Jakie auto do 10k dla 18 latka

20 Lis 2023, 00:19

Sopelek napisał(a):Apropo przebiegu mój ma prawie 300 i jakoś problemu nie widze, 20 letnie auta robiły kilometry i ciężko o taki który stał w garażu


Fajnie że masz skodziczkę szt 1 ale to nie jest wyznacznik tego co jest w rzeczywistości.
Chcesz kogoś władować na minę bo Ty masz skodziczkę ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Lis 2023, 01:07

No dobra, czyli doszliśmy do wniosku, że 1.8T w tej cenie to kicha, jestem bardzo ciekawy tego czystego 1.8 bo na ogół ludzie go polecają, lecz podobno lubi też sobie chlusnąć, ja znalazłem fajny egzemplarz i co najważniejsze z gazem, to może aż tak mnie nie oskubie z hajsu. Jaką dynamiczność zapewnia te 1.8 bo jednak nie ukrywam nie chciałbym się męczyć jazdą tym autem.
loptiooo
Nowicjusz
 
Posty: 13

20 Lis 2023, 07:35

loptiooo napisał(a):No dobra, czyli doszliśmy do wniosku, że 1.8T w tej cenie to kicha, j

To nie jest kicha tylko myßl co będzie dalej. Widać że masz kasę odłożoną w konkretnych ilościach a przy starym turbiaku masz duże szanse uwalenia.
Co do reszty to bardzo Ci się nie podoba octavia ? Ja teraz szukałem oct i kupiłem 1,68v za 10k ale też są 2,0 8v. Są to najlepsze silniki benzynowe z tych tanich, nadają się do LPG, proste jak drut. Ten 1,6 8v dużo pali jak na 1,6 jedzie jak japoński 1,2 :D ale masz wszystko w poważaniu tylko żeby rdzy nie było. Pojeździsz zbierzesz trochę kasy i kupisz coś fajniejszego i najlepiej z tymi samymi silnikami :D
Ogólnie 16v tamtych lat z VW są takie sobie bo ani dobrze jadą, ani super trwałe itd.a mając już więcej kasy jak jesteś młody to lepiej kupić prawdziwe 16v.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Lis 2023, 08:29

Jakbyś dorwał 2.0 8V w dobrym stanie to brać i się nie zastanawiać.

Nie masz kasy na fajne zabawki, jeszcze 3-4 lata temu by była inna gadka, ale przez chore czasy i ludzi ceny poszybowały w górę. Chyba nie chcesz ładować tysięcy w starego gruza gdzie tej kasy nigdy nie odzyskasz?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Lis 2023, 10:05

Wlasnie w tym rzecz ze w calym woj lubelskim tych aut jest jak kot napłakał, jedyne co znalazłem to coś takiego [link do oferty na Olx wygasł]
Ale w automacie to też nie wiem czy przy tak starym aucie nie bedzie robic problemow
loptiooo
Nowicjusz
 
Posty: 13

20 Lis 2023, 10:29

Masz jeszcze taką [link do oferty na Olx wygasł]

VW Golf ale z ceną ktoś trochę poleciał..
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... FYJko.html
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczna Wielkanoc na drogach
    Święta wielkanocne to czas, gdy wiele osób podróżuje do swoich rodzin. Z powodu większego natężenia ruchu i niebezpiecznych zachowań innych kierowców nie wszyscy docierają do domu. W minionym roku w tym ...

20 Lis 2023, 10:40

loptiooo napisał(a):Wlasnie w tym rzecz ze w calym woj lubelskim tych aut jest jak kot napłakał, jedyne co znalazłem to coś takiego [link do oferty na Olx wygasł] ... WNmVs.html
Ale w automacie to też nie wiem czy przy tak starym aucie nie bedzie robic problemow


Widzę że nie ogarniasz tematu nawet w minimalny sposób.

