Ibiza czy Corsa Pierwszy samochód?

Corsa czy Ibiza?

Corsa
9
64%
Ibiza
5
36%
Razem głosów : 14

15 Kwi 2007, 14:59

Witam,

Zamierzam wkrótce zakupić pierwszy samochód. Po dłuższych oględzinach i zastanowiu się mój wybór wacha się między Seatem Ibiza a Oplem Corsa. Roczniki mniej więcej podobne.

Wiele innych samochodów przeszło mi przez myśl takich jak: deawoo nexia, hyundai accent, mazda 323, honda civic v, golf II, ford fiesta, vw polo ii. Wszystkie te samochody plasują się w tym przedziale cenowym. Wcześniej zastanawiałem się nad honda civic v ale jednak ceny jej części i utrzymania są za wysokie dlatego wydaje mi się, że najrozsądniej będzie zakupić jeden z tych dwóch wymienionych na początku czyli Corse lub Ibize.

Wymagania co do samochodu:

- cena do 5,500 zł ( ani grosza wiecęj)
- przedewszystkim samochód dla studenta czyli małe wydatki związane z nim
- powinien mało palić
- nie musi być szybki
- powinien być niezawodny, nie psuć się często
- niedrogi w utrzymaniu
- ceny części przystępne, tak żeby nie zmniejszyły mojego budżetu jednorazowo do 0
- będzie używany pare razy w tygodniu, czasami w weekendy na wypady itp.
- wynalazki takie jak: Tico czy CC odpadają z powodu, że poprostu bałbym się nimi jeździć.

Kilka przykładów:

Corsa:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ibiza:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Który samochód byście polecili, a od którego trzymali się z daleka?

Pozdrawiam,
Janek
wolv
Nowicjusz
 
Posty: 6

15 Kwi 2007, 16:41

Corsa - to na pewno. Zwróć jednak uwagę na fakt, że oferowane na Allegro zwykle są niezarejestrowane, a tylko sprowadzone - zatem do ceny musisz doliczyć ok 1200zł. Przy wyborze kieruj się przynajmniej jedną poduszką - kierowcy; zdarzają się z dwoma, dla pasażera/ki?
To na pewno nie jest autko drogie w utrzymaniu; po kupnie trzeba przeważnie wymienić olej, świece, kable WN - bo niemiec przed sprzedażą raczej tego nie robi; może jeszcze klocki z przodu... :D
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

15 Kwi 2007, 17:55

Wiem, często właśnie są sprowadzane ale zdarzają się też takie już zarejestrowane i nie trzeba robić opłat.

Czyli jednoznacznie jesteś za Corsą i czemu Ibiza odpada?
Jakieś konkretne uwagi, na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie?

Dzieki za odpowiedź,
Pozdrawiam
wolv
Nowicjusz
 
Posty: 6

15 Kwi 2007, 18:12

Seat, mimo, że produkowany przy współpracy z VW jest chyba mniej popularny na naszym rynku; jakoś nigdy nie zajmowałem się tego typu pojazdami.
Jeśli chodzi o corsę B - stylizacja wnętrza jest wzorowana na astrze I, wnętrze jest miłe i przytulne, jak na tamte lata, niezłe radio.
Należałoby zwrócić uwagę na łatwość uruchomienia silnika - można spotkać z modułem zapłonowym zamiast aparatu; odpadają problemy z kopułką, palcem rozdzielającym. Dalej - przejechać się podczas jazdy próbnej po kiepskiej nawierzchni - wyjdą choćby zużyte amortyzatory i inne poduszki gumowe silnika i skrzyni biegów; jak włączają się biegi - czy łatwo, czy z oporami; skuteczność hamowania - czy nie trzeba mocno deptać, żeby zatrzymać; jeśli jakieś drgania - możliwe zwichrowane tarcze przednie. To tak pokrótce. Oczywiście najlepiej bez ognisk korozji, choć na tylnych błotnikach możliwa. Zabierz z sobą kogoś starszego, trochę z doświadczeniem motoryzacyjnym - będzie oglądał "na zimno", bez emocji...Powodzenia! :lol:
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

15 Kwi 2007, 21:07

ogladalem kiedys, na tvn turbo, program "zakup kontrolowany" i byla wlasnie omawiana ibiza, ogolnie osiagami nie jest zla, no ale jej zawieszenie kompletnie sie nie nadaje na nasze drogi, poza tym ma cienka blache i jest dosc awaryjna, ja bym polecal corse
BMW M Roadster, może kiedyś...
maniokin2
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 302
Miejscowość: tomaszów mazowiecki

15 Kwi 2007, 21:33

Coraz bardziej przekonuję się jednak do Corsy.

