Które e34 wygląda ciekawiej?

02 Lis 2015, 22:56

pawel93 napisał(a):Jeżeli interesuje cię e34 to znajomy sprzedaje 525i z gazem. Auto bardzo zadbane z chłopak jest fanatykiem BMW.

[link do oferty na Allegro wygasł]

Boże,co on zrobił z tym BMW-ohydne.
Do autora tematu-Pamiętaj przy kupnie sprawdź dobrze,blachę i czy nie było bardzo upalane bo te samochody zjada już czas i przebieg a tego niestety nie da się zatrzymać :| .
Mam takie info od właściciela właśnie tego modelu,zastanów się dobrze czy będzie Cię stać na eksploatacje takiego samochodu bo jednak to jest BMW i do najtańszych ono nie należy.
Z tego co patrzę na alle. to większość egzemplarzy z lpg wygląda na sfatygowane i wyjeżdżone.
W oko natomiast wpadł mi ten: [link do oferty na Allegro wygasł] nie wiem jak ze stanem blachy bo jest trochę mało zdjęć ale może warto?
Z tańszych sam szukam za 8 tys. gdyby było zadbane bardzo chętnie bym kupił.
Ja natomiast niedaleko siebie mam tą [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] warto obejrzeć?
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

03 Lis 2015, 01:01

Mateo to jak ją zrobił to już jego sprawa - na żywo wygląda ładnie ale to już każdy podchodzi do takiego tematu indywidualnie. Ale mechanicznie bardzo zdrowa, blacha również no i jak dla mnie kolor lakieru to jest bajka !
pawel93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 497
Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 13 07 2009
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: BMW e91 335i
Silnik: 335i 306km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

03 Lis 2015, 12:27

mateo199214 napisał(a):Boże,co on zrobił z tym BMW-ohydne.

Dlaczego ochydne? Pozbyć się tego agrotunningowego czarnego pasa na masce i będzie ok. Zdrowa blacha, ładny lakier, mechanicznie też podobno ok.

mateo199214 napisał(a):sprawdź dobrze,blachę i czy nie było bardzo upalane

Jak sprawdzisz czy nie było upalane ? :mrgreen:

mateo199214 napisał(a):te samochody zjada już czas i przebieg a tego niestety nie da się zatrzymać

Dla tych samochodów czas jest bardzo łaskawy a i przebiegi rzędu 600 tys. nie robią większego wrażenia o ile właściciel pilnuje wszelkich wymian eksploatacyjnych. Z resztą w 90% egzemplarzy przebieg nie jest do zweryfikowania więc nie ma się co nim sugerować.

mateo199214 napisał(a):zastanów się dobrze czy będzie Cię stać na eksploatacje takiego samochodu bo jednak to jest BMW i do najtańszych ono nie należy.

Należy do najtańszych w utrzymaniu bmw, tak jak e36. Patrząc na koszta eksploatacji trudno odczuć, że to segment E i klasa premium. W miarę zadbany egzemplarz nie nadwyręży kieszeni nawet średnio zarabiającego właściciela.

mateo199214 napisał(a):większość egzemplarzy z lpg wygląda na sfatygowane i wyjeżdżone.

A co za związek ma LPG ze stanem samochodu ?

mateo199214 napisał(a):W oko natomiast wpadł mi ten: [link do oferty na Allegro wygasł] nie wiem jak ze stanem blachy bo jest trochę mało zdjęć ale może warto?

Cena dość wygórowana jak za nędzne 2.0 jednak jeżeli blacha zdrowa to można się nim zainteresować. Skóra wygląda ok, wyposażenie ok. no i na + LPG. Tylko takie 2.0 będzie powoooli zyskiwać na wartości. Najprawdopodobniej dopiero wtedy gdy populacja e34 z większymi silnikami zacznie się drastycznie kurczyć.

mateo199214 napisał(a):natomiast niedaleko siebie mam tą [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... yd3Z5.html warto obejrzeć?

