Jakie auto do 10k dla 18 latka

08 Lis 2023, 13:17

Witam, właśnie zdałem prawo jazdy i rozglądam sie za pierwszym autem, uzbierałem ok 12k i szukam czegos do 10 bo prawdopodobnie na poczatek bedzie trzeba cos wylozyc. Zależy mi aby auto miało troche wieksza moc wiec nie interesuje mnie zadne 1.2 1.4. Autem bede sie glownie poruszal w miescie ale przynajmniej raz w msc planuje dluzszy wyjazd wiec dizel odpada. Ważne też żeby auto znosiło gaz bo prawdopodobnie sie na niego go skusze. Jesli chodzi o rodzaj to cos w stylu golfa astry h , kombi i sedany tez moga byc, najwazniesze zeby bylo 5 drzwi. Z gory dziekuje za kazda wiadomosc. Pozdrawiam
loptiooo
Nowicjusz
 
Posty: 13

08 Lis 2023, 17:02

Skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Lis 2023, 17:17

Z lublina, wiec nie dalej niz lubelskie
loptiooo
Nowicjusz
 
Posty: 13

08 Lis 2023, 20:03

Zerknij:
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko pewnie za duże będzie na początek.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Lis 2023, 10:23

Witam, zainteresował mnie ten ford focus mk2 z 2006, byłem na wstępnych oględzinach i umówiłem sie również na stacji diagnostycznej. Auto w niezłym stanie blacharka w porządku rudej nie widać nie wiem jak pod spodem ale to już na kanale zerknę, co warto jeszcze sprawdzić przy tym modelu? Pozdrawiam
loptiooo
Nowicjusz
 
Posty: 13

13 Lis 2023, 11:16

Na pewno pod kątem rdzy,jak z zewnątrz jest ok to spod tak jak piszesz też warto sprawdzić. Reszta wyjdzie w praniu jak będziesz użytkował i warto wspomnieć że silnik może brać olej (te silniki tak mają niestety).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Lis 2023, 16:16

To ma być auto typowo użytkowe ? Żadne egzotyki w postaci audi TT nie wchodzą w grę ? Rozumiem że auto ma nie budzić większych emocji ?
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

14 Lis 2023, 16:52

Tak jak pisalem na początku auto użytkowe nic w stylu audi TT 5 drzwiowe i cos mocniejszego powyzej 100koni
loptiooo
Nowicjusz
 
Posty: 13

17 Lis 2023, 10:48

Witam, bylem po tego focusa i zawiodłem się, wlekł się niemiłosiernie, jechał gorzej niż 55km 1.6 w VW vento z 1996, do tego sprzęgło końcówka a pod spodem rudo, zastanawiałem sie ostatnio też nad seatem leonem 1.8T czy do 12k jestem w stanie znaleść zadbany, i czy warto pakować sie w taki silnik. Pozdrawiam
loptiooo
Nowicjusz
 
Posty: 13

17 Lis 2023, 11:23

1.8T fajna jednostka ale oszczędności bez LPG nie będzie.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

17 Lis 2023, 11:43

+ zostaje kwestia kosztów utrzymania bo raz, silnik jednak sporo bardziej skomplikowany niż wolnossące 1.6 a swoje lata przecież ma, dwa, jeżdżą tym raczej sebiksy a nie poważni ludzie pedantycznie podchodzący do auta.

Jakbym miał kupić coś takiego (czyt 20 letni wieśniakowóz z 1.8t) to raczej bym na diesla postawił bo chociaż oszczędności na paliwie trochę zrekompensują naprawy
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2428
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Lis 2023, 12:04

motozakup napisał(a):1.8T fajna jednostka ale oszczędności bez LPG nie będzie.


Nie wiem czemu polecacie daną opcje auta ponieważ jak ktoś pyta tu na forum to znaczy że chyba nie jest oblatany motoryzacyjne a przynajmniej serwisowo, jak do tego ma 10k to raczej też nie ma zbyt wiele pieniędzy no i teraz 1,8t fajny tylko co z tego że fajny jak u mechaników autor dostanie palpitacji serca przy pierwszej wizycie. Do tego 99% osób od taniego i fajnego 1,8t doprowadziła te auta do agonii no bo raczej ma kalkulator i wie co to znaczy trzymać w ryzach technicznych 20latka z turbo i o wartości około 10k z półki Janusza od tanio.

Dla mnie budżet na prostá n/a benzynę i tyle.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Lis 2023, 12:10

Czyli chcesz powiedzieć że 1.8T to słaby silnik ?
Czy chcesz powiedzieć że dużo 1.8T jest w słabym stanie ?
Bo wywód długi ale nie wiem co wnosi.... Każdy samochód w pewnym wieku może być zaniedbany i tyle.
Z takim założeniem tylko hulajnoga się nie psuje. Nie każdy passat ma 500 tys, nie każda mazda jest zardzewiała.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

17 Lis 2023, 13:45

motozakup napisał(a):Czyli chcesz powiedzieć że 1.8T to słaby silnik ?


Gdzie to przeczytałeś że jest słaby ?

motozakup napisał(a):Czy chcesz powiedzieć że dużo 1.8T jest w słabym stanie ?


Nie "dużo" jest w słabym stanie tylko praktycznie wszystkie są w słabym stanie bo są stare, z półki typowego Janusza z wiatrem w kieszeni.
A nawet jak byłby w stanie rokującym to mając 10k polecać starego turbiaka ?!!!!!!!!!
motozakup napisał(a):Każdy samochód w pewnym wieku może być zaniedbany i tyle.

Tylko że jeden samochód nie posiada gadżetów dodatkowych jak turbo i wszystko wokół niego a inny posiada.
Więc od strony serwisowej jest już przepaść stare n/a i stare turbo.
Do tego powiedzmy szczerze to tez nie jest jakaś kwintesencja motoryzacji które swoje bolączki miała tylko przełożenie ich na wartość auta 15lat temu było inne niż teraz.
motozakup napisał(a):Z takim założeniem tylko hulajnoga się nie psuje. Nie każdy passat ma 500 tys, nie każda mazda jest zardzewiała.


Są rozwiązania lepsze i gorsze. Każdemu kto przyszedłby do mnie po pomoc w zakupie auta za 10k i pomysłem na 1,8t powiedziałbym żeby odpuścił.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Lis 2023, 15:48

A może taki miejski upierdalacz? Tylko kwestia stanu bo z nimi jest to samo co właśnie z Leonami 1.8T.. ale masz pod nosem.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012