Dzięki za opinie, ale czy może wy macie jakieś inne propozycje godne rozważenia w tym przedziale cenowym i spełniającym podane kryteria czy jednak Corsa to będzie najlepszy wybór?

Pozdrawiam
wolv
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla E11 G6 / G6R (1997–1999)
    Zaprezentowana w 1997 kolejna, przednionapędowa generacja Corolli zasłynęła uniwersalnością zastosowań oraz trwałością i bezawaryjnością. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych generacji, z którymi dość mocno była ...
    DS Automobiles - założenia firmy i krótka historia
    DS Automobiles oficjalnie powstała 1 czerwca 2014 roku. Nazwa najmłodszej i w zamyśle najbardziej ekskluzywnej francuskiej marki Grupy PSA wywodzi się z legendarnego modelu DS 19 z 1955 roku, który stanowił pod wieloma ...

16 Kwi 2007, 06:46

:roll: W podanym przedziale cenowym możesz jeszcze przyjżeć się fordowi fieście, ale po 1996r, po liftingu. Na Allegro można spotkać różne różności z tych właśnie. Z silników jedynie nie 1.3, bo to stary model; raczej 1.25 zetec.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

16 Kwi 2007, 10:26

wolv: wejdź na epoznan.pl - tam w Ogłoszenia otwórz Motoryzacja, Sprzedam i znajdziesz corsę z lpg za 4400 zarejestrowaną.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

16 Kwi 2007, 21:59

a jaki silnik najlepszy w Corsie? ja mam na oku 1400 benzyna, co wy na to??
fantomas
Nowicjusz
 
Posty: 19

16 Kwi 2007, 22:31

Też mnie to właśnie zastanawia jaki silnik?
Bo myślałem też nad tak popularnym 1.2 benzyna.
wolv
Nowicjusz
 
Posty: 6

17 Kwi 2007, 06:34

fantomas, wolf: ależ Wy macie problemy...? Oczywiście, że 1.4. Był stosowany w końcówce kadetta, poszedł do astry I. Możecie już nie marudzić? Zupełnie, jak typowa blondynka :shock: :D :lol:
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

22 Kwi 2007, 08:30

Po pary tygodniach szukania mam do ostatecznego wyboru:
Corsa B 1996/97 120 tys 1,4 benzyna, poduszka ,elektryczne szyby, centralny zamek
oraz Ibiza 1998/99 120 tys 1,4 benzyna bez zadnej elektryki ( totalnie zero wyposazenia) tylko alarm.
Oba auta widzialem i nie maja zadnych wad widzianych golym okiem, zanim ktores kupie beda jeszcze sprawdzane na kanale u mechanika i to moze byc najwazniejsze przed dokonaniem decyzji. Co do ceny to Corsa jest o 1000pln tansza. Co wybrac, lepiej wyposazana Corse, ale starsza dwa lata, czy mlodsza bardzo ubogą Ibize. Pod wzgledem wiuzalnym oba auta podobaja mi sie tak samo...
a rezerwie dodam ,jest jeszcze fiesta 1998, prawie 100tys przebieg, poduszka, centralny, klima, wpomaganie. narazie auto tylko znam ze zdjec
fantomas
Nowicjusz
 
Posty: 19

22 Kwi 2007, 12:37

:D fantomas: Ja osobiście z całej trójki wybrałbym corsę; ibiza- out; fiestę można obejżeć dla porównania z corsą... Dla mnie corsa number one :wink:
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

23 Kwi 2007, 21:59

no i dalej jestem w kropce. Fieste widzialem jest ok, wyposzenie calkiem calkiem, z zewnatrz wszystko ok, zadnej korozji, wyglada zachecajaco. W srodku nie jest taka mala jak to widac na pierwszy rzut oka. Zanim ja kupie, oczywiscie chialbym ja sprawdzic u mechanika dokladniej. Jak myslicie czy Fiesta to dobry wybór 1998, 1,3 ( co o tym silniku powiecie 75KM) 97tys przebieg
fantomas
Nowicjusz
 
Posty: 19

23 Kwi 2007, 22:03

a słyszałes jak te fiesty chodzą?? nie moge słuchac tego silnika...takie rzęch jakis czy coś...to chyab rozrząd tam dzwoni tak. jak sie nie mylę to na łańcuchu jest
ZZZ-zakuć ,zaturbić, zapi***alać
misiekemeryt160
Początkujący
 
Posty: 162
Miejscowość: DZIAŁDOWO