Golf 7 czy Octavia 3

28 Mar 2018, 15:06

Witam mam dylemat od dłuższego czasu, mianowicie nie potrafię sie zdecydować na auto. Na placu boju są dwa modele z tej samej stajni na tej samej płycie podlogowej mianowicie vw golf 7 i skoda octavia 3. Mam okolo 40-43tys zl i interesuje mnie tylko silnik benzynowy tsi. Z tego co widze latwiej jest wyciagnac skode z moca 140km, golfa raczej dostane 122km. Roznica w momecie jest dosc znaczna (250 a 200). Skoda na pewno ma wiecej miejsca na nogi i gigantyczny bagaznik. Za to golf w opcji highline to dla mnie klasa premium, wyglada wysmienicie. Kwestia czy taka upoluje tez jest dyskusyjna. Ogolnie dostep do Skody jest prostszy. Chcialem sie zapytac jak wy widzicie to stracie? Jakie sa inne plusy i minusy? Co wy byscie wybrali i dlaczego? Z tego co wyczytalem to Octavia ma belke z tylu, vw wielowahacz. Skoda ma rowniez chyba wiecej plastiku w srodku....bede wdzieczny za kazda podpowiedz.
duckland
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 05 06 1983
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat bravo 2
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Mar 2018, 16:05

Powiem tak, od siebie.
Golfa lepiej w wersji 1,4 tsi 125 km, nowsza odmiana, która istnieje od 4 lat, ten 122 to starszy silnik, chociaż rodzina ta sama ale jest szansa ze ten 125 jest jeszcze lepiej dopracowany.

Skoda zawsze niżej od Volkswagena, w Golfie np masz auto-hold czyli brak hamulca ręcznego tradycyjnego, wszystko na lepszym poziomie.
Lepsze materiały jak dla mnie.
No i jeszcze jeden szczegół Volkswagen zawsze dłużej i lepiej trzyma wartość.

Skoda Superb dopiero coś reprezentuje, Octavia dla mnie to takie auto na siłę ubiednione jak VW Up!

Ja bym poszedł w Golfa, nie wiem tylko czy Octavia nie jest ciut wygodniejsza.
Moc jak moc, zawsze jest opcja wzmocnienia silnika u tunera.
zrobisz 160 ze 122-125

Twój wybór, szukaj raczej aut z PL salonów, wtedy łatwiej sprawdzić historię i pewniejsza oferta.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

28 Mar 2018, 16:33

43 tysięcy to malutko na Golfa VII, jak zaznaczysz na Allegro "bezwypadkowy" i "zarejestrowany w Polsce" to za dużego wyboru nie ma, dominuje silnik 1.2.

Ten wygląda w miarę ok:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

28 Mar 2018, 18:22

A ten silnik 1.2 tylko 105km to bieda?
Wielkiej różnicy między 122km chyba nie ma. Ogólnie ten 85 czy cos to odpada ale ta mocniejsza wersja 105 czy nawet 110 to chyba zbliżone?
Jeszcze jedno jak z miejscem na nogi z tylu w golfie? Jeszcze nie mialem okazji zrobić testu ale na zdjeciach to wyglada tragicznie , jak w polo albo mniej. Mam 188cm btw
duckland
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 05 06 1983
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat bravo 2
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Mar 2018, 18:48

Generalnie z tyłu znacznie więcej miejsca w Octavii. W Golfie pasażer siedzący za Tobą (jeśli Ty będziesz kierowcą) będzie miał ciasno i kolanami będzie Cię przez fotel smyrał w tył pleców :wink:
solti
Początkujący
 
Posty: 76
Prawo jazdy: 17 12 1997
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Fiesta, BMW E46
Silnik: diesel + benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

28 Mar 2018, 19:03

duckland napisał(a):A ten silnik 1.2 tylko 105km to bieda?


Bieda może nie ale słaby, zaledwie 170 Nm jak na turbo benzynę tak sobie, ale co gorsza producent podaje że moment max jest w zakresie 1600-4100 obrotów, czyli jak diesel niemalże.

Po prostu słaby silnik, na trasie szybko będzie się męczył, raczej na miejskie rewiry, chyba że kuracja wzmacniająca, ale nie każdy to lubi.
Wg mnie lepiej iść w 1,4 i dorzucić kasy.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

28 Mar 2018, 20:59

Wersja kombi na wiecej miejsca z tyłu?
Jak ogolnie Golf dla rodziny 2+1?
Wystarczy miejsca? Ani bagażnik duzy ani miejsca za wiele, zastanawiam się jak VW wyglada na tle konkurencji ?
duckland
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 05 06 1983
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat bravo 2
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Mar 2018, 21:31

duckland napisał(a):Wersja kombi na wiecej miejsca z tyłu?

Nie.
duckland napisał(a):Ani bagażnik duzy ani miejsca za wiele, zastanawiam się jak VW wyglada na tle konkurencji ?

Generalnie rzadko które auto segmentu C ma dużo miejsca na tylnej kanapie, liderem tutaj na pewno jest Octavia. Ale dla rodziny 2+1 miejsca będzie w nich wszystkich dosyć. Tutaj determinować będzie miejsce w bagażniku i na pewno kombi będzie miało go znacznie więcej. W tej kategorii znowuż liderem będzie Octavia.
solti
Początkujący
 
Posty: 76
Prawo jazdy: 17 12 1997
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Fiesta, BMW E46
Silnik: diesel + benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

28 Mar 2018, 21:49

solti napisał(a):W Golfie pasażer siedzący za Tobą (jeśli Ty będziesz kierowcą) będzie miał ciasno i kolanami będzie Cię przez fotel smyrał w tył pleców


Bez przesady, jeśli pasażer nie ma 2m to nie będzie, aż tak źle, tu jest test dla osoby o wzroście 2m:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Bagażnik w Golfie kombi jest bardzo duży - 605l i to już jest rewelacyjny wynik jak na segment C.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

28 Mar 2018, 21:59

Ossy napisał(a):Bez przesady, jeśli pasażer nie ma 2m to nie będzie, aż tak źle

Ja nie napisałem, że będzie aż tak źle :wink: Jak ktoś nie ma nie wiadomo jakich wymagań, to spokojnie można tak podróżować. Ale jak ktoś oczekuje braku kontaktu kolan z oparciem, to niestety się zawiedzie. Ale w innych autach segmentu C jest podobnie, choćby w Focusie, czy 308.
solti
Początkujący
 
Posty: 76
Prawo jazdy: 17 12 1997
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Fiesta, BMW E46
Silnik: diesel + benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

28 Mar 2018, 23:05

W Focusie jest kiepsko, w Astrze jest dramat. Wie ktos moze jak sprawa wygląda w Mazdzie 3? Civic ?
duckland
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 05 06 1983
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat bravo 2
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

29 Mar 2018, 09:53

Na autocentrum masz w każdym filmie z testem auta "test dwumetrowca":
03:25

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


06:30

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Najwięcej miejsca na tylnej kanapie w segmencie C ma Nissan Pulsar:
04:50

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002