Jakie kosmetyki do samochodu ?

30 Lis 2019, 23:08

Witam
ostatnio kupiłem nowe auto i chciałbym jakoś o nie zadbać więc zacząłem szukać kosmetyków do auta. Pierwsze na co trafiłem to jedna ze stron na której jest masa różnych specyfików i nie bardzo wiem co wziąć. Poleci mi może jakiś bardziej doświadczony kolega dobre preparaty ? Z góry dzięki za pomoc
Sater
Obserwowany
 
Posty: 1

01 Gru 2019, 12:57

Jeśli chodzi o lakier, to polecam najpierw zadbać o dobry preparat do mycia auta. Ja używam szamponów od ADBL albo Chemical Guys. Dobry szampon to podstawa jeśli chodzi o lakier, słabe z marketu mogą narobić więcej szkód niż pożytku.
Marselo
Obserwowany
 
Posty: 1

01 Gru 2019, 19:56

Kolega wyżej pisał o lakierze, a ja od siebie dodam coś o tapicerce. Musisz dobrać odpowiedni preparat, żeby nie uszkodzić jej podczas czyszczenia. Do skórzanych możesz wybrać coś z Chemical Guy's leather albo Poorboy's leather, jeśli chodzi o materiałowe to używałem ValetPro.
Landero
Obserwowany
 
Posty: 2

16 Cze 2020, 15:01

Mogę polecić fajny płyn do spryskiwaczy - Sprinkley. Dobra cena i wystarcza na długo. Do tego produkt jest w formie proszku do rospuszczenia w wodzie, w papierowej saszetce, przez co biorąc go nie generujesz plastiku. Czyści bardzo dokładnie. Polecam!
JuliaSeb
Obserwowany
 
Posty: 1

18 Cze 2020, 17:57

Kiedyś miałem taki proszek ale chyba innej firmy bo tej nazwy nie kojarzę to była straszna lipa. Rozpuściłem w wodzie i po tygodniu jak psikałem nie miał już zapachu. Z szyb też słabo schodziły zabrudzenia tak jak byś psikał samą wodą.

Do takiego proszku najlepsza by była pewnie woda demineralizowana.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

24 Cze 2020, 16:44

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny to polskie K2. Masz kilka super produktów jak Roton do felg czy wosk w płynie Spectrum. Polecam też zobaczyć sobie serię w czarnych butelka - k2 pro. To już jest 1 liga.
motomarek
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Cze 2020, 07:07

motomarek napisał(a):dobry stosunek jakości do ceny to polskie K2
W sumie masz rację, przy takim porównaniu to całkiem nieźle wypada. Jakościowo mogło by być trochę lepiej ale jest na poziomie akceptowalnym.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

04 Paź 2021, 10:05

Fortador Kevlar. Ciekawy temat. Ostatnio nakładałem na swoje auto, w sumie z chęci sprawdzenia, czy warto i czy prościej wtedy czyścić samochód. Warto. Jest ochrona przed uv, zabrudzeniami, uszkodzeniami, nie ma widocznych zacieków. Auto jest na wysoki połysk
normalski
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: volvos60

04 Paź 2021, 10:50

@normalski pokażesz efekt w postaci jakiegoś zdjęcia lakieru na swoim samochodzie po nałożeniu tego kevlaru? Ile czasu zajął Ci cały proces z przygotowaniem lakieru prawie 1300zł to dosyć drogo. Ciekawe jak to się ma do typowej ceramiki. Wnętrze też zabezpieczałeś?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

06 Paź 2021, 21:27

Zgodzę się z tobą. W sumie po pewnym czasie to się opłaci, bo faktycznie prościej utrzymać samochód w czystości, tym bardziej że taką powłokę można również nałożyć na szyby, deskę rozdzielczą, fotele itd. Powłoka więc jak najbardziej godna uwagi
kajteqwim
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 03 02 1987
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: wv bora
Silnik: 1.9SDI
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

06 Paź 2021, 21:50

No, a Ty gdzie masz ją nałożoną i ile już czasu minęło od aplikacji? Możesz pokazać jakieś zdjęcie z hydrofobowosci np. na masce?

Czy to się opłaci to zależy bo koszt jej jest spory.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34