Jak zatankować prawidłowo paliwo i wybrać odpowiednie oznaczenie?

15 Wrz 2021, 01:31

Hejka jestem świeżym kierowcą i mam takie małe pytanie może dla większości trochę głupie i oczywiste ale stwierdzam, że kto pyta nie będzie, otuż posiadam peugeota 307 diesel rocznik 2004 i tutaj pytanie jak wybrać paliwo żeby było w miarę tanio i żeby było to zdrowe dla samochodu? Tuż przede mną pierwsze tankowanie i trochę się stresuję, że wleje złe paliwo albo zrobię jakąś inna głupią rzecz z góry dziekuję.
Szulerro
Obserwowany

• 15 Wrz 2021, 08:44

Szulerro napisał(a):jak wybrać paliwo żeby było w miarę tanio i żeby było to zdrowe dla samochodu?
    W miarę tanio to jedynie szukać stacji na której będzie trochę niższa cena ale takie stacje no name czasem mogą być wątpliwe i jak stacja nie jest sprawdzona to czasem nie warto ryzykować dla kilku groszy oszczędności na baku. Zdrowe dla samochodu będzie tankowanie do pełna i ponowne jak się zapali rezerwa. Chodzi o to żeby wypełniać często zbiornik a nie jeździć tankując po 5 litrów bo w tedy w baku szczególnie w okresie jesienno-zimowym potrafi skraplać się woda z racji na różnicę temperatur noc-dzień na zewnątrz, a to nie jest zdrowe dla układu zasilania paliwem.
    Szulerro napisał(a):Tuż przede mną pierwsze tankowanie i trochę się stresuję, że wleje złe paliwo albo zrobię jakąś inna głupią rzecz z góry dziekuję.
    Nie ma się czym stresować :) Sprawdź sobie z której strony masz wlew paliwa żeby podjechać dobrą stroną pod dystrybutor. Następnie wybierasz paliwo do diesla z oznaczeniem B7 i wkładasz pistolet do otworu tankowania naciskasz spust i leci. Jak będzie pełno to sam pistolet będzie ci odbijał. Tyle.... :wink:

Tu masz opis na forum: nowe oznaczenia paliw B i E na stacjach paliw
    Rokiko
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

15 Wrz 2021, 10:30

Ja dodam, że pistolet do Diesla ma czarną rączkę. Zwracaj też uwagę na rodzaj ON, bo na stacjach są zazwyczaj dwa - zwykły i premium dużo droższy.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

15 Wrz 2021, 11:39

Na shellu i bp w czwartki masz diesla premium w cenie zwykłego, a benzyna chyba we wtorki. Czy to coś daje, tego nie wiem, ale premium jest w baku :D
    quel
    Aktywny

Auto: Fiat Bravo
    Silnik: 1.9 M-jet
    Rok produkcji: 2008

15 Wrz 2021, 11:50

No tak ale tu często trzeba mieć kartę danej stacji żeby skorzystać na takiej promocji i o to warto sprawdzić przed tankowaniem :) Ja na innej stacji mam w środę trochę taniej a w sobotę premium w cenie normalnego ale karta musi być.
    Rokiko
    Stały forumowicz

16 Wrz 2021, 10:29

Na bp nic nie trzeba
    quel
    Aktywny

Auto: Fiat Bravo
    Silnik: 1.9 M-jet
    Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hybrydy na trasy? - jak sprawdza się hybryda w trasie, spalanie?
    W prawdzie nie planuję na razie zakupu samochodu, ale ciekawi mnie funkcjonalność hybryd. Nie mówię tu o typie plugin tylko o takim, gdzie silnik elektryczna wyłącznie wspomaga spalinowy tzn. do pewnych obrotów ...
    Nowy VW Polo R Supercar 570KM i napęd na cztery koła
    Nowe Polo R Supercar przygotowane przez Volkswagen Motorsport. Model z silnikiem o mocy 570 KM i z napędem na cztery koła został przygotowany z myślą o startach w Mistrzostwach Świata FIA w rallycrossie (WRX). Auto wygląda ...

• 16 Wrz 2021, 12:18

Dziękuję bardzo wszystkim :D
    Szulerro
    Obserwowany

16 Wrz 2021, 12:42

Daj znać jak sobie poradziłeś i czy faktycznie trzeba było się stresować przed takim tankowaniem :)
    Rokiko
    Stały forumowicz