Hybryda Toyoty vs Hybryda KIA

28 Cze 2023, 11:40

Hej. Rozważam zakup nowego auta dla 2+1. Wyłącznie pełne hybrydy HEV. Codzienne dojazdy do pracy plus inne sprawy sumarycznie 50 km dzinnie po mieście. 6-8 w roku tras każda sumarycznie 700 km i jeden dłuższy wyjazd rocznie około 3 tys km. Kia Niro hev czy corolla sedan? Budżet 150 tys PLN. Auto chce kupić za gotówkę i używać 10 lat coś jak aktualne auto kia cee'd. Pozycja za kierownicą lepsza w Niro, ale skrzynia tylko 6 biegów i chyba bardziej awaryjna niż ecvt toyoty.
nieludzki
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Cze 2023, 16:21

Pisałem ostatnio na temat różnic napędów dla Hyundai vs Toyota. Hyundai to to samo co masz w Kia więc zerknij sobie toyota-hybrid-vs-hyundai-hybrid-roznice-w-napedzie-osprzecie-vt132004.htm

nieludzki napisał(a):Kia Niro hev czy corolla sedan?
Dwa bardzo różne samochody ten pierwszy to Crossover więc ciężko go porównać z sedanem :wink: bardziej by tu pasowała porównanie do Toyoty C-HR.

nieludzki napisał(a):Pozycja za kierownicą lepsza w Niro, ale skrzynia tylko 6 biegów i chyba bardziej awaryjna niż ecvt toyoty
Kupując nowe auto i dbając o serwis olejowy raczej nie powinieneś doświadczyć jakiś problemów ale na pewno eCVT będzie tańsza w utrzymaniu bo tam nawet wymiana oleju jest prosta, a nowe samochody z tą skrzynia nie mają już efektu wkręcania się silnika na wysokie obroty i jak to niektórzy pisali tzw. wycia skrzyni.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

28 Cze 2023, 18:02

CHR zbyt klaustrofobiczna na tylnej kanapie i mały bagażnik.corolla cross za droga. Pozostaje mi zwykła corolla z gamy toyoty.
nieludzki
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Cze 2023, 07:58

nieludzki napisał(a):CHR zbyt klaustrofobiczna na tylnej kanapie i mały bagażnik
No to prawda ma też mniejszy rozstaw osi od Niro i faktycznie różnica w przestronności wnętrza jest spora. Na plus jest na pewno napęd ale nie tylko to się liczy bo wygoda też ma tu spore znaczenie.
nieludzki napisał(a):corolla cross za droga.
Znalazłbyś może jakąś z outletu taką roczną, na nową w podstawowej wersji to trzeba mieć jakieś 160tyś. zł ale to bardzo fajna opcja z hybrydą piątej generacji.
nieludzki napisał(a):Pozostaje mi zwykła corolla z gamy toyoty.
Spróbuj się przejechać nią i Niro zobaczysz wtedy różnice. W Corolli siedzi się chyba jeszcze niżej niż w cee'd którego masz obecnie. No i corollę bierz tylko w kombi.

Zobacz jeszcze tak z ciekawości Yarisa Cross on ma większy bagażnik od C-HR :mrgreen: nie dużo bo o 20 litrów ale wnętrze wydaje mi się przestronniejsze no i dla 2+1 powinno spokojnie wystarczyć chyba że planujesz 2+2 :D to lepiej Corolla.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

29 Cze 2023, 16:00

Jak widzę takie wykończenie toyot to sie odechciewa.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Chcę wydać 160 tyś na auto i wiem że to w tych casach nie jest tak dużo no ale to to już przesada. Chcę auto na więcej lat niż tylko do końca gwarancji.
nieludzki
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Cze 2023, 16:07

nieludzki napisał(a):Chcę auto na więcej lat niż tylko do końca gwarancji.
No niestety Toyota ma to do siebie że wypuszcza takie samochody, a wystarczyło by je trochę lepiej zabezpieczyć. W sumie byłby to niewielki koszt, a klienci by byli bardziej zadowoleni. Tu generalnie jak ktoś planuje takie auto kupić warto je od razu oddać jak jest świeże na porządne zabezpieczenie. Wydasz raz i będziesz spokojny. Jak to zrobisz to pojeździsz dużo dłużej ze spokojną głową :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RAV4 czy Honda C-RV?
    W popularnym segmencie SUV-ów Honda C-RV i Toyota RAV4 są od lat liderami sprzedaży na amerykańskim rynku. Renomowana organizacja konsumencka Consumer Reports przeprowadziła badanie porównawcze obu modeli i ...

29 Cze 2023, 22:19

nieludzki napisał(a):Jak widzę takie wykończenie toyot to sie odechciewa.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Akurat te filmiki są dosyć tendencyjne w sumie jak każda reklama i bazują na niewiedzy.
Czyli np. pokazują drzwi bez plastikowego boczka mówiąc jak jest dane auto źle wygłuszone, potem są oni czyli herosi którzy zrobią wyciszenie a potem zadowolony klient. A prawda jest taka że każde drzwi wyglądają tak samo dla poszczególnych segmentów aut i to samo tyczy się wygłuszenia którego montaż jest taki sam w różnych firmach.

Ja nie twierdzę że corolla cross jest super w środku ale ogólnie wszędzie w tym segmencie panuje g...ó...w....nolit tym bardziej że na dzisiejsze czasy 160k.km.w tej klasie auto nie jest jakoś dużo .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Cze 2023, 07:33

Przecież nawet marki premium już skąpią obicia bagażnika i jest goła blacha, takie czasy :mrgreen:

Fakt faktem Toyoty są przeciętnie wyciszone, kwestia priorytetów. Dziś bym wolał trwałe auto, bo koszty życia rosną niemiłosiernie i lepiej mieć głośniej, niż drożej.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Cze 2023, 07:53

To w sumie zawsze jest tak, że nie będziemy mieli w 100% wszystkiego na czym nam zależy ale można wybrać lepszą opcję i przy kupnie takiego nowego auta dodatkowo zainwestować w wygłuszenie i zabezpieczenie. Jeżeli zamierzamy jeździć dłużej niż 3-4 lata to na pewno taka inwestycja będzie dobrym rozwiązaniem. Tu w sumie nie ma co się zwracać ale na pewno nasze uszy odpoczną, a i będziemy kiedyś spokojniejsi o rudą :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

30 Cze 2023, 18:35

Niro jechałem, pozycja ok i chyba jest lepiej wykonany i cichszy, ale nie zależy mi bardzo na takiej pozycji. Chcę kupić auto za gotówkę, używać około 10 lat i cieszyć się niezawodnością.
Dlaczego corolla nie sedan? Akurat z tych trzech wersji sedan najbardziej mi się podoba. Tak, wiem. Teraz sedany są niemodne, rządzą suvy i crossovery.
nieludzki
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010