Kara za nieubezpieczony pojazd (po zezłomowaniu)

30 Gru 2013, 15:01

Witam. Mam poważny problem, w kwietniu 2013 roku zakupiłem samochód osobowy, który posiadał ukryte wady. Samochód nie był najnowszy i nie był to spory wydatek, ale naprawianie ukrytych defektów przekraczałoby jego wartość. Ubezpieczenie szybko się skończyło, ważność przeglądu technicznego również. Samochodu nie przerejestrowałem na nowego właściciela (mnie), bo jak wiadomo, bez podbitego przeglądu jest to niemożliwe, co za tym idzie ubezpieczyć pojazdu również nie mogłem. Samochód stał długo i nikt nim nie jeździł.

Obecnie auto zezłomowałem i z umową zakupu + opłatą skarbową od kupna i dowodem rej. ruszyłem do urzędu, aby auto wyrejestrować.

Od Pani w urzędzie usłyszałem, że skoro auto nie było ubezpieczone, od momentu zakupu do teraz, to podlegam karze. Odpowiedni urząd, który tropi ludzi, którzy nie ubezpieczają pojazdów prędzej czy później (kilka miesięcy, rok lub 1,5 roku) znajdzie mnie i nałoży karę 3800zł za brak ubezpieczenia.

Moje pytanie brzmi:

- Czy groźba kary finansowej jest realna?, czy zna ktoś przypadki egzekwowania tych kar? oraz czy faktycznie grozi mi aż tak wysoka kara 3800zł?
Martino83
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: BMW
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

30 Gru 2013, 17:35

Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 358
Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

30 Gru 2013, 19:12

Martino83 napisał(a):Ubezpieczenie szybko się skończyło, ważność przeglądu technicznego również. Samochodu nie przerejestrowałem na nowego właściciela (mnie), bo jak wiadomo, bez podbitego przeglądu jest to niemożliwe, co za tym idzie ubezpieczyć pojazdu również nie mogłem.
Podejrzewam że jednak mogłeś , tylko że zwlekałeś w czasie. Uprzedzając Twoje wątpliwości
Martino83 napisał(a):Samochód stał długo i nikt nim nie jeździł.
Urzędu to nie interesuje. Obowiązkowe OC jest dla posiadaczy pojazdów , więc płacisz bez względu czy nim się poruszasz czy nie.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Supra - pięć generacji
    Toyota zaprosiła właścicieli oraz największych fanów klasycznych modeli Supry na zamkniętą imprezę z udziałem Tetsuyi Tady, twórcy Supry piątej generacji. Główny inżynier najnowszego sportowego coupe ...