Jak najbardziej warto, to egzemplarz z potencjałem bo w oryginale bez ,,upiększeń" szkoda tylko, że silnik mały.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

03 Lis 2015, 12:50

kirin88 napisał(a):A co za związek ma LPG ze stanem samochodu ?

w Polsce z reguły to, że właściciel oszczędzał na samochodzie jak się da :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

03 Lis 2015, 14:25

dzida napisał(a):w Polsce z reguły to, że właściciel oszczędzał na samochodzie jak się da

Praktycznie tydzień w tydzień jestem przy oględzinach/ zakupie jakiegoś starego bmw i nie tylko. Nie widzę związku pomiędzy stanem samochodów a zamontowaną instalacją LPG. W samochodach palących w mieście po kilkanaście litrów benzyny LPG to wyższa konieczność uwzględniając ceny paliw w tym chorym kraju.
Przejechanie na benzynie 100km w mieście starym bmw 5/7 to koszt ok 60zł, na gazie 50% mniej.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

03 Lis 2015, 14:34

Ja pisałem ogólnie o tym procederze w PL w stylu: byle lpg, chiński zamiennik - ma być tanio i jeździć

Sam bym założył w fazie ciekłej przy takim spalaniu i większych przebiegach ale kto wie jak wcześniej ktoś ustawił to i co wsadził :?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    ALPINE A450
    Będąca bezpośrednim następcą modeli Alpine z okresu "niebieskiego", Alpine A450 nie musi już walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej wyścigu 24H Le Mans. Jej nazwa jest nawiązaniem do dorobku modeli A441, A442 ...
    Wiosna i więcej jednośladów na drogach
    Wiosenna pogoda sprzyja poruszaniu się po mieście jednośladem. Wyższe temperatury i słoneczna aura sprawiły, że na drogach można spotkać coraz więcej rowerzystów i motocyklistów. Dla kierowców czterech ...

03 Lis 2015, 16:49

Dokładnie to miałem na myśli,że egzemplarze z gazem są przez właścicieli "bardziej używane" bo już tak nie szkoda gdzieś pojechać,czyli więcej jeżdżą i ktoś kto miał gaz butował dosyć dobrze na obrotach,chociaż swoją drogą to są silniki które lubią cały czas mieć wysokie obroty,niczym vtec w hondzie :yes: .
Sam mam drugiego znajomego który ma taką e34 jeździ nią już sporo czasu wersja touring-zielona butelka i z tego co mówił to żebym szukał egzemplarze koniecznie bez gazu,ale komu się opłaca do tak starego samochodu zakładać lpg :o .
To właśnie pasuje jeździć na benzynie i najlepiej mieć jako drugi samochód żeby ten klasyk przetrwał jak najdłużej.
Kirin i on też twierdził,że nie jest drogie w utrzymaniu,ale prawda jest taka że w bmw zawsze się coś znajdzie do roboty :yes: :D .
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

08 Lis 2015, 14:43

Nadal szukam e34, bo nie mogę znaleźć wypasionej wersji (przynajmniej z klimą, wspomaganiem i centralnym), jakieś biedne wersję są u mnei w okolicy to zajrzałem za granicę

[link do mobile.de wygasł]


+tylna prawa lampa(jak się patrzy) jest jakaś inna, czy mi się wydaję? Po dzwonie?
moi rodzice mają znajomych co by go bez problemu sprowadzili i sprawdzili na miejscu czy warto, wiadomo za drobną opłatą.


