Jaka benzyna do 55 tys?

01 Paź 2023, 14:04

Nadszedł czas na zakup nowszego auta. Do tej pory turlam się Hondą Civic VII 1,4 benzyna , ale chciałoby sie coś nowszego , może większego , lepiej wyposażonego itp.
Moje typy to:
1/ Kia ceed 1,6 benzyna
2/ Toyota auris 1,6 valvematic
3/ Kia sportage 1,6 GDI
i jeszcze bylo Suzuki s - cross 1,6 benzyna
W Suzuki siedziałem i porównanie miałem z Kia sportage jednoczesnie , to zdecydowanie Kia przestronniejsza, w Suzuki 5 biegów i tylna kanapa jak wersalka , a ja jestem wysokim człowiekiem i zależy mi na przestrzeni na nogi i głowę .
Znowu opinie o Suzuki sa dobre odnośnie spalania itp, ale sa jakieś problemy z przekładnią kierowniczą , więć chyba ta marka odpada.
Zostaje Kia ceed i auris, choć nie powiem kusi mnie wyższa sportage . ak ze spalaniem , mocą na dłuższych trasach , promieniem skrętu itp? Większość jeżdżę po mieście, od czasu do czasu dłuższe wypady , ale to ze zwględu na brak zaufania do obecnego auta. Chciałoby się gdzieś dalej wybrać pewnym autem :) Co wg Was będzie najrozsądniejszym wyborem ? Zależy mi na duzym ekranie multimedialnym , klima aut. dwustrefowa i potem ew. bezproblemową odsprzedażą . Na jakie wersje warto zwrócić uwagę , czy przepłacać za marke w przypadku Toyoty czy skupic sie na Kii? Poradźcie coś , please.
chatam
Nowicjusz
 
Posty: 4

01 Paź 2023, 15:41

chatam napisał(a):czy przepłacać za marke w przypadku Toyoty

tak warto
chatam napisał(a):nowu opinie o Suzuki sa dobre odnośnie spalania itp, ale sa jakieś problemy z przekładnią kierowniczą , więć chyba ta marka odpada.

miałem ich sporo, nigdy nie było z tym problemu, więc nie wiadomo skad takie opinie o przekładni kierowniczej, pewnie co użytkownik to opinia :lol:
Ten co kupi dobre nie narzeka, ten co kupi oszukane, czy powypadkowe to będzie narzekała na wiele rzeczy które będą wychodzić.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

02 Paź 2023, 00:18

Kia 1.6 gdi po czasie silnik chodzi jak stara... Po wylewie. A tak całkiem poważnie to zaczynają się problemy z głośna praca. Odzywają się szklanki, pompy olejowe potrafią odmówić posłuszeństwa. Robiłem kilka silników to pompy dawały za małe ciśnienie, przycieraly się walki i szklanki (chydropopychacze) stukaly.
Kamilwrona
Nowicjusz
 
Posty: 17

02 Paź 2023, 08:34

A nie patrzyłeś na np. nowszą Hondę Civic z silnikiem 1.8 i-VTEC?

Jak chcesz silnik bezproblemowy w Kia i Hyundaiu to zerknij na 1.4 G4LC tu na forum masz więcej na ten temat porownanie-silnikow-1-4-gamma-g4fa-i-1-4-kappa-g4lc-hyundai-kia-vt124500.htm

chatam napisał(a):czy przepłacać za marke w przypadku Toyoty
Jak chcesz jeździć w miarę bezproblemowo to tak, silnik 1.6 Valvematic to dobra konstrukcja. Jednak warto sobie zrobić zabezpieczenie nadwozia po kupnie żeby nie było niespodzianek z rudą wtedy powinieneś być usatysfakcjonowany :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

02 Paź 2023, 09:24

GDI w Kia nie ma sensu, nie jedzie jakoś lepiej od MPI, a jest droższe w utrzymaniu, przy Aurisie to już w ogóle bez porównania.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

02 Paź 2023, 10:29

Honda Civic VIII zero widoczności z tyłu przez spoiler na szybie , a nie podobają mi się sedany , wolę hatchbacki - Auris podobno malo miejsca , no nic trzeba poszukac na miejscu i sie przymierzyć , zaciekawila mnie opinia o tych silnikach GDI, moze rzeczywiście dla "spokojności"wziąć toyotę
chatam
Nowicjusz
 
Posty: 4

02 Paź 2023, 14:30

Rokiko napisał(a):Jednak warto sobie zrobić zabezpieczenie nadwozia po kupnie

bardziej to lepiej zabezpieczyć po zakupie podwozie a nie nadwozie :lol:
chatam napisał(a): moze rzeczywiście dla "spokojności"wziąć toyotę


to możesz brać w ciemno
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

06 Paź 2023, 17:27

galakty napisał(a):GDI w Kia nie ma sensu, nie jedzie jakoś lepiej od MPI, a jest droższe w utrzymaniu, przy Aurisie to już w ogóle bez porównania.

Czyli warto rozejrzec sie za kia/i30 z silnikiem 1,4 czy lepsza byłaby auris 1,6 ?
chatam
Nowicjusz
 
Posty: 4

06 Paź 2023, 18:19

lepsza będzie Auris 1.6
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

19 Lis 2023, 17:51

Odświeżam temat. Skupiam się obecnie na Aurisie 1,6 valvematic i hyundaiu i30 tylko czy 1,4 100 KM czy 1,6 120KM . Nie ukrywam i30 chyba tańszy i lepiej wnętrze wyposażone . Czy mając do wyboru ceed czy i30 lepiej brac i30 ?
chatam
Nowicjusz
 
Posty: 4

19 Lis 2023, 18:58

chatam napisał(a):Czy mając do wyboru ceed czy i30 lepiej brac i30 ?

a wiesz to takie pytanie jest lepiej kupić lody śmietankowe czy czekoladowe :lol:
kup to co ci się bardziej podoba lub to co jest w lepszej kondycji.
generalnie rzecz biorąc kia/hyundai to jedno i to samo.
Na wielu częściach jest zarówno logo kia jak i hyundaj
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286