Kupno samochodu/ dużo właścicieli

11 Kwi 2024, 21:19

Cześć! Mam problem, mianowicie jestem na etapie poszukiwania samochodu. Napotkałam jeden problem. Znalazłam samochód, który po sprawdzeniu VIN ma historię bardzo długą. Zastanawiam się na czym to polega, że co chwilę nowy właściciel, nabywca nowy za chwilę znowu zbycie, znowu nabycie. Dosłownie tylko w tym roku zmienił kilka razy właściciela. Możecie mi wyjaśnić co to za myk ktoś robi?

Uniknięcie podatku? Czy jak? Spotkał się ktoś z czymś takim? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedz. Ogólnie samochód wygląda dobrze, ale martwi mnie ta jego historia.
malwa85
Obserwowany
 
Posty: 1

14 Kwi 2024, 13:29

Możesz wrzucić zrzut z tej historii? Generalnie jak samochód zmienia często właścicieli to może być podejrzane ale nie musi.

malwa85 napisał(a):Dosłownie tylko w tym roku zmienił kilka razy właściciela.
Kilka razy w ciągu 4 niecałych miesięcy to trochę dziwne. Trzeba by było prześwietlić bardziej tą historię.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

14 Kwi 2024, 19:33

malwa85 napisał(a):Zastanawiam się na czym to polega, że co chwilę nowy właściciel, nabywca nowy za chwilę znowu zbycie, znowu nabycie.

może handlarze po prostu sobie kupują auto i sprzedają dalej, w końcu jest obowiązkowa rejestracja i zgłoszenie zbycia. niedługo będzie jak w szwecji jak ktokolwiek dotknąął auta to jużjest w historii :lol: i czasami jest 20 "właścicieli" a w praktyce 2-3
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286