Kontrolka od układu chłodzenia w Golf V

25 Sty 2023, 09:26

Witam. Od kilku miesięcy przy uruchamianiu samochodu po przekręceniu kluczyka w Golf 5 1.4 (ten najzwyklejszy bez żadnych tsi) raz na jakiś czas włącza się czerwona kontrolka układu chłodzenia i napis STOP, nie włącza się jednak zawsze, zauważyłem, choć nie jestem na stop procent pewny, że mam z tym problem gdy temperatura spada w okolice zera lub jeszcze niżej. Gdy po włączeniu silnika i wyskoczeniu kontrolki, wyłączę i włączę silnik jeszcze raz, (czasami dwa, rzadko trzy razy) kontrolka już się nie pojawia, ale chyba jest jakiś problem tak?
W czym może być problem? Może chodzić o zużycie płynu?? W sensie jest za stary i trzeba go wymienić? Czy może to być coś poważniejszego?
Oczywiście tam mam komunikat, żeby sprawdzić płyn chłodniczy, ale poziom w zbiorniczku jest ok.
swiikrzyy
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Sty 2023, 09:52

swiikrzyy napisał(a):Oczywiście tam mam komunikat, żeby sprawdzić płyn chłodniczy, ale poziom w zbiorniczku jest ok.
Ile tego płynu jest w zbiorniczku? Dolej go tak pod max nie przekraczając i wtedy sprawdź czy komunikat będzie się dalej pojawiał. Sprawdź też wtyczkę i piny od złącza czujnika, warto je przeczyścić.

Były dwie wersje zbiorniczków jeden z czujnikiem zalanym na stałe i tu żeby go wymienić trzeba było zmieniać zbiorniczek z czujnikiem, a druga wersja to taka w której można było wyjąć sam czujnik. Zobacz którą masz tam wersję zbiorniczka.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

25 Sty 2023, 10:02

Rokiko napisał(a):Ile tego płynu jest w zbiorniczku? Dolej go tak pod max nie przekraczając


Pamiętam, pierwszy raz gdy pojawił się ten komunikat jakoś we wrześniu. Wtedy sprawdziłem poziom płynu i rzeczywiście wydawało się, że jest go nieznacznie za mało. Poszedłem do sklepu, kupiłem koncentrat i wlałem trochę, żeby wyrównać do max i od tamtej pory był spokój przez jakieś dwa miesiące, może mniej, nie pamiętam. I później już prawie regulanie się pojawia ta kontrolka, mimo że płynu nie ubyło. Ale najczęściej to wygląda tak, że np odpalam auto przed pracą po postoju w nocy to się pojawia, ale jak wsiadam do auta po pracy to praktycznie nie ma tego problemu, no może wtedy gdy na prawde było zimno. A przy temperaturze około 10stopni to pojawia sie w ogóle czasami co kilka dni tylko...
swiikrzyy
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Sty 2023, 10:03

no sprawdze jeszcze te wtyczke dzisiaj, dzięki.
swiikrzyy
Nowicjusz
 
Posty: 3