Które auto wybrać ? Dylematy

28 Lut 2018, 14:40

Witam. Mam problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Mam 25tys. zł przeznaczone na zakup auta. Ostatecznie wybór pada pomiędzy Hyundai Tucson I 2.0 (benzyna) 141hp (napęd przód), a suzuki sx4/fiat sedici 4x4 1.6 107/120hp(benzyna). Obecnie jeżdże niskim coupe i mam dość, szukam czegoś z wyższym zawieszeniem. Dużo jeżdżę w góry, na jakieś wycieczki itd. Tucson to teoretycznie sporo większe auto od sx4, aczkolwiek patrząc na ceny części wcale nie wychodzi droższy w eksploatacji. (do obu aut od razu zakładam gaz). Mówią, że do fiata części są tanie jednak patrząc na sedici to niekoniecznie. Tucson bardzo mi się podoba choć wcale nie potrzebuje dużego auta, lecz gdy ma być tańszy w utrzymaniu to czemu nie.
Może ktoś mnie oświeci, bo czytając opinie internetowe to już głupieje. Co byście doradzali ?
Kamilsonss
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 03 04 1920
Auto: Coupe

28 Lut 2018, 18:20

Zastanów się czy chcesz suv'a czy auto tanie w utrzymaniu, to nie są synonimy
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

28 Lut 2018, 19:42

Chce auto, które będzie miało wyższy prześwit i będzie w miare tanie w utrzymaniu, gdzie nie zapłace za pompe paliwa 1000zł, a spalanie nie przekroczy 20l/100km. Dlatego pojawił się tucson, bo patrząc po cenach części są nadzwyczaj tanie, tańsze niż w autach dużo mniejszych typu subaru forester(mały prześwit), suzuki sx4 i inne .
Dlatego też pytam tutaj.
Kamilsonss
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 03 04 1920
Auto: Coupe

28 Lut 2018, 21:32

Forester ma mały prześwit??? Acha...http://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci ... ochodow/3/
Tucson 19,5, Forester 20...
Spójrz jeszcze na Nissana X-trail T30. Z tego co wiem to miały renowską benzynę 2.0 (silnik F4R) 140 KM, która bardzo dobrze znosi gaz. Ale musisz to sprawdzić czy to na pewno ten silnik bo nie pamiętam na 100%.
poziom
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź
Auto: Mazda 6 I, Honda Civic VI