Szukasz oct ale tylko i wyłącznie dwóch wersji 1,6 8v i 2,0 8v moc 102 i 115km nic więcej.

P.s.

Widzicie panowie i gdzie wy chcieliście ubrać kolegę w starego 1,8t :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Lis 2023, 10:44

No to z 8v to tylko ta co barol wyslal w lubelskim, tylko ze juz ruda wylazla na progach to 10k to zdecydowanie za duzo za takie cos
loptiooo
Nowicjusz
 
Posty: 13

20 Lis 2023, 10:54

Zawsze można negocjować.
Zerknij jeszcze na tego Golfa.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Lis 2023, 11:08

Golf fajny, ale cena już nie, ale nie dziwne bo wyglada na zadbany, tylko że jednak musowo gaz, to dochodzą kolejne koszta. A coś z calkiem innej bajki. Vovlo s40 2.4 też slyszalem ze fajny co myslicie?
loptiooo
Nowicjusz
 
Posty: 13

20 Lis 2023, 11:37

loptiooo napisał(a):Golf fajny, ale cena już nie, ale nie dziwne bo wyglada na zadbany, tylko że jednak musowo gaz, to dochodzą kolejne koszta. A coś z calkiem innej bajki. Vovlo s40 2.4 też slyszalem ze fajny co myslicie?

Ale to w końcu masz te pieniądze czy ich nie masz ? Bo z jednej strony szukasz a z drugiej ciągle wyliczenia co do milimetra i wisienka na torcie pojawia się 2,4 których obecnie w cenie około 10k na całą pl jest 3szt!

Gr VW czyli oct i golf z tamtych lat będą wszystkie zardzewiałe tylko trzeba szukać jak najmniej zjedzonych. Do tego już kombinujesz z instalką żeby była ale znasz się na tym ? Bo wiesz wystarczy że coś będzie do wymiany wokół instalki i np.głowica do obrobienia i masz już 3/4 nowej instalki. Piszesz się na to ?

Dam Ci prosty przykład kupiłem oct 1,6 8v w perfekcyjnym stanie, serwisowana z milionem faktur od kapelusznika 190k.km.nalotu i instalką ponad 3000zł, serwis olejowy 1000zł, rozleciała się lampa wewnątrz lampa 250zł, czyszczenie zaciski klocki ??? (Mam za darmo), w 1,6 trzeba uważać z pierścionkami ołukanka + nafta materiały 50zł ale za robotę pewnie dalbyß 200zł.
A jak wyszłoby coś w stylu tarcze klocki amory itp ? To co ?

Powtórzę auto Perfect bez rdzy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Lis 2023, 13:02

szybki napisał(a):Fajnie że masz skodziczkę szt 1 ale to nie jest wyznacznik tego co jest w rzeczywistości.
Chcesz kogoś władować na minę bo Ty masz skodziczkę ?

Tak mój jest wyjątkowy, jedyny taki na całą Europę, reszta to zajechane padła.
A jak autor wybierze 1,8 20V bez turbo albo jakieś 2,0 to ma KAŻDY lalkę stan salonowy igła :roll: (bo nie ma turbo i koła dwumasowego)

ja powiem autorowi swoje zdanie przy budżecie ok 10k, nie opłaca się iść w żadne 1,6 ani 2,0 ani nawet raczej 1,8
Słabo jadą, palą sporą, zero przyjemności a jazdy, zajechane mogą być tak samo chyba że inny koncern i tyle.
A jak autor chce to i może Skody Octavii mk1 za 20 tys szukać z 1,6mpi
Sopelek
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 12 06 2007
Auto: Skoda
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

20 Lis 2023, 13:17

Przyjemność z jazdy 20 letnią octavią :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2428
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Lis 2023, 15:38

No ale jest turbo łututututututut :lol:
A że po 20 latach wypluwa 100 koni to nieważne, łututututut
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Lis 2023, 16:03

Mi to szkoda komentować :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe