoro na stacji diagnostycznej wszystko było ok to jest ok. Ciężko coś takiego czasami znaleźć, sprawdź czy nic nie zwisa, nie jest luźne i to raczej nie w zawieszenie, ba może w cale nie jest prawa tylko lewa strona. Podam ci przykład, przez prawie dwa lata szukałem "świerszcza" w zawieszeniu a to się okazał zamek od maski. udało mi sie to rozwiązać w dwie osoby, bo jeden jechał a drugi słuchał skąd to dochodzi.
    karlone
    Zaawansowany
     
    Posty: 675
    Miejscowość: Śląsk

    11 Sie 2009, 17:47

    Ale puka jak wjedziesz w dziure czy caly czas podczas jazdy?
    W Krwi benzyna, zamiast Serca turbina
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    11 Sie 2009, 18:11

    no jak jade po dziurach to puka, na równej drodze nie puka, albo puka mniej... sprężyna od amortyzatora pęknięta nie jest wszystko jest jak należy. To jest tak że podniesiemy to koło na lewarku tak że między kołem a podłożem jest przerwa i wkładamy tam breszkę i podnosimy i faktycznie to jest ta strona i to koło ale nie wiadomo ską to puka... (jeżdziliśmy we dwóch i strasznie w środku puka tylko po prawej tylniej stronie samochodu)
    smailer
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 106
    Miejscowość: ok Kalisz

    12 Sie 2009, 09:53

    Może to być łącznik stabilizatora,silentbloki tylnej belki(najczęstsza przyczyna),może to też być linka od hamulca ręcznego.
    Najlepiej by było wjechać na kanał i ruszać kołem tak jak to robiłeś i obserwować gdzie to stuka.Najczęściej też zdarza się,że to poprostu maleńka pierdoła,ale trudna do wykrycia.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    12 Sie 2009, 16:18

    to pukanie jest o tyle dziwne że to tylko teraz wali na dużych dziurach TO JEST NAPRWDĘ NIESAMOWITE byłem u mechanika i też nie wie co to puka ale mówi że to nie w zawieszeniu i nie ma to wpływu na bezpieczeństwo ale jest drażniące
    smailer
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 106
    Miejscowość: ok Kalisz
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Toyota Yaris Hybrid-R concept
      Rok po rynkowej premierze Toyoty Yaris Hybrid, na targach we Frankfurcie 2013 zadebiutował 420-konny Yaris Hybrid-R concept z napędem 4x4. Był to kolejny po wyścigówce Toyota TS030 Hybrid samochód, który ...
      V Camp Jeep PL 2019 - "Na szlaku Route 66"
      Camp Jeep PL już po raz piąty zgromadził rzeszę miłośników i użytkowników marki. Miejscem tegorocznych zmagań były Mazury, a baza zlokalizowana była na terenie hotelu Mrągowo Resort&SPA. Swoją obecnością ...