Informacje o marce BYD

12 Cze 2013, 15:27

Firma BYD jest producentem samochodów zarówno z napędem tradycyjnym, hybrydowym jak i elektrycznym. BYD posiada w swojej ofercie samochody różnych klas, począwszy od małych miejskich aut, aż po duże limuzyny i SUV-y. BYD jest również producentem nowoczesnych w pełni elektrycznych autobusów miejskich, które potrafią przejechać dystans 250 km na jednym ładowaniu.

Koncern BYD produkuje i sprzedaje na chińskim rynku samochody o napędzie alternatywnym wykorzystując własne doświadczenia w produkcji najnowocześniejszych akumulatorów. BYD jest jednym z największych, światowych, dostawców zaawansowanych technologicznie baterii do różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, począwszy od telefonów komórkowych poprzez różnego rodzaju osobiste, także przenośne komputery, aż do wielkich baterii przemysłowych. Firma BYD posiada w swojej ofercie również systemy służące do magazynowania energii, np. ogniwa słoneczne, stacje magazynowania energii, itp.

Wyjątkowość marki BYD polega na jej rozległym i wieloletnim doświadczeniu w produkcji różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, a zwłaszcza akumulatorów i baterii, a więc najdroższych podzespołów w przypadku aut elektrycznych. Przykładem zaawansowania technologicznego BYD może być rekordowo duży zasięg samochodów z logo BYD, jak chociażby w przypadku modelu autobusu K9 czy samochodu osobowego E6, mającego maksymalny zasięg aż 300 km na jednym ładowaniu. Ten wynik stawia go na pierwszym miejscu pod względem zasięgu wśród aut w pełni elektrycznych.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3206
Zdjęcia: 11858
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

13 Cze 2013, 12:26

No cóż, ciekawy jestem, na ile te rozwiązania się w Polsce przyjmą. Jeżeli wypuszczą osobówki i będą one w konkurencyjnych cenach, to trzeba będzie się nad tym zastanowić.
mariusz009
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: opel

14 Cze 2013, 10:42

no i jeszcze zależy jak drogie będą w eksploatacji, jak z ładowaniem itd. ale w sumie pomysł ciekawy. chociaż z przyjmowaniem się nowości w Polsce to jest różnie :lol:
automarco
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 20 06 2006
Auto: Audi A4

11 Paź 2013, 10:07

Firma BYD – Build Your Dream, znalazła się na jednym z głównych miejsc, międzynarodowej listy najlepiej rozwijających się technologicznie podmiotów gospodarczych według Bloomberg Businessweek. Jest także wiodącym producentem zaawansowanych, przyjaznych środowisku technologii związanych z bateriami. Płyty ogniwa słonecznego i oświetlenie LED posiadają certyfikaty CEC, TÜV/CE i UL. Co więcej spółka szybko rozwija się w branży elektronicznej i transportu zelektryfikowanego. BYD to najszybciej rozwijające się firma motoryzacyjna w Chinach, która wykorzystuję technologię przyjazną środowisku. Spółka jest notowana m.in. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu i na Giełdzie Papierów Wartościowych w Shenzhen.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3206
Zdjęcia: 11858
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kalkulator jednostek mocy
  Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ich mocy jest "KM" jednak jak możemy się dowiedzieć czytając różne opracowania jest to pozaukładowa jednostka mocy (w układzie jednostek miar MKS), bardzo często ...
  Samochód dla niepełnosprawnego kierowcy
  Odsetek osób niepełnosprawnych w Polsce wynosi ponad 12% mieszkańców, czyli 3,1 mln obywateli. Podobnie sytuacja kształtuje się w całej Europie. Najczęstszą przyczynę niepełnosprawności stanowią schorzenia układu ...

 •  
  • Warto przeczytać