Jeep Grand Cherokee III

Jeep Grand Cherokee III

04 Lis 2017, 17:55

Witam przymierzam się do zakupu Jeepa Grand Cherokee III. Mam do wydania~~30k. Jak myślicie znajdę w tej kwocie coś godnego uwagi. Co sądzicie o tym modelu i o silniku 3.0 CRD V6 218KM . Czy brać na serio oferty tego typu [link wygasł] problemem może być przebieg ponad 280k km.
elpablo77
Nowicjusz

Auto: nie mam

Re: Jeep Grand Cherokee III

04 Lis 2017, 18:00

Zapomniałem dodać oczywiście że auto będzie używane sporadycznie w terenie ale zazwyczaj do zwykłej jazdy po drodze około 30km dziennie. Rozważam ten model ze względu na dość mocny silnik, napęd 4x4 i duże bezpieczeństwo i komfort jazdy ( podobno ). Akceptuję wysokie spalanie jednak wolałbym aby samochód nie był mocno awaryjny.
elpablo77
Nowicjusz

04 Lis 2017, 18:19

elpablo77 napisał(a):Akceptuję wysokie spalanie jednak wolałbym aby samochód nie był mocno awaryjny.

Tak ogólnie to średnio wypada 3,0crd pod względem awaryjności co może przełożyć się na koszty. Do tego z tego co pamiętam (Jeep kolegi kupiony jako nowy w ASO) były robione na gwarancji napędy a auto nigdy nie widziało terenu.
Ogólnie mam mieszane uczucia do tej wersji silnikowej i na 100% bym jej nie wybrał chcąc mieć spokój użytkowania...

Tu Ci wklejam moją wypowiedź z marca 2017. roku.

szybki napisał(a):To ja może się wypowiem o 3,0 crd... tak co do stereotypowego myślenia... mój kolega miał takowego kupionego nowego w salonie w PL za jedyne 235k. Wszystko pięknie ładnie ale... na gwarancji był robiony rozrząd i wtryski. Po skończeniu gwarancji znowu wysypał się rozrząd i poleciały wtryski... przy 150tyś.km. został wymieniony cały silnik a do tego wysypało się turbo.
Oczywiście w miedzy czasie w ASO poprawiano coś przy napędach. Ogólnie manewrowanie z silnikiem kosztowała około 25k. a i tak auto non stop coś męczyło jeepka. Spalanie diesla to jak moja żona nim jechała to około 12-13l ON jak ja jechałem z kolegą to 14l ON...
Przygoda z Jeepem u kolegi zakończyła się na przebiegu 230tyś.km. gdzie naprawy super dieselka ponoć z mercedesa zamknęły się w 25-30k i około 15k reszta. Kolega sprzedał to super autko w momencie kiedy mój brat szukał Tojki LC120 benzynowej i kolega walił się piętami po tyłku bo wziął 20k za Jeepka a brat walił sie po tyłku bo kupił 4lata starszego LC120 za 60k tylko benzynowego...
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Lis 2017, 19:47

Czyli rozumiem że diesel jest dość awaryjny w tym aucie. A miał ktoś kontakt z wersjami na benzyne ? Jakie inne auta tego typu polecacie w tym budżecie (wolałbym bez toyoty)
elpablo77
Nowicjusz

04 Lis 2017, 20:03

elpablo77 napisał(a):Czyli rozumiem że diesel jest dość awaryjny w tym aucie. A miał ktoś kontakt z wersjami na benzyne ? Jakie inne auta tego typu polecacie w tym budżecie (wolałbym bez toyoty)

Może się zastanów nad JGC3 ale w benzynie...
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zbyt zmęczony, żeby wracać! Zbyt zmęczony, żeby wracać!
    Przed nami ostatnie dni wakacji i nieuniknione powroty do domów. To, jak będzie przebiegała podróż, zależy w dużej mierze od naszego przygotowania. Powroty z wakacyjnych wyjazdów mogą okazać się problematyczne, ...
    Jak bezpiecznie holować samochód osobowy? Jak bezpiecznie holować samochód osobowy?
    Niezależnie od tego ile jeździmy samochodem dużo czy też mało nie możemy założyć, że nie przytrafi nam się awaria, która unieruchomi nasz pojazd. Dlatego warto wiedzieć co zrobić, gdy do takiej sytuacji dojdzie? Po ...

•  
    • Master Truck
      VERVA Street Racing 2011
      Zawieszenie SKYACTIV-Chassis, Mazda6, 2012
      Motory z Teamu Speedbike