Jazda na gazie, jak długo jeździcie?

Jazda na gazie, jak długo jeździcie?

16 Wrz 2018, 00:02

Cześć, interesuje mnie wasza opinia, jak długo jeździcie w tym samym samochodzie na LPG. Czy po dłuższej jeździe nie wiem 5, 10 lat coś dolegało ?
Generalnie chce kupić sobie samochód do pracy. Osądziłem że kupię coś w miarę nowego ok 4 lata. Pytanie czy jak zamontuje w nim gaz i po 5 latach auto nie będzie zajechane przez gaz ? Czy jest to mit?

Może jeździcie długie lata na gazie i widzicie większość plusów ?
lukasheek88
Nowicjusz

Re: Jazda na gazie, jak długo jeździcie?

16 Wrz 2018, 11:04

Nie ma konkretnej odpowiedzi na Twoje pytania bo wpływają na to różne czynniki
-budowa silnika
-rodzaj instalacji
a najbardziej ważnym kryterium według mnie to SERWISOWANIE
Znam auta które miały gaz i po 15 lat i dalej miały się dobrze a sam miałem kiedyś BMW z jakąś śmieciową 6 letnią instalacją i cały czas miałem z nią problemy a gaziarz mi powiedział że to tykająca bomba :naughty:

Mitem jest napewno to że gaz zabije silnik w 5 lat, moim zdaniem nie ma takiej opcji tym bardziej teraz gdzie wszystko jest skomputeryzowane, zapotrzebowanie jest obliczane elektroniczne i tak też podawana jest dawka paliwa. Spokojnie możesz kuppwa auto i zakładać gaz, jeżeli sporo jezdzisz to instalka szybko się zwraca a potem tylko liczysz oszczędności.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę

17 Wrz 2018, 17:11

Jeżeli regularnie serwisujesz instalację gazową i robisz przeglądy co 10000 km to nawet przy najbardziej wymagających silnikach nie powinno być problemów. Oczywiście najlepsze silniki moim zdaniem pod LPG są z hydrauliczną kompensacją luzów zaworowych. Jeżeli instalacja gazowa jest ustawiona prawidłowo czyli spalanie jest większy od benzyny o około 15 do 20% to wtedy nie powinno być żadnych problemów związanych z jazdą na gazie. Dzisiejsze sterowniki są tak zaawansowane że potrafią w czasie rzeczywistym korygować dawkę paliwa korzystając z podłączenia też pod OBD. Najważniejszy w wielu przypadkach jest sam montaż instalacji który będzie wykonany poprawny i trzeba pamiętać też że oszczędności zaczynamy od 1 do tankowania gazu a nie podczas montażu instalacji.

Jeżdżąc sporo na gazie po kilku latach generujemy spore oszczędności i czasem nawet jeżeli by się coś stało z silnikiem to jego wymiana jest to ułamek kwoty którą w tym czasie zaoszczędzimy ale prawidłowe dbanie o instalację na pewno nie przysporzy nam tego typu problemów.

Napisz może jakiego samochodu szukasz Z jakim silnikiem To może coś podpowiemy w tej kwestii czy warto interesować się takim a może innym samochodem i ile kilometrów rocznie robisz.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3345
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

17 Wrz 2018, 21:03

Kacper napisał(a):najlepsze silniki moim zdaniem pod LPG są z hydrauliczną kompensacją luzów zaworowych.
No niestety wśród młodych roczników jest ich coraz mniej. Te starsze też się zdarzały bez hydrauliki. Espace robiłem z przed 2000 roku. Szklanki niestety do doboru. Nie było płytek. Dałem radę bez ich wymiany :wink: a zginęły luzy na paru zaworach. A i trafił się też motor z hydropopychaczami gdzie samoregulacja osiągnęła dna :mrgreen:Swoją starszą fabianę mam z 2002 roku od nowości z lpg . Teraz jest 254 tys. km i jeżdzi . Młodsza też z salonu wyjechała na LPG ale przy 200 tys km wymagała wymiany tłoków. Klepały . Teraz ma 250 tyś km i żyje.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi

17 Wrz 2018, 22:19

Prosta zasada "jak się dba tak się ma". Ja na swoim starym VW Golfie 3 (rocznik 96, instalacja BRC SQ 24) dobijam 75 tys. na lpg. To niewiele w porównaniu z tym co napisał "bonifacy", ale licznik już dawno przekroczył 250 tys.km. A zakładam że i tak miał "trochę" odjęte. Jak to bywa po przekroczeniu granicy. Reasumując silnik ma 22 lata, działa bez zarzutu na LPG. I z pewnością jeszcze podziała.
lotek33
Początkujący

Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6

18 Wrz 2018, 09:30

Super, dzięki za informacje. Dokładnie tak jak piszecie. Trzeba dbać a naprawy po przejechaniu np 200 tys km trafiają się i przy silnikach bez lpg.

