Jakie auto do 20k

06 Sty 2013, 15:49

Może zacznę od przywitania się, bo to mój pierwszy post na forum :)

Szukam auta do 20 tysięcy złotych, ale jest to kwota możliwa do lekkiego powiększenia, jednak nie ukrywam że wolałbym coś tańszego żeby mieć na ewentualne koszty napraw i paliwo.
Szukam coupe bądź sedana, ale raczej takiego, którego rzadko widuje się na naszych drogach, chciałbym czegoś oryginalnego. Myśle ze w samochodach ze sportowym zacieciem moc nie powinna być problemem, ale raczej samochod powinien miec 120-130+ koni :) Dość długo już przeglądam internet w poszukiwaniu interesujących modeli, zainteresowały mnie MItsubishi Eclipse i Galant, Ford Probe, Honda Prelude, MB CLK, Chrysler Sebring, ale oczywiście byłbym wdzięczny za inne propozycje. Jakby w tej cenie udało się znaleźć kabriolet to byłbym wniebowzięty.
Jakbyście mogli powiedzieć jak jest z poźniejszą eksploatacją, awaryjnością podanych modeli to byłbym wdzięczny, z góry dzięki za pomoc :)
p0eta
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: nie mam

06 Sty 2013, 16:12

"Ford Probe usterki: awarie mechanizmu podnoszenia swiatel, usterki aparatu zaplonowego, luzy w zawieszeniu, uszkodzenia podwozia - efekt malego przeswitu, korozja. Oryginalne czesci sa drogie i wiele z nich trzeba sprowadzac we wlasnym zakresie ( ASO Forda w Polsce nie uznaje tego modelu).
autoswiat nr 1

co powiesz na saaba 9-3 ? moze znajdziesz cabrio za ok 20tys
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

06 Sty 2013, 16:25

Nadwozie mi jakoś nie pasuje, 'cywilnie' mi się kojarzy :) Chociaż po szybkim rekonesansie to pod względem ceny wygląda ciekawie.

A co uważacie na temat Mercedesa CLK w208? Kusi mnie wersja 200 Compressor 193 konie, ładne, dynamiczne i dość przestronne auto, ale boje się że 12-13-letniego Mercedesa nikt pewnie nie oszczędzał i raczej nie będzie bezawaryjny a ceny części do niskich zapewne nie należą.
W pobliżu ktoś tez sprzedaje nowszą wersję, ale poważnie przekroczyłbym budżet... [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
no i to już inna bajka niż eclipsy czy prelude'y ;) bardziej elegancja niż sportowy charakter
p0eta
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: nie mam

06 Sty 2013, 16:56

Też jestem z Legnicy i to auto już stoi jakiś czas (zresztą a tablicach wrzesień). Przywiezione z Berlina (gotowe tablice MR), obstawiam że Włoch. Poza tym rejestracja nie będzie kosztowała 3200 zł tylko ponad 5000 zł.
arti123
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Lca

06 Sty 2013, 19:02

wlasnie w tym ze dlugo stoi upatrywalem szansy ze cos mi się uda utargować, ale musiałbym auto oddać komuś do dokładnego oglądnięcia, no i skoro mowisz że koszty rejestracji byłyby jeszcze wyższe to wątpie żebym dał radę przeznaczyć tyle na samochód

a co z w208? oólnie dobry wybór czy szukać czegoś innego?
p0eta
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: nie mam

06 Sty 2013, 19:34

audi tt ? megane II CC ?
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

06 Sty 2013, 20:14

nad tt tez sie zastanawialem, ale jednak wolalbym miec mozliwosc przewiezienia 4 osob w miare komfortowo, a tam tylna kanapa jest jednak dosyc mała ;) megane oglądałem, niestety mi sie nie podoba
p0eta
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: nie mam

06 Sty 2013, 20:57

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad Hondą Civic VII generacji w wersji coupe,
Co do mercedesa - mamy takiego w rodzinie już dobre parę lat, nic się z nim nie dzieje, silnik bajka, jeździ na sekwencji i średnio pali 10 litrów gazu(jazda po warszawie i trasy) mówimy tu o 2.0 komrpessor 192konie, co ciekawe na gazie prędkość maksymalna się zwiększa :P

Ja jeśli jednak miałbym brać auto z niepewnego źródła to brałbym civica jednak warto poszukać ów mercedesa sprowadzonego np. z Włoch - nie będzie on w idealnym stanie tzn. na pewno będzie wyobdzierany z każdej strony ale nie powinien być pordzewiały i stan techniczny na pewno będzie lepszy niż od "niemca emeryta" :unsure:
jeankes
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 29 11 1965

06 Sty 2013, 21:23

A to dobre, po czym niby twierdzisz że stan techniczny auta z Włoch będzie lepszy niż auta z Niemiec? Każdy jak dba tak ma i nie zależnie Włoch, Niemiec, czy Polak. Poza tym jak trafisz auto z południowych Włoch to częstym problemem jest odklejająca się podsufitka i tapicerki drzwi :)
arti123
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Lca

06 Sty 2013, 21:39

Z tym że to w209 przy opłatach rzędu 5k złotych będzie kosztowało sumarycznie koło 27 tysięcy, nieco za dużo jednak jak dla mnie, zastanawiać się będę ew. nad w208, jest tego dość dużo w mojej okolicy, będę mógł pojeździć i pooglądać.

Civic coupe ciekawy, wcześniej go nie rozważałem, ale VII gen przynajmniej na otomoto w najblizszej okolicy nie mam zbyt wiele ;/
p0eta
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: nie mam

06 Sty 2013, 22:39

też mówię o w208,

Artii to jest prawda co piszesz aczkolwiek samochody z Włoch czy Niemiec będą w lepszym stanie niż te z Polski ponieważ tam w zimie nie wykorzystuje się takich ilości soli co u nas do tego dochodzi jakość polskich dróg i nawet umiejętności polskich mechaników.
Nie wiem jak to jest w innych krajach ale widząc jak naprawiają Polacy to jestem w szoku nawet w ASO widząc co ci mechanicy wyprawiają to ręce opadają.

Głównie chodzi mi o to, że lepiej kupić auto z widocznymi uszkodzeniami z zewnątrz niż wycackanego od emeryta.
jeankes
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 29 11 1965