Co powiecie? Czy sugerując się opisem, przebiegiem, stanem jaki prezentuje auto na zdjęciach warto brać? I ile kosztowałyby opłaty celne i przerejestrowanie takiej 525-tki?
zhiqiang
Nowicjusz
 
Posty: 47
Auto: Nie mam

08 Lis 2015, 16:30

dzida napisał(a):Ja pisałem ogólnie o tym procederze w PL w stylu: byle lpg, chiński zamiennik - ma być tanio i jeździć


I tu się zgodzę - jak zacząłem interesować się używanymi Volvo S80 to wszystkie na sprzedaż z założoną instalacją LPG mają najtańsze podzespoły nieodpowiednie do silnika. A hitem było założenie do silnika T6 (2.8 biturbo) instalacji za 1600zł...
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

09 Lis 2015, 10:07

Pw kolego :)
adrianbokser
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 332
Miejscowość: Śląsk
Auto: E32
Silnik: m60b30
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

10 Lis 2015, 00:46

Adrian, poszukuje e34 w sedanie 520 lub 525 + manual, także Twoja propozycja odpada, ale dzięki.

Co dnia przeszukuje allegro, otomoto, olx, a nawet mobile.de i nie mogę znaleźć fajnego egzemplarza w moim budżecie, tracę wiare. Marzy mi się e34, ale zaczynają mi się wątpliwości i alternatywy, czy by np. nie dozbierać z 5 tyś i szukać e46
zhiqiang
Nowicjusz
 
Posty: 47
Auto: Nie mam

10 Gru 2015, 12:44

[link do oferty na Olx wygasł] - za tania, warto obejrzeć? BTW dlaczego wskazówka obrotomierza jest na 1tyś? Coś popsute?

[link do Sprzedajemy wygasł] - warto? I jak ściągnąć ten spoiler, bo akurat do e34 to on pasuje jak świni siodło :-P

[link do Sprzedajemy wygasł] - najładniejsza, ale czy warto dać tyle za prawie 20 letnie auto?

[link do oferty na Olx wygasł] - Sporo dalej od poprzedników, ale może warto?

Co powiecie. Nadal myślę o e34 mimo, że zakładałem tematy o 190, a3 itp - po prostu zakochałem się w tym samochodzie. Odpuszczam, a za chwilę widząc gdzieś zdjęcie czy na żywo e34 od razu mam na niego ochotę.
zhiqiang
Nowicjusz
 
Posty: 47
Auto: Nie mam

10 Gru 2015, 13:47

zhiqiang napisał(a):dlaczego wskazówka obrotomierza jest na 1tyś? Coś popsute
może dlatego, że silnik pracuje? :roll: inne wskaźniki też pokazują wartości
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14095
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Gru 2015, 13:55

Do roboty to amory z przodu i tłumik wymienić. Tak to igła,zero drzy(ocynk galwanizowany 88'),nowe amory z tyłu itd. [link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]


[link do oferty na Olx wygasł]


A co powiesz na Bmw e32(seria 7) :)
[link do oferty na Olx wygasł]
adrianbokser
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 332
Miejscowość: Śląsk
Auto: E32
Silnik: m60b30
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

10 Gru 2015, 22:21

mike1735 napisał(a):może dlatego, że silnik pracuje? inne wskaźniki też pokazują wartości


Myślałem, że auto jest zgaszone stąd to zdziwienie.

adrianbokser napisał(a):Do roboty to amory z przodu i tłumik wymienić. Tak to igła,zero drzy(ocynk galwanizowany 88'),nowe amory z tyłu itd. [link do oferty na Olx wygasł] ... febcac6cbe

[link do oferty na Olx wygasł] ... 01fa9b9e63


[link do oferty na Olx wygasł] ... 01fa9b9e63


A co powiesz na Bmw e32(seria 7)
[link do oferty na Olx wygasł] ... fda4835dde


Kombii, automat - z góry odpadają. Chcę sedana w manualu min. 520i + klima, więcej mi nie potrzeba, a co do 7er'ki to bałbym się ją trzymać za domem, bo tam tylko mam warunki na trzymanie samochodu - garaż zajęty innymi samochodami..
zhiqiang
Nowicjusz
 
Posty: 47
Auto: Nie mam