Pozdrawiam Was ! :)
lukasheek88
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Lancer Evolution - historia Mitsubishi Lancer Evolution - historia
    Lancer Evolution, często określany po prostu jako Evo, to ponad 23 lata pięknej historii mocarnego sedana zbudowanego na bazie modelu Lancer. Na przestrzeni lat powstało dziesięć generacji tego auta, a jego żywot zwieńczyła ...
    "Pudzian" i Actros - Prawdziwy Wojownik i jego Team "Pudzian" i Actros - Prawdziwy Wojownik i jego Team
    Mariusz "Pudzian" Pudzianowski jest w Polsce i na świecie świetnie znany jako kilkukrotny mistrz World’s Strongest Man, a obecniecnie pięściarz federacji KSW. Nie każdy wie jednak, że prowadzi on również firmę ...

• Re: Jazda na gazie, jak długo jeździcie?

18 Wrz 2018, 09:32

Ja np w swoim Dieslu przy 250 tys km mam dwa uszkodzone wtryski i w ogóle brak kompresji w silniku :/
    lukasheek88
    Nowicjusz

18 Wrz 2018, 19:26

Podsumowując "gaz niszczy silnik" mit. Oczywiście jak to się mówi dla chcącego nic trudnego jak ktoś będzie robił to bez wiedzy to oczywiście może źle instalacja wpłynąć na kondycje silnika. W każdym razie z LPG płynie więcej korzyści które najlepiej widać na stacji paliw, a nie jest promowane przez państwo bo jest w nim mniej podatków.
    djkranc
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
    Przebieg/rok: 50tys. km
    Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
    Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2002

19 Wrz 2018, 18:58

Różne są przypadki, brat ma toyote yaris 1.3 kupiona była nowa z 2012 roku i zaraz potem zagazowana z racji tego, że to L'ka. Wsadzone jest BRC, gdzies przy przebiegu 20 tys km, obecnie auto ma nabite prawie 300 tys i co najlepsze wszystko przejechało na lpg. Jak się przypilnuje wszystkiego to można zrobić dobre przebiegi.
    Bonzo12
    Początkujący

Prawo jazdy od: 08 06 1990
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Audi A4 B7
    Silnik: 1.8
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2006

19 Wrz 2018, 20:34

Bonzo12 napisał(a):obecnie auto ma nabite prawie 300 tys

Taki przebieg na "jednej głowicy"?
    djkranc
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

19 Wrz 2018, 21:53

djkranc napisał(a):Taki przebieg na "jednej głowicy"?
    Ano właśnie ? Miałem kiedyś na obsłudze poldasa Truck ,wtrysk bosch z przelotem na LPG (II-ga generacja ) 430 tyś km do momentu pchnięcia w inne ręce.. Przy ok. 370 tysiaków powstał problem braku mocy. Hydraulika zaworów sięgnęła dna . Popuściłem na dżwigienkach regulację ,moc wróciła jednak właściciel podjął decyzję o regeneracji głowicy . Szlifierz - gniazda wyklepane , utopione . Wymieniać ich nie chcę , nie zrobię, nie zaryzykuję. Zmieńcie głowicę na nową i tak było zrobione. Ile to jeszcze zrobiło powyżej tych 430 tyś to nie wiem :mrgreen: A mówili że poldas to g...o nie auto :naughty:
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Typ: Kombi

20 Wrz 2018, 21:28

bonifacy napisał(a):A mówili że poldas to g...o nie auto

Nie można porównywać silników z przed kilkunastu lat do obecnych, dobrze wiemy że auta teraz projektują ekonomiści auta mają się psuć i zarabiać ma się na częściach zamiennych oraz serwisie. Dopytywałem o tą głowicę bo w toyotach słabej jakości jest i problemy występują jeżdżąc nawet na samej PB.
    djkranc
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

21 Wrz 2018, 12:14

@lukasheek88 twoje pytanie o samochody przeniosłem do odpowiedniego działu "Jaki samochód wybrać pod instalację gazową (LPG)?"
    ArteK
    Forum Samochodowe

Zdjęcia: 11018
    Miejscowość: Warszawa
    Prawo jazdy od: 12 12 1996
    Przebieg/rok: 23tys. km
    Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
    Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
    Rok produkcji: 2008