Import auta z USA na jednoosobowa działalność gospodarcza, a prywatnie

27 Sty 2020, 12:22

Importuje auto z USA (przez Bremerhaven, obrot wewnatrzunijny) i mam jednosobwa dzialalnosc gospodarcza (jestem platnikiem VAT) i moge sprowadzic auta na firme albo prywatnie. Jak lepiej?
sacherus
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 06 03 1989
Auto: Nie mam

08 Lut 2020, 22:41

Witam,

Przy imporcie na osobę prywatną masz o tyle dobrze , że jak zapłacisz Cło Vat Lawetę akcyzę to po poł roku sprzedajesz auto bez podatków.

Przy imporcie na Firmę musisz "ovatowac" na koniec każdą wydaną zainwestowaną złotówkę czyli Vatujesz ołaty plus akcyzę generalnie dramat !!!

Ale przy autach do 2.0 polecam import na Firmę mimo wszystko. Zrób nr. EORI odprawiaj fiskalnie a VAT płać dopiero po sprzedaży. Przy autach powyżej 2.0 AKCYZA i VAT od pełnej kwoty zabija cały sens i logikę importu i zarabiania na tym.
Import samochodów z USA - United Cargo Shipping.
UnitedCargo
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Chicago
Prawo jazdy: 01 10 1998
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Porsche Panamera
Silnik: V6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Do wypadku drogowego wystarczy jeden pojazd!
  Większy wakacyjny ruch na drogach oznacza, że ryzyko wypadku jest większe. Często w niebezpiecznym zdarzeniu bierze udział tylko jeden pojazd. W takich okolicznościach zginęła co trzecia ofiara wypadków drogowych w ...
  Tajemniczy LFA znowu na Nordschleife. Lexus szykuje nowe auto?
  Lexus ponownie wykorzystuje częściowo zakamuflowany model LFA do testów na Północnej Pętli toru Nürburgring. Nad czym pracują Japończycy? Czy to kolejna zapowiedź modelu LC F, czy po prostu próby ...

 •  
  • Warto przeczytać