Kamerka do tyłu

04 Paź 2023, 14:53

Hej wszystkim :)

Jest taki pomysł...
Mam kamerkę samochodową Viofo A119 Mini 2 i to jest kamerka jednokanałowa.
Zasilanie mam podpięte do powerbanku Cellink żeby w trybie parkingowym akumulatora nie zarżnąć, w hybrydzie to ważne bo pojemności akumulatorów 12 Volt są mizerne.
No i teraz chciałbym sobie dodać kamerkę tylną.
Kupowanie nowej, dwukanałowej to strata kasy bo raz, że drogo a dwa, że z tą obecną nie będzie co zrobić a zacna jest, na nowym Sony Starvis 2.
I tak sobie wymyśliłem, może by dokupić drugą taką samą i też podpiąć zasilanie do powerbanku przez rozdzielacz?
Chodzić to by chodziło, potrzeba byłoby tylko drugiej karty micro SD i nagrywałoby się w dwóch oddzielnych sesjach, każda na innej kamerce.
Ma to w ogóle sens?

pozdrawiam, Wojtek
Woytec
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Miejscowość: TST
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Yaris Cross
Silnik: 1,5 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna

04 Paź 2023, 19:28

Możesz tak zrobić ale z przodu na kamerce wtedy nie będziesz miał podglądu na ta tylną. Jeżeli zależy Ci tylko na ewentualnych nagraniach to jak najbardziej dwie osobne kamerki mogą być. Co do power banku to sprawdź jaką ma pojemność i czy da radę podtrzymać obie kamerki przez dłuższy czas. Dobrze jest mieć taki który będzie szybko się ładował podczas jazdy więc dobrze mieć tu dobrą szybką ładowarkę.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

06 Paź 2023, 07:02

Dziękuję za odpowiedź.
Mając podobne wątpliwości a także fakt, że nagrania z dwóch osobnych kamer nie będą zsynchronizowane kupiłem wczoraj Viofo A139 Pro a Mini pójdzie na znany portal aukcyjny.
Marka ta sama więc części okablowania nie będę musiał zmieniać, założę tylko kabel na tył.
Powerbank to Cellink NEO8+S, jest przeznaczony specjalnie do kamer, ma pojemność 7500 mAh (96 Wh) i ogniwa LiFePo.
Powinien dać radę.
Woytec
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Miejscowość: TST
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Yaris Cross
Silnik: 1,5 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna