Jak zabezpieczyć auto przed zimą

02 Lis 2012, 14:26

Moje auto będzie w zimę stało na ulicy, rzadko jeżdżę i nie opłaca mi się kupować zimowych opon, spokojnie sobie może postać w zimę. Jak zabezpieczyć auto przed zimą? Przykryć jakąś folią lub plandeką ? Akumulator wyjąć? Coś jeszcze musiałbym zrobić? I po zimie muszę coś sprawdzić? Nic mi się nie popsuje, nie skoroduje itp jak będzie stał kilka miesięcy? Miałem świeżo wymieniane tarcze i klocki, nic im nie będzie po zimie?
hehe
Początkujący
 
Posty: 104
Prawo jazdy: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Lis 2012, 16:55

Akumulator wyjmij bo po zimie będzie do wyrzucenia.
Przykryć możesz. Wiadomo, spuść, albo zalej zimowy płyn do spryskiwaczy. Korozja może być nawet mniejsza, bo nie będziesz jeździł po soli.

Takim elementom jak układ hamulcowy nie służą długie postoje. Tarcze z pewnością zardzewieją, ale to nie jest duży problem.
Nie zaciągaj ręcznego, zostaw auto na biegu.
Jeśli zaciski hamulcowe nie są w dobrej kondycji, po takim postoju będzie jeszcze gorzej. Można zrobić przegląd przy kołach u mechanika.

Możesz ewentualnie pokusić się o postawienie auta na kobyłkach, cegłach. Odciąży to zawieszenie, opony. Najlepiej byłoby jednak przy ładnej pogodzie raz na miesiąca, dwa przejechać się.
Marix
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 01 04 2008
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Ford Mondeo MK1

25 Lis 2012, 18:03

Jak zabezpieczyć auto przed zimą? Dla mnie najistotniejsza się ochrona podwozia, bo wiadomo, to tam zimą najłatwiej o korozję. Ale dobre zabezpieczenie antykorozyjne załatwia sprawę.
Ostatnio edytowany przez franzz, 26 Lis 2012, 22:20, edytowano w sumie 1 raz
franzz
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 23
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 01 01 2001

25 Lis 2012, 22:49

Plandeka będzie jak najbardziej wskazana. Zawsze to jakieś zabezpieczenie dla wozu.
peterbilt
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Scania 94.220

16 Maj 2014, 09:38

Ja mówie, że plandeka jest faktycznie obowiązkowa. Ja się sugeruje tymi poradami po zimie, i Combi już trzy lata pięknie śmiga.
autobahn
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 25 09 2001
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.4 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

06 Paź 2016, 11:46

Bez plandeki zimą ani rusz! Kupuje plandekę dla swojego samochodu, męża i jeszcze dla syna na jego skuter. Nie wyobrażam sobie okresu jesienno-zimowego bez takiej ochrony samochodu ;). Jeśli szukasz plandek dobrej jakości to duży wybór dla wielu modeli samochodów ma kegel-błażusiak.
ankaa111
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Opel Corsa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...