JAk jechać ? hehe

JAk jechać ? hehe

11 Wrz 2007, 05:30

Witam pisze na szybko bo zaraz do szkoly musze isc... Wiec tak mam 14 lat i ciotka na wsi oddala mi fiata 126p. Tak zebym po wsi sobie pojezdzil :D . Do tego tam jest sprzeglo, gaz, hamulec. No wiec ja nigdy nie jezdzilem tylko z wujkiem on pedalami sterowal a ja kierwonica ;]
noi teraz musze sam sobie jezdzic, i sie ciesze. Wiec co trzeaba zrobic? Ja nigdy nie jezdzilem (nie kierowalem pedalami). Co trzeba nacisnac sprzeglo i gaz czy co?
niako
Nowicjusz

Re: JAk jechać ? hehe

11 Wrz 2007, 18:15

Witam,

Proponuję ci potrenować na jakiejś polnej drodze. Robisz tak wciskasz sprzęgło wrzucasz bieg i powoli puszczasz sprzęgło jak poczujesz że samochód zaczyna ruszać dodajesz gazu (samochód rusza) i puszczasz całkowicie sprzęgło. Potrenuj na początku samo ruszanie jak to załapiesz to później pójdzie łatwiej ;)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10603
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

13 Wrz 2007, 14:44

eh, tak to chyba z gorki, bo jak tak robie to szarpie
niako
Nowicjusz

13 Wrz 2007, 16:32

;p o zgrozo.. to tak dla nauki przekop go troche i pomalu puszczaj sprzeglo
pozneij mniej gazu
az bedziesz umial ruszac na malych obrotach :D
lepiej naucz sie jezdzic na łące albo drodze polnej ..
Death Angel
Początkujący

14 Wrz 2007, 05:23

no spróbuje, a tak to jezdze po polu :P
niako
Nowicjusz

07 Lis 2007, 08:31

Zajeździj ciotce grata, Będzie jednego trupa mniej na drodze.
Shipp
Nowicjusz

Miejscowość: lubuskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze
    "Rolling Barrier System" to w skrócie obrotowe beczki na drodze system ten opracowała koreańska firma ETI. Jest to bariera drogowa złożona z obrotowych beczek, które mają bardzo duże możliwości pochłaniania ...

• Re: JAk jechać ? hehe

08 Lis 2007, 09:05

hehe sam się na maluszku uczyłem - ale miałem do dyspozycji ogromną łąkę i żadnych drzew widocznych na horyzoncie(może dlatego jeszcze żyję? ;-) W każdym bądź razie polecam 'metodę prób i błędów' ucz się dopóki Ci się nie uda ruszyć poprawnie, no chyba, że wcześniej zajeździsz fiacika, ale wtedy już wiesz o co poprosić Mikołaja ;-)
    Zapraszam do odwiedzania bloga, na którym piszę.
    anarchoman
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź

11 Lis 2007, 21:01

Kolego! Również mam 14 lat, ale mnie ojciec nauczył już jeżdzić. Tak ,wiem. Mi czasem ruszanie też niewychodzi. Albo się zadusi, albo zryw, ale raczej o drugie. Jeśli nie możesz wyczuć jakoś momentu w którym auto zaczyna ciągnąć to taka mała rada: wtedy pedał sprzęgła jakby troszke inaczej odskakiwał, mocniej (przynajmniej przy Golfie). A tak to szkoda, że nik mi nie odda autka...od czasu do czasu jeżdżę sobie po polnych drogam Golfem III mojego taty :wink: No i jeszcze z ostatniej "korekty" mojej jazdy pamiętam, że jeśli redukuje się bieg (wrzuca niższy) lepiej dodać troszkę gazu - wtedy nie czuć tego przyhamowania ;)
    XwojtasX
    Początkujący

20 Lis 2007, 01:48

Panowie!! Nie wydaje Wam się, że ten chłopak ma czas na samodzielną naukę? Nie mam nic przeciw uczeniu 14-latków jazdy samochodem, ale tylko w asyście kogoś, kto potrafi schłodzić młody temperament.
    Szerokiej drogi
    Janusz
    janek4087
    Początkujący

Miejscowość: Świętochłowice

29 Gru 2007, 19:37

Wsiadasz do wozu i zajmujesz wygodną pozycje za kierownicą :) Potem wsadzasz kluczyk do stacyjki no i odpalasz :) Potem gdy samochód chodzi na biegu jałowym wciskasz do oporu sprzęgło i dzwignią zmiany biegó wbijasz jakże super jedynke.... potem złap oburącz kierownice bardzo mocno :) trzymając sprzęgło wciskasz gaz do podłogi i energicznie puszczasz sprzęgło (tzw strzał ze sprzęgła) samochud boksuje a ty jedziesz z wielkim usmiechem na twarzy :)
    MZ 250 <3
    frafel1
    Początkujący

Miejscowość: Wołczyn

29 Gru 2007, 19:43

Najlepiej poproś wujka lub kogos starszego, umiącego jedzic samochodem o pomoc. Nie zrażaj sie jezeli na poczatku nie będzie Ci szło. Wszystko w swoim czasie :P
    Ostatnio edytowany przez michalp, 29 Gru 2007, 20:01, edytowano w sumie 1 raz
    pozdro for all
    michalp
    Początkujący

Miejscowość: Wołczyn

01 Sty 2008, 16:10

Najłatwiej to tak o. Wez wcisnij te sprzgło do końca (pierwszy pedał po lewej :D ) potem wez wcisnij gdzieś tak z połowe gazu moze troche mniej (pierwszy z prawej :) ) a nastepnie puszczaj powolutku sprzegło. Musi byc dobrze :D pozdrawiam. MIlej jazdy hehe
    GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
    Bryann
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
    Auto: Nie mam

19 Lut 2008, 22:13

Kiedyś jak się uczyłem jeździć polonezem to na normalnej żwirowej drodze urwałem zbiornik paliwa. ale były jajca
    Jest ryzyko, jest zabawa...
    Smakoszek
    Aktywny

Miejscowość: WPN

19 Lut 2008, 23:36

Ja na szczęście podczas mojej nauki nic nie uszkodziłem w samochodzie :)
    GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
    Bryann
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
    Auto: Nie mam

20 Lut 2008, 10:35

Ten polonez na ktorym sie uczylem i tak miał isc na zlom bo go rdza zżerała i na złom pojechał sam tylko bez zbiornika, na LPG, ale to był wrak, już ciśnienia nie trzymał, uszczelki pod głowicą się nie chciało robić, obiegu wody nie miał :)
    Jest ryzyko, jest zabawa...
    Smakoszek
    Aktywny

Miejscowość: WPN

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      GTP Light
      Jaguar