Jak dojechać Rybnik - Warszawa

10 Lip 2013, 16:18

Jak dojechać z Rybnika-Gotartowic (śląskie, ok. 2 km od A1) do Warszawy (Praga Południe - Grochów, okolice ronda Wiatraczna)? Z ominięciem płatnych tras, samochód osobowy.

Chodzi mi o wyznaczenie trasy, informacje o fotoskarbonkach, najlepszych godzinach do jazdy, czy w weekend czy w tygodniu, ewentualnych miejscach aby wyprostować kości na trasie itd.

Z góry dzięki
Barcia
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Audi A4
Paliwo: Benzyna + LPG

11 Lip 2013, 09:26

Jedziesz A1 do końca, później na S1 i w stronę Częstochowy i potem na Warszawę. Możesz pokusić się o ominięcie Częstochowy, zjeżdżając w Siewierzu na DK98 kierunek Zawiercie, Szczekociny, Jędrzejów i tam na E77 kierunek Kielce ( Kielce mijasz dwupasmówką z prawej strony ), i dalej na Radom i potem na Wawę. Innej drogi niestety chyba nie ma :no:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Lip 2013, 10:58

Dziękuję. Ponieważ nie jestem zobowiązany określonymi godzinami przybycia na miejsce, to w jakich godzinach radzisz jechać? Warto jechać w weekend gdy jest mniej TIR-ów na trasie? Może znacie jakieś ciekawe miejsca gdzie można się zatrzymać po drodze, coś zjeść, odpocząć itd.?
Barcia
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Audi A4
Paliwo: Benzyna + LPG

12 Lip 2013, 09:27

Jadąc przez Częstochowę i Piotrków Mazowiecki masz około 350 km, a więc nieco ponad 4 godziny drogi.Ja proponuję wyjechać około godz.5:00. W Częstochowie będziesz około 6:30, więc powinieneś przejechać bezproblemowo. Kiedyś jeździłem przez Częstochowę około godz. 7:00 i już zaczynały się korki. Po siódmej to była masakra. Obecnie omijam Częstochowę jadąc przez Konopiska i Wręczycę, ale to w innym kierunku i z tego fajnego objazdu raczej nie skorzystasz. Chyba, że nadłożysz około 30 km i pojedziesz przez Kłobuck.
Możesz jeszcze zjechać z A2 w Wieszowej i jechać DK78 na Tarnowskie Góry i potem 908 w kierunku Częstochowy, skręcając w Rększowicach na 904 i kierując się w stronę Dk46 na Trzepizóry i potem na 492 na Wręczycę Wielką i Kłobuck. W Kłobucku na rondzie jedziesz prosto i za rondem skręcasz w ulice Szkolną, w miejscowości Kamyk przecinasz 491i jedziesz na Mykanów i w Mykanowie w lewo na E75 i dalej już na Warszawę. Nadłożysz około 20 km ale ominiesz Częstochowę, tylko że pojedziesz przez Tarnowskie Góry, ale około 5:30 - 6:00 rano myślę, że jeszcze przejedziesz bezproblemowo. Nie wiem z kolei jak w Warszawie będzie sprawa wyglądała, bo musisz niestety przejechać przez prawie całą Wawę i od połaczenia E75 z E77, na odcinku około 20 km masz około 30 świateł....Nie wiem jak z remontami itd. W toku jest tam jeszcze budowa S8 jak dobrze kojarzę, więc masakra. Ale o Wawie to może nasz admin Artek ci pomoże.
Co do odpoczynku i jedzenia to niestety nie pomogę - ja jak jadę około 300 km to zatrzymuję się albo raz na stacji, albo wogóle.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Lip 2013, 15:51

Myślę, że jednak przejazd przez Częstochowę nie będzie złym pomysłem. Trochę obawiam się samej jazdy po W-wie. Patrząc na mapę, to zjazd z 8-ki (E67) na 50-tkę w Mszczonowie, później wjazd na A2, wjazd na S8, w prawo na DK7, Wybrzeżem Gdyńskim i Gdańskim, aż do mostu Poniatowskiego. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Ten odcinek A2 jest bezpłatny?
Mam nadzieje, że admin Artek się tu pojawi.
Barcia
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Audi A4
Paliwo: Benzyna + LPG

15 Lip 2013, 17:45

Barcia napisał(a):Myślę, że jednak przejazd przez Częstochowę nie będzie złym pomysłem.
Jednak weż pod uwagę że na obecną chwilę jest remont mostu na DK-1 w dzielnicy Ostatni Grosz . W godzinach szczytu robią się kilometrowe korki.W czwartek ruszyła również przebudowa skrzyżowania z DK-46 . Nie byłem tam teraz i nie wiem jak z płynnością ruchu.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lip 2013, 18:39

Dziękuję za informację. Powiedz mi jeśli możesz, czy w godz. 7.30 - 8.00 w sobotę będą się już tworzyły korki? Zamierzam jechać w najbliższą sobotę tak jak MotoAlbercik radzi ok. 5.00 czyli w Częstochowie będę 7.30-8.00.
Barcia
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Audi A4
Paliwo: Benzyna + LPG

15 Lip 2013, 21:07

Między 7, a 8 w sobotę można się spodziewać korków. Trzeba wziąść pod uwagę to, że w soboty jest zakaz jazdy ciężarówek powyżej 12 ton, więc wszyscy tirowcy będą chcieli przejechać przezs Częstochowę, żeby zjechać za nią na parkingi. Oprócz tego jak kolega wyżej pisze - zaczał się remont skrzyżowania z Jana Pawła II ( E75/DK46 ) no i remont tego nieszczęsnego mostu nad Dk1 ( nawet nie wiedziałem, że jeszcze go remontują ).
No i nie przesadzaj - z Rybnika do Częstochowy masz około 120 km. chcesz te 120 km jechać 2,5-3 godziny? Jak wyjedziesz o 5, to w Częstochowie jesteś około 6:30. Weź pod uwagę, ze ponad połowę drogi pojedziesz autostradą.
Ja też wyjeżdżam w najbliższą sobotę i też jadę w kierunku częstochowy, ale ja tak jak pisałem skręcam w Poczesnej w lewo.
Osobiście odradzam Częstochowę. Ale możesz jechać - w sumie pisałeś, że nic cię nie trzyma czasowo. Napiszesz nam o której jechałeś przez to nieszczęsne miasto i jak się jechało.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Lip 2013, 22:27

No, fakt, miało być o 6.30-7.00.
Barcia
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Audi A4
Paliwo: Benzyna + LPG