Kupno samochodu, wypadek, sprzedaż

Kupno samochodu, wypadek, sprzedaż

12 Sie 2010, 20:10

Witam.
Otóż kupiłem samochód. Niestety miałem wypadek zanim jeszcze zdążyłem go zarejestrować. Zamierzam teraz go sprzedać, bo nie opłaca mi się go remontować, a i czasu za bardzo nie mam na to. Jak to teraz będzie wyglądało z formalnościami. Umowę kupna sprzedaży idę jutro podbić w urzędzie skarbowym, więc to będzie załatwione. Dodam, że dowód rejestracyjny zabrała policja, jest na poprzedniego właściciela. Co w przypadku, gdy znajdę kupca. Umowę kupna sprzedaży wypisać na mnie, czy na poprzedniego właściciela ?

Z góry dzięki za pomoc
Kamiloo
Nowicjusz

Miejscowość: Śląsk

Re: Kupno samochodu, wypadek, sprzedaż

12 Sie 2010, 20:40

Kamiloo napisał(a):. Dodam, że dowód rejestracyjny zabrała policja, jest na poprzedniego właściciela

Zaden problem.Masz przeciez pokwitowanie z policji...
Kamiloo napisał(a): Co w przypadku, gdy znajdę kupca.

Jak wspomniałeś wcześniej jutro załatwisz formalności w US a wiec będziesz juz pełnoprawnym włascicielem samochodu.W przypadku jak znajdziesz nabywcę to Ty jesteś osobą sprzedającą.Piszesz nową umowę kupna sprzedazy oraz dajesz dodatkowo kupującemu:
1/ Orginał umowy pomiędzy Tobą a włascicielem z DR
2/ Pokwitowanie z policji
3/ Na tym kończą sie formalności z sprzedaza samochodu.... :!: :!: :grin:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

12 Sie 2010, 21:21

W takim razie sie bardzo cieszę, myślałem że to będzie jakiś problem skoro DR jest na poprzedniego właściciela.

Co jeśli chodzi o ubezpieczenie ? To od poprzedniego właściciela jest ważne do października, dostałem list z ubezpieczalni, że mają moje dane. Jeśli sprzedam to mam im poporstu dać znać, że zmienił się właściciel ?
Kamiloo
Nowicjusz

Miejscowość: Śląsk

12 Sie 2010, 21:29

Kamiloo napisał(a):Jeśli sprzedam to mam im poporstu dać znać, że zmienił się właściciel ?

Zgłoś sprzedaz samochodu i po zawodach... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Crossover Mitsubishi ASX po face liftingu Crossover Mitsubishi ASX po face liftingu
    W polskich salonach spod znaku Trzech Diamentów zadebiutował właśnie znany i ceniony przez klientów crossover Mitsubishi ASX po face liftingu. W odświeżonym Mitsubishi ASX 2013 unowocześniono przód, tył ...
    Jazda we mgle Jazda we mgle
    Jazda we mgle to jak jazda w chmurach, z tą tylko różnicą, że ich dolna podstawa styka się z powierzchnią ziemi. Kierowanie samochodem w takich warunkach wpływa negatywnie na percepcję wzrokową , m.in. trudniej ocenić ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      Jaguar